Kryptowaluty to jeden z najpopularniejszych sposobów na zainwestowanie zgromadzonego kapitału. Pierwsza kryptowaluta na świecie została stworzona w 2009 roku. Od tego czasu tysiącom osób udało się zarobić na kryptowalutach spore pieniądze. W poniższym artykule odpowiadamy, gdzie kupować i sprzedawać kryptowaluty.

Czym są kryptowaluty?

Kryptowaluty to nowoczesna forma płatności, która może być wymieniana na rozmaite produkty i usługi w internecie. Pierwszą kryptowalutą na świecie był Bitcoin stworzony w 2009 roku przez osobę lub grupę osób o pseudonimie Satoshi Nakamoto. Od tego momentu na rynku pojawiły się tysiące kolejnych kryptowalut. 

Obecnie własne waluty emituje mnóstwo przedsiębiorstw z całego świata, które później można wymieniać na ich usługi. Kryptowaluty są oparte na technologii o nazwie blockchain. Jest to w pełni zdecentralizowana technologia dzięki której możliwe jest dokonywanie transakcji. Blockchain gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa oraz anonimowość wszystkim uczestnikom realizowanych transakcji.

Należy pamiętać o tym, że kursy kryptowalut ulegają znacznie częstszym zmianom niż waluty narodowe takie jak PLN, USD czy EUR. Niejednokrotnie zdarzało się, że w ciągu jednego miesiąca Bitcoin zyskiwał kilkaset procent wartości, by później znowu jego notowania mocno spadły. Tym samym poprzez handel kryptowalutami można zarówno bardzo dużo zyskać jak i stracić. 

Gdzie kupować i sprzedawać kryptowaluty? 

Gdzie sprzedać krytpowaluty? Możliwości w zakresie sprzedaży i zakupu kryptowalut jest całkiem sporo. W kryptowaluty możemy zaopatrywać się w następujących miejscach:

  • giełdy kryptowalut, 
  • kantory kryptowalut,
  • bitomaty. 

Sprzedaż oraz kupno kryptowalut na giełdach odbywa się na podobnych zasadach jak w przypadku obrotu akcjami. Te osoby, które w przeszłości miały do czynienia z tego rodzaju transakcjami, z obsługą giełd kryptowalutowych nie powinny mieć żadnych problemów.

Giełdy utrzymują się z prowizji pobieranych z tytułu pośrednictwa przy realizacji transakcji między stronami. Obecnie na rynku działa sporo giełd, dlatego decyzję o skorzystaniu z usług którejkolwiek z nich trzeba podejmować w sposób odpowiedzialny. Najlepiej jest stawiać na giełdy posiadające wieloletnie doświadczenie, renomę oraz działające na terenie naszego kraju. Wtedy mamy pewność, że jakość oferowanych usług będzie na zadowalającym poziomie. 

Równie atrakcyjną opcją jest skorzystanie z usług internetowego kantoru kryptowalut takiego jak kryptowaluty.pl. Atutem kantorów online jest fakt, że dają one możliwość zaopatrzenia się w kryptowaluty w wyjątkowo krótkim czasie. Wystarczy, że założymy konto oraz zasilimy je odpowiednią kwotą, a chwilę później będziemy mogli kupować lub sprzedawać wybrane przez nas kryptowaluty. 

O czym należy pamiętać kupując kryptowaluty? 

Osoby kupujące kryptowaluty powinny wiedzieć, że wartość kryptowalut ulega częstym zmianom. Nie można zatem oczekiwać, że krótko po zakupieniu pierwszej kryptowaluty mocno się wzbogacimy. Należy także unikać giełd i kantorów cieszących się złą opinią. Stanowczo odradzamy korzystanie z usług tajemniczych pośredników, ponieważ w takim przypadku najpewniej stracimy swoje oszczędności.