Przeglądając nowoczesne projekty obiektów mieszkalnych, na każdym kroku można natknąć się na propozycje znane jako domy pasywne. Dom pasywny to taki dom, w którym wykorzystano szereg rozwiązań technologicznych mających na celu zminimalizować zużycie energii w czasie jego użytkowania. Zatem pojęcie to wyznacza pewien standard wznoszenia budynków przy zachowaniu rygorystycznych norm związanych z parametrami izolacyjnymi przegród zewnętrznych. Czym cechuje się dom pasywny i jakie rozwiązania są dostępne na rynku? Dlaczego warto zbudować taki dom i na co trzeba zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji?

Kaseton to forma reklamy, która najczęściej montowana jest na zewnętrznej ścianie budynku. Zwykle przyjmuje ona formę prostokąta o grubości kilkunastu centymetrów, jednak kształt elementu można dowolnie dopasować do swoich potrzeb. Kaseton może być jednostronny i mocowany do ściany na płasko lub dwustronny i montowany prostopadle. Najbardziej istotne jest jednak to, aby wykonany był z najwyższej jakości materiałów. Dzięki temu będzie przedstawiał firmę w atrakcyjny sposób, a dodatkowo nie będzie podatny na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. Dowiedz się, jakie są rodzaje kasetonów reklamowych i sprawdź, który spełnia Twoje oczekiwania.

Jeżeli szukasz ciekawe sposobu na zamaskowanie różnych niedoskonałości we wnętrzach, to warto pomyśleć nad sufitem podwieszanym. Takie rozwiązanie zapewnia lepszą izolację akustyczną, a dodatkowo sprawia, że pomieszczenia szybciej się nagrzewają przy mniejszym zużyciu energii. Tworzy także efektowną dekorację. Montaż podwieszanego sufitu w domu wymaga dużo pracy i precyzji, dlatego warto powierzyć to zadanie fachowcom. Sprawdź, czy inwestycja jest opłacalna oraz jak się do niej przygotować.

Podczas prac budowlanych lub remontowych czasami niezbędne jest przygotowanie zaprawy murarskiej o określonych właściwościach. Żeby to osiągnąć, należy zastosować plastyfikator. Czym jest i na co zwrócić uwagę podczas wyboru – odpowiedzi znajdziecie w naszym artykule.

Hale namiotowe to rozwiązania, które funkcjonalnością nie odbiegają tradycyjnym budynkom magazynowym, czy produkcyjnym jednak są od nich zdecydowanie tańsze. Jakie są koszty wybudowania hali namiotowej w 2022 roku? Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Remont mieszkania to czasochłonne przedsięwzięcie wymagające bardzo dobrego planu. Konieczne jest odpowiednie zabezpieczenie wyposażenia mieszkania – chodzi zarówno o meble i sprzęty większych gabarytów, jak i mniejsze rzeczy. W tym zakresie nierzadko pojawiają się kłopoty.

Zielone dachy to coraz częściej spotykany widok w naszym zindustrializowanym świecie. Jest to nie tylko piękny sposób aranżacji przestrzeni, która w innym wypadku pozbawiona byłaby jakiegokolwiek znaczącego wydźwięku, ale również opcja, która pozwala uzyskać wiele praktycznych korzyści. Dokładne ich nakreślenie jest ważne dla zrozumienia, dlaczego warto inwestować w odrobinę zieleni na budynku.

Kończący się sezon zimowy to idealny czas na rozmyślanie zarówno o rozpoczęciu prac ogrodowych, jak i urządzaniu przydomowych terenów. Kiedy na zewnątrz zaczną pojawiać się wyższe temperatury, większość osób będzie marzyła o popołudniowej kawie w zielonym, osłonecznionym ogrodzie. Idealnym miejscem do odpoczynku w takiej przestrzeni jest altana ogrodowa. Sprawdź, na co należy zwrócić uwagę w trakcie jej wyboru.

Fascynacja naturą i przeszłością trwa w najlepsze. Ekologia, materiały pochodzące z recyklingu lub własnoręcznie robione to trendy dekoracyjne utrzymujące się od kilku lat. 2022 rok będzie przede wszystkim kontynuacją tej mody. Jednak pojawią się nowe elementy, które uchronią nas od nudy.

Kostka brukowa jest bez wątpienia jednym z najczęściej i najchętniej wybieranych rozwiązań przy wykonywaniu podjazdów zarówno na terenach prywatnych posesji, jak i przed siedzibami firm. Zdecydowanie się na podjazd z kostki to jednak dopiero początek. Bardzo ważny jest wybór kruszywa pod kostkę. Właściwa podbudowa jest wręcz niezbędna do uzyskania stabilnej i trwałej nawierzchni z kostki brukowej. Nie bez znaczenia jest też efekt wizualny, na który również znaczący wpływ ma odpowiednia podbudowa. Jako kruszywa na podjazd pod kostkę szczególnie polecane przez fachowców są takie ich rodzaje jak kliniec drogowy lub tłuczeń. Oto ich krótka charakterystyka.