Realizacja w zasadzie każdego projektu budowlanego wiąże się z generowaniem drgań i wibracji, wywołanych przez maszyny pracujące na budowie. Drgania mogą być również efektem wykopalisk górniczych, a także intensywnego ruchu drogowego lub kolejowego. Ze względu na zagrożenie stanowione przez wibracje dla okolicznej zabudowy, niezbędne jest wykonanie pomiaru drgań. Obecnie zalecane jest wykonywanie go zgodnie z normą PN-85 B-02170.

Prowadzisz lokal z długim stażem? A może dopiero otwierasz małą kawiarenkę? Jesień to idealny moment, by zachęcić gości do wstąpienia do ciepłego wnętrza na filiżankę pysznej kawy, gorącej herbaty a nawet gęstej czekolady. Oprócz rozgrzewających napojów z sezonowej oferty, warto też zapewnić gościom desery, które na długo pozostaną w ich pamięci!

Windykacja to dochodzenie roszczeń poprzez podjęcie odpowiednich kroków, zgodnych z obowiązującym prawem - nie jest to zajęcie łatwe, ani tym bardziej przyjemne, ale konieczne dla dalszego funkcjonowania przedsiębiorstwa na rynku. Obecnie istnieje wiele narzędzi, które znacznie ułatwiają proces windykacyjny, m.in. dedykowane ku temu programy. Co warto o nich wiedzieć przed ich zakupem?

Rosnące zapotrzebowanie na kreatywne treści w sieci sprawia, że pojawiają się nowe specjalizacje w tym zakresie. Zakres obowiązków content writera dla wielu wciąż pozostaje zagadką. Kim jest i czym zajmuje się osoba na tym stanowisku?

Z roku na rok technologie stają się bardziej rozbudowane i ułatwiają tym wykonywanie różnych czynności, np. w sieci. W wielu portalach stosuje się systemy, które przewidują lub ułatwiają planowanie czasu. Teraźniejsze strony internetowe są miejscem, gdzie używa się wiele nowinek technologicznych mających na celu zwiększenie interakcji lub pomaganie w podejmowaniu różnych decyzji np. zakupowych. Jeszcze kilka lat temu nikt nie pomyślał, że w tej chwili będziemy mogli opierać swoje działania o zaprogramowane interfejsy.

Dynamiczny rozwój firmy oznacza inwestycje w infrastrukturę wewnętrzną, w tym logistyczną. W pewnym momencie przedsiębiorca musi zadać sobie pytanie: Jaki wózek widłowy kupić aby zapewnić odpowiednią wydajność w procesie magazynowania. Poszczególne przedsiębiorstwa mają różne oczekiwania.

W momencie zakupu nowej kserokopiarki urządzenie to najczęściej objęte jest gwarancją. Zwykle gwarancja opiewa na określony czas. Może być to rok czy dwa. Bywa jednak tak, że gwarancja obejmuje konkretną ilość wydruku. Często warunkiem gwarancji jest także wykonywanie...

Komercyjne drukarki biurowe są jednymi z najbardziej skomplikowanych i temperamentnych urządzeń, na których firmy polegają w codziennej pracy. Ulotki, faktury, broszury, materiały szkoleniowe...

Przeprowadzenie audytu to jeden z najskuteczniejszych sposobów na zbadanie kondycji działu sprzedaży w firmie. Na czym dokładnie polega audyt? Jak się go przeprowadza? Sprawdźmy, dlaczego warto regularnie analizować działalność firmy pod kątem sprzedażowym. 

Nadawanie dużej liczby paczek często nastręcza sporych problemów, zwłaszcza finansowych. Niektórzy użytkownicy narzekają na konieczność utrzymania konkretnej liczby wysyłek (umowa z firmą kurierską wymaga bowiem określenia limitu dolnego nadawanych paczek). Warto wiedzieć, że równie korzystne ceny można jednak uzyskać korzystając z usług brokera firm kurierskich!