To częste pytanie, która pojawia się w razie wątpliwości osób, które na co dzień są użytkownikami soczewek kontaktowych. Jak wiadomo ich noszenie związane jest z wieloma czynnościami, których należy dopilnować, aby mieć pewność, że ich właściwości oraz skuteczność zostaną zachowane w pierwotnym stanie. Chodzi tutaj generalnie o kwestie higieny i czyszczenia szkieł, aczkolwiek stosowanie kropel nawilżających również powinno być przeprowadzane ostrożnie i świadomie pod kilkoma względami.

Szałwia hiszpańska wbrew nazwie nie pochodzi z Hiszpanii i nie rośnie na jej terenie. Właściwości nasion szałwii, czyli  chia zostały odkryte przez Majów i Azteków zamieszkujących Amerykę Południową, która do dziś pozostaje terenem jej uprawy.

Wydaje się, że problem z wypadaniem włosów dotyczy wyłącznie kobiet, niestety również mężczyźni cierpią z powodu utraty owłosienia na głowie. Szczególnym przypadkiem jest proces powolnego łysienia androgenicznego, który bardzo często prowadzi do zgolenia resztek włosów na „zero”. Czy warto podejmować tak drastyczne kroki?

Możemy używać najlepszych kremów czy szamponów, jednak jeśli nie dostarczymy naszym paznokciom czy włosom składników mineralnych oraz witamin pochodzących z naszej diety nie możemy liczyć na zadowalający wygląd.

Ruch to zdrowie – ten truizm jest powtarzany od dawna i być może dlatego stał się nieco wytartym sloganem. A jednak od czasu do czasu warto porzucić wygodę i bezczynność: warto poznać uroki aktywnego odpoczynku, który może przynieść naszemu zdrowiu szereg cennych korzyści. Żeby rozpocząć taką wędrówkę po dobre samopoczucie i ogólne zdrowie, nie trzeba od razu wybierać specjalnych zajęć danej sekcji sportowej: mądra aktywność fizyczna może kryć się nawet w pozornie niewinnej zabawie, jaką jest jazda na rolkach.

Dermokosmetyki to produkty kosmetyczne, które zawierają substancje bioaktywne. Z tego względu niekiedy mylone są z prawdziwymi lekami. W porównaniu do zwykłych kosmetyków mają większe stężenia substancji aktywnych (np. witamin).

Witamina D3 jest niezbędna w utrzymaniu mocnych kości i zębów. Jednym z jej podstawowych źródeł jest światło słoneczne, dzięki któremu witamina D jest produkowana w skórze. Dlatego w okresie jesiennym i zimowym zaleca się suplementację tej witaminy. Oprócz zdrowych kości i zębów witamina D odpowiada także za równowagę hormonalną, odporność, przeciwdziała przewlekłemu zapaleniu i pomaga zapobiegać nowotworom.

Żylaki to problem dotykający głównie kobiet. Możemy leczyć je z wykorzystaniem specjalistycznych zabiegów, możemy też stosować wyroby pończosznicze, które posiadają zarówno właściwości lecznicze, jak i profilaktyczne. Kiedy warto je zakupić?

Z niewiadomych powodów osoby chore często przestają dbać o prawidłowe odżywianie się. Można przypuszczać, że powodem jest brak apetytu, ale mimo wszystko warto postawić na rutynowe nawyki i jeść nawet wtedy, gdy nie czujemy głodu.

W obecnych czasach coraz częściej słyszy się o nietolerancjach pokarmowych IgG zależnych - są to schorzenia polegające na nieprawidłowej odpowiedzi naszego organizmu na niektóre pokarmy.

loading...

Porady dla czytelników

loading...
loading...