Sztukateria kojarzy się większości z nas z zamierzchłymi epokami w aranżacjach wnętrz, z pomieszczeniami pałacowymi i stylizowanymi. Niegdyś zdobiła arystokratyczne salony i hole. Była synonimem elegancji i luksusu. Z czasem moda na misterne ornamenty na sufitach czy zgrabne listwy na ścianach po prostu minęła. Dziś sztukateria triumfalnie powraca do wystroju wnętrz. Jak ją wykorzystać, aby stworzyć oryginalną aranżację?

W państwach wysokorozwiniętych nie ma ucieczki od ekologicznej energii. Postęp cywilizacyjny pociąga za sobą zwiększone zapotrzebowanie na energię elektryczną. Ta wytwarzana z paliw kopalnych jest droga i bardzo szkodliwa dla środowiska. Alternatywą jest energia zielona pozyskiwana ze źródeł naturalnych.

Oświetlenie pełni bardzo ważną funkcję w każdym pomieszczeniu, czego jesteśmy coraz bardziej świadomi. Przedpokoje naszych domów i mieszkań to zwykle pomieszczenia bez okien, często małe i ciasne. Za pomocą światła możemy je odmienić, optycznie powiększyć i dodać charakteru. W jaki sposób wybrać najkorzystniejsze punkty świetlne i jakich lamp użyć? Jak dobrać właściwe oświetlenie do przedpokoju?

Beton lekki swoją nazwę oraz popularność zawdzięcza niewielkiemu ciężarowi objętościowemu, który wynosi od 800 do 2000 kg/m3. Jest to masa nawet trzy razy mniejsza niż ta posiadana przez beton tradycyjny. Beton lekki jest stosowany we wszystkich miejscach, gdzie jego ciężar ma szczególne znaczenie. Umieszcza się go m.in. na dachach, stropach oraz przy płytach ściennych.

Dziś mało kto wyobraża sobie swój pokój bez odpowiednio dobranego biurka. Współczesne modele charakteryzują się przede wszystkim wysokim poziomem ergonomii, stanowiąc jednocześnie świetną alternatywę dla tradycyjnych stołów. Oprócz klasycznych blatów w kształcie prostokąta lub kwadratu, popularne są także biurka narożne w kształcie litery L.

Styl przemysłowy upodobał sobie minimalistyczne kształty i materiały o surowym wykończeniu. To właśnie brak zbędnych dekoracji oraz neutralna paleta kolorystyczna decydują o wyjątkowości tej estetyki. Chciałbyś urządzić wnętrze w industrialnym klimacie, ale nie wiesz jak wybrać meble loftowe i inne elementy wyposażenia? Sprawdź nasze wskazówki!

Zadbana kanalizacja potrafi nas uchronić przed wieloma niebezpiecznymi konsekwencjami i wysokimi kosztami, które są niejako pokłosiem zaniedbań. W jaki sposób skutecznie dbać o kanalizację oraz jakich negatywnych konsekwencji należy się spodziewać po ewentualnych zaniedbaniach? Na te i wiele innych pytań odpowiemy w poniższym artykule.

Dzisiaj wszystkie domy jednorodzinne buduje się z odpowiednim dociepleniem. Niestety, wiele starszych budynków nie jest odpowiednio izolowana, co przekłada się również na ich większe zapotrzebowanie na ciepło. Kiedy warto zdecydować się na ocieplenie takiego domu?

W ostatnich latach na rynku nieruchomości obserwuje się coraz większe zainteresowanie segmentami. Są one chętnie wybierane przez osoby poszukujące własnego lokum. Tradycyjne mieszkania w blokach tracą z kolei na popularności na rzecz segmentów. Jakie są podstawowe różnice między mieszkaniami w blokach i segmentami?

Rynek przesłon okiennych jest rozbudowany. Dostępnych jest wiele rozwiązań, od tradycyjnych firanek czy zasłon, po nowoczesne rolety rzymskie, czy rolety dzień – noc. Najważniejsze jest, by spełnić oczekiwania klientów i trafić w ich gust. Szeroki wybór powoduje, że każdy znajdzie coś dla siebie, również zwolennicy łączenia rolet i zasłon na jednym oknie.

loading...

Porady dla czytelników

loading...
loading...