Prace ziemne dotyczą zarówno budownictwa lądowego, jak i wodno-inżynieryjnego. To nieodłączna część każdej budowy i obejmuje nie tylko wykopy, ale również nasypy. Podczas robót ziemnych często wykorzystuje się sprzęt ciężki, taki jak koparki i spycharki, dlatego tego typu prace należą do niebezpiecznych. Jak więc powinno dbać się o bezpieczeństwo na placu budowy?

Oszklone balkony to jeden z najczęściej wykorzystywanych trendów, jeśli chodzi o tę część domu. W końcu nie tylko dobrze się prezentują, ale również mają bardzo minimalistyczny styl i są wyjątkowo funkcjonalne. Dzięki nim nareszcie wprowadzisz do wnętrza więcej światła, a do tego skorzystasz z naturalnego ciepła. Jednak będziesz w pełni zadowolony z tej przestrzeni tylko wtedy, gdy wybierzesz odpowiednie profile i okucia.

grzejnik Kermi

Grzejniki są jednym z ważniejszych elementów domowego wyposażenia. Zależna jest od nich nie tylko estetyka wnętrza, ale także i komfort termiczny. Według ekspertów, projektantów wnętrz, a także i klientów indywidualnych jednymi z lepszych są grzejniki Kermi. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na ich temat – koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Wysoka funkcjonalność i wydajne parametry sprawiają, że pompy hydroforowe są chętnie wybierane przez klientów. Duży wpływ na prawidłowe działanie takiego rozwiązania ma przede wszystkim montaż, dlatego warto zlecić to zadanie fachowcom. Nie można również zapominać o regularnym odpowietrzaniu pompy, hydroforowej, co na szczęście można zrobić we własnym zakresie. Dzięki temu można zaoszczędzić czas i pieniądze, a przy okazji zyskać pewność, że pompa będzie sprawnie funkcjonowała nawet po dłuższym okresie eksploatacji.

Za nami pierwsze dni kalendarzowego lata, które przywitało nast temperaturami powyżej 30 stopni Celsjusza. Najbardziej odczuły to osoby mieszkające na wysokich piętrach bloków, mający mieszkania na poddaszu lub których okna skierowane są na zachód. Wysokie temperatury i mocne słońce nie ułatwiają mieszkania, czyniąc przebywanie w swoich lokalach trudnym i męczącym.

Dywan może okazać się oryginalnym elementem kontrastującym, który pozwala podkreślić charakter wnętrza lub wprowadzić ciekawe przełamanie do dość jednolitej pod względem kolorystycznym przestrzeni. Żółty dywan to dodatek bardzo oryginalny, który pasuje do różnorodnych wnętrz. Nie musisz od razu decydować się na ten najbardziej wyrazisty, do wyboru masz modele w różnych odcieniach żółtego. 

O mało którym tworzywie sztucznym słyszy się dziś tyle co o tzw. pleksie. Śmiało już chyba można powiedzieć o zalewie produktów wytworzonych przy udziale tego materiału, i to zarówno w miejscach publicznych, jak i w zaciszu naszych domów. Co sprawia, że szkło akrylowe tak bardzo przypadło wszystkim do gustu? Sprawdźmy to!

Nie da się ukryć, że zakup nieruchomości jest zwykle ogromnym wyzwaniem. Mowa tu w szczególności o względach finansowych. Rynek nieruchomości to przede wszystkim wysokie ceny, więc wsparcie finansowe w tym wypadku okazuje się absolutnie niezbędne. W takich sytuacjach to właśnie kredyt hipoteczny może okazać się najlepszym rozwiązaniem. Jednak co warto o nim wiedzieć?

Sterowanie oświetleniem, kontrola ogrzewania i klimatyzacji czy automatyczne otwieranie rolet okiennych to jedne z wielu funkcji współczesnych systemów smart home. Tematem artykułu jest nowoczesna automatyka budynkowa w domu jednorodzinnym. Zapraszamy do lektury!

Przeglądając nowoczesne projekty obiektów mieszkalnych, na każdym kroku można natknąć się na propozycje znane jako domy pasywne. Dom pasywny to taki dom, w którym wykorzystano szereg rozwiązań technologicznych mających na celu zminimalizować zużycie energii w czasie jego użytkowania. Zatem pojęcie to wyznacza pewien standard wznoszenia budynków przy zachowaniu rygorystycznych norm związanych z parametrami izolacyjnymi przegród zewnętrznych. Czym cechuje się dom pasywny i jakie rozwiązania są dostępne na rynku? Dlaczego warto zbudować taki dom i na co trzeba zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji?