Czas pięknej pogody i zrzucenia ciepłych, grubych ubrań zbliża się wielkimi krokami. Wiele osób chciałoby zdążyć poprawić swoją figurę zanim nadejdą słoneczne, ciepłe, pogodne dni. Dobrym sposobem na przyspieszenie procesu jest zażywanie odpowiednich odżywek i suplementów.

Salony urody z połączonymi usługami z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej są bardzo popularne w Polsce. Odwiedzający taki salon może skorzystać z usług kosmetologii sprzętowej, wykonać makijaż permanentny itd. Zaletą takich salonów jest zintegrowane podejście do eliminacji wad kosmetycznych. Z punktu widzenia właściciela to zwiększenie rentowności poprzez zwiększenie przepływu pacjentów, poszerzenie zakresu usług dodatkowych. Wielofunkcyjne urządzenia medyczne są jednym ze sposobów na zwiększenie możliwości salonu kosmetologicznego, przekształcenie go w prawdziwe centrum urody i zdrowia.

Zdrowy styl życia głównie kojarzy się nam z dobrą formą i kondycją. Aktywność fizyczna jest na topie i każdy z nas stara się uprawiać jakąś formę sportu, choćby tylko dla samego zdrowia i dobrego samopoczucia.

Dla niewprawionego herbaciarza, stwierdzenia typu “herbata zielona jest gorzka” lub “nie lubię zielonej herbaty, bo źle smakuje” to bardzo często norma. Dlaczego nasze początki z herbatą zieloną zazwyczaj są złe? Lub co gorsza - dlaczego rezygnujemy z jej picia i więcej do niej nie wracamy? Odpowiedź jest prosta: źle ją parzymy.

Codzienna pielęgnacja i dbanie o własne ciała wymaga pewnej świadomości oraz zaangażowania. Mnogośc dostępnych na rynku produktów kosmetycznych, może przyprawiać o zawrót głowy i pewien chaos. Wybór najwłaściwszych produktów dla wielu osób okazuje się być trudny. Dlatego warto zastanowić się na czym najbardziej nam zależy i czego oczekujemy od pielęgnacji. Kosmetyki o naturalnym i ekologicznym pochodzeniu, najczęściej są pełne bardzo wartościowych substancji czynnych w swoich składach. Oznacza to, że mają szansę zadziałać w bardzo efektywny i satysfakcjonujący sposób.

Na wzmiankę o konopiach wiele osób reaguje w sposób nerwowy. Zdziwienie na twarzach pojawia się w momencie, gdy usłyszą, iż są odmiany konopi siewnych, które na terenie naszego kraju są całkowicie legalne. Z ich nasion oraz kwiatów wytwarza się specjalne olejki stosowane na szeroką skalę zarówno w kuchni, jak i w kosmetyce.

Starzenie się skóry jest procesem bardzo powolnym, ale nieubłaganym. Niestety – jest też nieodwracalne. Na szczęście istnieje wiele sposobów na to, aby ten proces znacząco spowolnić, a także zminimalizować jego skutki. Jednym ze sposobów jest serum hialuronowe – regularnie stosowane powinno przynieść wymierne efekty!

Napar z ostrokrzewu paragwajskiego, czyli yerba mate, z roku na rok staje się w Polsce coraz bardziej popularny. Dla wielu osób stanowi zdrowszą oraz bardziej skuteczną alternatywę dla kawy. Trudno się temu dziwić, ponieważ yerba mate ma tak dużo cennych właściwości, że nie sposób wymienić ich wszystkich w jednym artykule. Mimo to warto dowiedzieć się, jakie są największe zalety picia yerba mate i lepiej poznać napar, bez którego wiele osób nie wyobraża sobie już życia.

Nasz organizm potrzebuje witamin każdego dnia. W zdecydowanej większości przypadku otrzymuje je wraz z pożywieniem. Najwięcej witamin znajduje się w owocach i warzywach. Dlatego podkreśla się, jak ważne jest, aby nie zabrakło ich w codziennej diecie. Okazuje się jednak, że są również takie witaminy, które organizm musi czerpać z zewnątrz, zwłaszcza wówczas, gdy z jakiegoś powodu jest bardziej niż zwykle narażony na powstawanie niedoborów.

Łuszczyca to przewlekła, zapalna choroba skóry. Jej charakterystycznym objawem są czerwone grudki pokryte łuską, które z czasem tworzą większe ogniska (tzw. placki łuszczycowe). Sądzisz, nie istnieje skuteczny sposób na wyleczenie opisywanej dolegliwości? To błąd, bowiem rozwiązaniem problemu może okazać się leczenie biologiczne.

Back to top