W ostatnich latach obserwuje się w Polsce coraz większe zainteresowanie odnawialnymi źródłami energii. Rekordy popularności bije zwłaszcza fotowoltaika, która umożliwia wytwarzanie energii elektrycznej z promieniowania słonecznego. Posiadacze instalacji mogą produkować ekologiczny prąd, który jest darmowy i dzięki temu oszczędzać. To co zachęca inwestorów to także dotacje. Dofinansowanie do fotowoltaiki pozwala obniżyć koszt instalacji, dzięki czemu inwestycja spłaca się już w kilka lat. Na jakie wsparcie można liczyć w 2021 roku i jakie warunki muszą spełniać beneficjenci?

Pianka polietylenowa jest materiałem o bardzo szerokim zastosowaniu. Jest stosowana jako wypełniacz do kartonów, zabezpiecza i amortyzuje przesyłki. Stanowi świetną izolację termiczną, dźwiękową oraz przeciwwilgociową. Pianka polietylenowa jest lekka i trwała zarazem. Odporna na ścieranie, działanie wilgoci i temperatur z zakresu od -45 do 90 stopni Celsjusza. Do tego jest obojętna chemicznie i elastyczna, a poza tym poddaje się całkowitemu recyklingowi.

Zastanawiasz się czym udekorować ścianę w pokoju dziecka? Z pewnością Ty i Twoja pociecha marzycie o niebanalnej aranżacji. Wybierz łatwe w montażu panele, które świetnie sprawdzą się w dziecinnym pokoju. Będą nie tylko dekoracją, ale też funkcjonalnym elementem wystroju. Możesz je dowolnie łączyć, wybierając kolory i wzory.

Ograniczenie funkcji grzejnika wyłącznie do grzania to już przeszłość. Dziś tego typu elementy wyposażenia mają również dobrze się prezentować i umożliwiać suszenie ręczników. Wydajne ogrzewanie jest absolutną koniecznością w łazience, ze względu na wysoką wilgotność jaka panuje w tym miejscu. Dzięki temu, unikniemy grzybów i pleśni, które często pojawiają się na ścianach w pokojach bez ogrzewania i odpowiedniej wentylacji.

Współczesny człowiek dzięki nowym technologiom nie musi już decydować się na żmudne budowanie ogrodzenia metodami tradycyjnymi. Dostępne są nowoczesne rozwiązania systemowe, spośród których ogrodzenie panelowe zasługuje na uwagę szczególną. Nie bez powodu bowiem ten minimalistyczny płot staje się coraz bardziej popularny i przebojem wchodzi w coraz szersze obszary zastosowań.

Wymiana okien jest często odwlekana ze względu na uciążliwość prac z nią związanych i ich koszt. Nowa stolarka okienna kosztuje nawet kilkanaście tysięcy złotych w przypadku wymiany wielu okien. Mniej płaci się za typowe okna, których kształt i typ odpowiadają na potrzeby większości użytkowników. Bez względu na to, jakie okna chce się zamówić, warto poznać zalety wymiany ich na nowe.

Podczas budowy domu prędzej czy później wokół posesji pojawia się ogrodzenie. Nierzadko z samego początku jest to wytwór tymczasowy, który ma za zadanie wyznaczać granice terenu. Z czasem jednak zostaje zastąpiony przez właściwą konstrukcję, która poza walorami praktycznymi jest także ozdobą domostwa. Firmy zajmujące się wykonawstwem ogrodzeń proponują różnorodne rozwiązania. Jedno z nich zasługuje na szczególną uwagę, a mianowicie ogrodzenie wykonane z betonowych bloczków. Czym się charakteryzuje i dlaczego to dobre rozwiązanie zarówno na ogrodzenie tymczasowe, jak i docelowe?

Budowa własnego domu to spore wyzwanie, które często trwa nawet kilka lat. Wybór projektu, znalezienie rzetelnej ekipy budowlanej, dobór materiałów, prace wykończeniowe. Pracy jest naprawdę sporo.  Już na samym początku czeka nas podjęcie bardzo ważnej decyzji- jak ma wyglądać dom? Czy warto budować dom bez piwnicy?

Czy naturalne materiały, prostota w wystroju jest Ci bliska? Co powiesz na małe czy też większe zmiany w wystroju swojego wnętrza w duchu „slow life”? Przed Tobą sprawdzone rozwiązania na stylowe mieszkanie w stylu rustykalnym!

Wybór stolarki okiennej to jedna z najważniejszych decyzji, jaką muszą podjąć osoby planujące generalny remont lub budowę nowoczesnego budynku jednorodzinnego. Jakie okna wybrać do nowego domu? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę nie tylko na ich wygląd, ale też parametry techniczne. Standardem staje się trzyszybowy pakiet, zabezpieczenia antywłamaniowe czy sześciokomorowe profile. Sprawdzamy, jakie modele cieszą się ogromną popularnością i posłużą domownikom przez naprawdę długi czas!