Przyczepy platformowe stanowią ważny element oferty wiodących producentów. Na uwagę zasługuje ich wysoka funkcjonalność, wytrzymałość oraz ładowność. Przyczepy platformowe świetnie sprawdzają się zarówno jako dodatek do aut osobowych, jak i przemysłowych. Wybierając przyczepę platformową, warto sprawdzić jakimi cechami powinna się charakteryzować.

Serwisy internetowe zamieszczające oferty pracy pękają w szwach od ogłoszeń na operatora wózka widłowego. Mówi się dzisiaj, że panują czasy dyktatu pracownika – malejące bezrobocie spowodowało, że wykwalifikowana kadra dyktuje warunki zatrudnienia. To rynek pracy musi wykazać się elastycznością i popuścić nieco pasa dla wymagań doświadczonych fachowców. Logistyka i transport, zwłaszcza w kraju tranzytowym, jakim jest Polska, rozwija się piekielnie szybko. Nic więc dziwnego, że zawód operatora wózka widłowego jest bardzo na czasie.

Programistą w zasadzie zostać może każdy, jeżeli jest wystarczająco wytrwały. Furtka do tego zawodu jest uchylona szeroko z racji dostępnych materiałów w internecie. Nauka porównywalna jest z poznawaniem nowego języka, o losie przecież programowanie składa się głownie z nauki języków, chociaż wartościowa jest też umiejętność rozwiązywania problemów. Internet oferuje możliwość nauki, najczęściej w postaci poradników tekstowych lub też video, istnieją również blogi oferujące rozwiązania częstych problemów, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Popularne paleciaki są jednymi z najbardziej popularnych wózków widłowych. Z pewnością są najczęściej spotykane w sklepach czy hurtowniach. Jednak mają zastosowanie w każdym magazynie. Dla kogo dedykowany jest ich wynajem?

Nie każdą firmę stać na zakup własnego wózka. Dlatego wiele dystrybutorów i producentów tych maszyn poszerzyło swoją ofertę o używane wózki widłowe. Czy opłaca się je kupić lub wynająć? Przeczytaj i sprawdź, jakie są zalety i wady tego rozwiązania.

Wykorzystanie drukarek laserowych do znakowania opakowań indywidualnych i zbiorczych produktów  pozwala na szybkie i staranne przygotowanie dużych ilości produktów. Znakowanie wyrobów to proces nanoszenia trwałego znaku na opakowanie. Zwykle zawiera ono numer katalogowy, datę wytworzenia, numer seryjny i  okres eksploatacji. Wszystkie informacje są drukowane na opakowaniu i umożliwiają identyfikacje wyrobu, co ma szczególne znaczenie przy uwzględnianiu reklamacji czy odróżnieniu elementów podrobionych.

Rynek pracy ewoluuje jak nigdy dotąd, równając standardami do tego, co już od pewnego czasu jest normą w krajach wysoko rozwiniętych. Oczekiwania wobec kandydatów są bardzo zróżnicowane, a zapotrzebowanie na wykwalifikowane osoby stale rośnie. Jak wobec tego znaleźć idealnego pracownika, biorąc pod uwagę to, jak płynny i konkurencyjny jest obecnie rynek pracy? Specjaliści od HR cenią sobie narzędzia analityczne, takie jak testy psychologiczne online.

Już od maja 2019 kasy fiskalne online funkcjonują w sklepach i punktach usługowych. Dalsze etapy zastępowania tradycyjnych kas, kasami fiskalnymi działającymi w trybie online, datowane są na rok 2020, a całkowita wymiana musi zakończyć się wraz z rokiem 2023. Jeśli jesteś przedsiębiorcą i zastanawiasz się do kiedy będziesz zobowiązany do zmian w tym zakresie – zapraszamy do lektury!

 

Właściwa organizacja przestrzeni biurowej znakomicie wpływa na wzrost efektów i wyników pracy. Odpowiedzialny pracodawca pomyśli o ergonomicznych meblach, biurkach, fotelach i odpowiednim oświetleniu. Wyposaży miejsce pracy w  niezbędne urządzenia i akcesoria biurowe.

Podróże zagraniczne stają się popularne w naszym kraju. Otwarte granice pobudziły apetyty to zwiedzania krajów Starego Kontynentu. Nie każdy jednak dysponuje własnym samochodem, a nawet jeśli je posiada, to nie zawsze jest ono w takim stanie technicznym, żeby pozwolić na dalekie wyjazdy. Wypożyczalnie samochodów specjalnie na te okazje przygotowały oferty aut ekonomicznych i wygodnych. Wynajem aut za granicę jest jednak obwarowany pewnymi żelaznym zasadami użytkowania, których złamanie wiąże się z dużymi kosztami…