Kredyt gotówkowy na dowolny cel to dzisiaj jedno z najchętniej zaciąganych przez Polaków zobowiązań. Okazuje się, że w dobie pandemii koronawirusa wnioski o tego typu finansowe wsparcie wpływają nawet kilka razy częściej niż dotychczas. Nie ma wątpliwości, że polskie społeczeństwo przechodzi kryzys, a dodatkowe środki są dla nas niejednokrotnie "ostatnią deską ratunku". Jak jednak wybrać kredyt na miarę naszych potrzeb, skoro każdy bank komercyjny, który działa na terenie naszego kraju, realizuje własną politykę kredytową i ustala własne zasady?

Zastanawiasz się nad zaciągnięciem pożyczki, ale jednocześnie obawiasz się dodatkowych kosztów związanych z oprocentowaniem? W naszym artykule w szczegółowy sposób omówiliśmy czym jest ten parametr, ile wynosi oraz jak w łatwy sposób można go obliczyć. Ponadto wskazaliśmy, jak znaleźć pożyczkę z niskim oprocentowaniem. Zapoznaj się!

Przeniesienie kredytu gotówkowego, zwane też refinansowaniem jest stosunkowo prostą operacją finansową. Warunkiem jest, by nasza zdolność kredytowa była co najmniej tak samo wysoka, jak przy zaciąganiu poprzedniego zobowiązania. Zobacz jak to zrobić i o czym należy pamiętać przy podejmowaniu decyzji o przeniesieniu kredytu.

Naruszenie integralności cielesnej wywołującej np. rozstrój zdrowia pacjenta w wyniku tzw. „błędu medycznego”, może oznaczać szereg negatywnych skutków zdrowotnych dla pacjenta. Od bólu fizycznego przez kosztowne leczenie czy rehabilitację, aż po utratę możliwości pracowania. Obowiązujące przepisy prawa przewidują skuteczne mechanizmy działania, umożliwiające dochodzenie należnych odszkodowań.

Masz firmę i szukasz łatwego sposobu na pożyczkę bez zaświadczeń i weryfikacji BIK? Jeśli niedawno otworzyłeś działalność gospodarczą i potrzebujesz pieniędzy na rozkręcenie biznesu, istnieje dobre rozwiązanie. Jeśli nie masz zdolności kredytowych i nie wiesz, gdzie rozpocząć poszukiwania,  ten artykuł pomoże Ci znaleźć najlepsze oferty.

Kredyt hipoteczny to zobowiązanie długoterminowe od 5 do 35 lat. Każda nawet najmniejsza różnica w oprocentowaniu wpływa znacząco na całkowity koszt dlatego warto korzystać z porównywarek kredytów hipotecznych. Oto TOP 7 porównywarek, które pozwolą mądrze wybrać bank.

Leasing z roku na rok staje się coraz bardziej popularną metodą finansowania. Na jego korzyść przemawia przede wszystkim minimum formalności i szybka decyzja o przyznaniu leasingu. To także doskonałe rozwiązanie dla firm, które borykają się z problemami z płynnością finansową. Dla nich firmy przygotowały ofertę leasing bez BIK. Czy jest to możliwe?

Outlety oferujące sprzęt gospodarstwa domowego cieszą się coraz większą popularnością w Polsce. Ze względu na bardzo wysokie koszty zakupu nowych urządzeń w tradycyjnych sieciach sklepowych, konsumenci coraz częściej poszukują alternatywnych, tańszych rozwiązań. Dzięki temu outlety z roku na rok zyskują coraz większy udział w rynku polskim i przewiduje się, że tendencja ta będzie wzrastać w kolejnych latach.

OC jest obowiązkową polisą komunikacyjną, którą musi mieć każdy zarejestrowany pojazd. Ubezpieczenie to budzi wiele wątpliwości – szczególnie w kontekście wykupywania go przez osobę niebędącą właścicielem auta. Czy jest to w Polsce możliwe? Sprawdzamy.

Konsolidacja kredytu zwykle rozważana jest dopiero wtedy, gdy w domowym budżecie zaczyna brakować środków na kolejną ratę zobowiązania finansowego. Jednakże warto o niej pomyśleć już wcześniej. Niestety wiele osób zdaje sobie sprawę, że za miesiąc czy dwa nie będzie w stanie terminowo zapłacić wszystkich rat. Zamiast zwlekać i czekać, aż dostaniemy monit z przypomnieniem o zaległościach, można było zawczasu wziąć kredyt konsolidacyjny, którego rata byłaby bardziej przyjemna do spłaty.