Energię słoneczną bez cienia wątpliwości stawia się za wzór ekologicznego źródła prądu. W dobie zmian klimatycznych, które w sposób krytyczny rzutują na stan środowiska naturalnego, trzeba szukać rozwiązań, które nie tylko działają pozytywnie na budżet i przynoszą zyski, ale mają wartość poza biznesową – minimalizują degradujący wpływ człowieka na planetę, którą zamieszkuje. Czy panele fotowoltaiczne to rzeczywiście przyszłość eko-energetyki?

Jak sama nazwa wskazuje, taśma dylatacyjna związana jest z dylatacją. Jest to pojęcie z zakresu budownictwa, które oznacza celowo utworzoną szczelinę w budynku lub budowli, która ma za zadanie niwelować ewentualne odkształcenia występujące w danej konstrukcji pod wpływem sił zewnętrznych (np. temperatur lub drgań). Taśma służy do wypełniania takich szczelin. Poniżej przedstawiamy jej najczęstsze zastosowanie.

Zakłady przemysłowe, produkcyjne i magazyny to specyficzne miejsca pracy – obok  siebie pracują ludzie, linie produkcyjne i rozmaite maszyny, w tym wózki widłowe. By zapewnić bezpieczeństwo pracownikom, stosuje się różnorodne zabezpieczenia i rozwiązania zwiększające widoczność. Jak powinno wyglądać wyposażenie BHP nowoczesnego zakładu pracy?

Kaseton elewacyjny jest jednym z najpopularniejszych rozwiązań współczesnego budownictwa. Są to specjalne panele przyczepiane do konstrukcji umieszczonej na ścianach budynku lub jedynie w niektórych, zazwyczaj najbardziej reprezentatywnych jego częściach.

Panele winylowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem polskich użytkowników. Ich zastosowanie może mieć wiele niezaprzeczalnych zalet, ponieważ taka podłoga jest niezwykle wytrzymała i trwała. Dodatkowo można położyć ją nie tylko w domach, ale i w budynkach użyteczności publicznej.

Ładowarki teleskopowe są bardzo często spotykanymi maszynami, ale wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że ma do czynienia właśnie z takim pojazdem. Zdarza się, że ładowarki nazywane są przez niektórych dźwigami lub podnośnikami, ale jest to zupełnie inna kategoria pojazdów dźwigowo-podnośnikowych. Ładowarki można wynająć w wielu firmach w całym kraju. W Warszawie liderem w branży jest firma Dźwigi i Podnośniki, która już od wielu lat posiada bardzo rozległą flotę ładowarek teleskopowych najlepszych producentów.

Seria Ospel Impresja nawiązuje do najbardziej klasycznych kanonów gatunku. Inspiruje się bowiem najprostszymi możliwymi rozwiązaniami, które od lat sprawdzają się i są preferowane przez większość odbiorców. W Ospel Impresja zaimplementowano najbardziej tradycyjne projekty, które właśnie w ten sposób cieszą oko. Idealnie wpasowują się w ten sposób w każdy możliwy projekt.

Estetyka i komfort są podstawowymi kryteriami wyboru, jeśli chodzi o systemy automatyki do zasłon. To, z czego wielu inwestorów nie zdaje sobie sprawy, to dostępność bardzo zróżnicowanych rozwiązań technicznych. A one wpływają i na tak pożądany komfort, i na opłacalność całej instalacji.

Aranżacja wnętrza jest nie lada wyzwaniem. Pomieszczenie musi być nie tylko funkcjonalne, ale również wygodne i przytulne. Wiele osób boi się eksperymentować z wystrojem przestrzeni i opiera się głównie na bezpiecznych pastelowych kolorach. Warto wiedzieć, że umiejętne połączenie intensywnych i stonowanych barw oraz wykorzystanie dodatków daje niebywałe efekty wizualne. 

Decydując się na zakup kominka trzeba mieć odpowiednią przestrzeń do jego montażu oraz wykonane piony do instalacji kominowej. Dodatkowo w mieszkaniach w blokach, kamienicach czy domkach szeregowych umieszczenie klasycznego kominka nawet nie wchodzi w grę ze względów architektonicznych. A przynajmniej nie wchodziło do czasu, gdy na rynku pojawiły się kominki elektryczne czy ich nowsze i bardziej ekologiczne wersje, czyli biokominki.