Budowa własnego domu to spore wyzwanie, które często trwa nawet kilka lat. Wybór projektu, znalezienie rzetelnej ekipy budowlanej, dobór materiałów, prace wykończeniowe. Pracy jest naprawdę sporo.  Już na samym początku czeka nas podjęcie bardzo ważnej decyzji- jak ma wyglądać dom? Czy warto budować dom bez piwnicy?

Czy naturalne materiały, prostota w wystroju jest Ci bliska? Co powiesz na małe czy też większe zmiany w wystroju swojego wnętrza w duchu „slow life”? Przed Tobą sprawdzone rozwiązania na stylowe mieszkanie w stylu rustykalnym!

Wybór stolarki okiennej to jedna z najważniejszych decyzji, jaką muszą podjąć osoby planujące generalny remont lub budowę nowoczesnego budynku jednorodzinnego. Jakie okna wybrać do nowego domu? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę nie tylko na ich wygląd, ale też parametry techniczne. Standardem staje się trzyszybowy pakiet, zabezpieczenia antywłamaniowe czy sześciokomorowe profile. Sprawdzamy, jakie modele cieszą się ogromną popularnością i posłużą domownikom przez naprawdę długi czas!

Jedno z wielu podstawowych pytań brzmi: czym kierować się podczas wyboru stolarki okiennej? Jakie są najlepsze okna? Wybrane modele powinny być nie tylko ładne, ale też solidnie wykonane i szczelne. Okna do domu lub mieszkania to inwestycja na wiele lat, więc przed zakupem warto przyjrzeć się bliżej parametrom technicznym. Podpowiadamy, jakie propozycje przygotował dla nas znany producent stolarki otworowej.

W nowoczesnych konstrukcjach budowlanych bardzo ważne jest zastosowanie nowatorskich, trwałych, a zarazem tanich w eksploatacji materiałów. Czymś takim jest chociażby tworzywo EPDM, które wykonane jest z nowoczesnej i syntetycznej odmiany kauczuku. Dzięki temu nie tylko udało się ograniczyć koszty jej produkcji, ale przede wszystkim można było znacznie przyspieszyć jej wytwarzanie.

Na rynku nieruchomości możemy zobaczyć rosnący trend mikromieszkań, które cieszą się ogromną popularnością. Lokale mieszkalne, których powierzchnia wynosi zazwyczaj do 20 metrów kwadratowych, w głównej mierze służą studentom ze względu na niskie koszty eksploatacji. Mikromieszkania w obecnych czasach różnią się jednak znacząco od tych, które znane były jeszcze z czasów PRL-u. Wyposażone w najnowsze technologie, eleganckie systemy szafkowe i dające niebywały komfort życia. Tak w skrócie można opisać inwestycje deweloperskie we Wrocławiu w te niewielkie nieruchomości. Czy faktycznie sprawdzają się, jako inwestycja przynosząca zyski?

Coraz częściej spotykamy się z masztami flagowymi w przestrzeni wokół nas. Są one częścią osiedli, ogrodów lub terenów prywatnych. Wykorzystuje się je nie tylko do okazywania naszej przynależności, ale również dają szerokie pole manewru w kwestiach reklamowych.

Nie bez powodu w dalszym ciągu większość osób decyduje się na zakup okien PCV. Ładnie prezentują się w różnorodnych wnętrzach, są wytrzymałe oraz łatwo utrzymać je w czystości. Jednak nawet najlepszej jakości okna potrzebują regularnej pielęgnacji oraz zabiegów konserwacyjnych. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, co zrobić, aby Twoje okna trwały jak najdłużej w dobrej kondycji, koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Coraz częściej w domach i mieszkaniach zaczyna pojawiać się nowoczesny styl wystroju wnętrz. W wielu przypadkach wystarczy kilka podstawowych mebli oraz kierowanie się prostymi zasadami, by osiągnąć perfekcję – sprawdź, co wyróżnia styl nowoczesny spośród innych i dlaczego warto na niego postawić!

Od dłuższego czasu dochodzą nas niepokojące doniesienia o bardzo złym stanie powietrza na całym świecie. Polska jest jednocześnie jednym z bardziej zanieczyszczonych obszarów, a skutki ciągłego oddychania powietrzem złej jakości nie tylko znacznie obniża komfort życia i samopoczucie, ale także wpływa niekorzystnie na nasze zdrowie.