Wiele ludzi decyduje się na kupno psa. Niestety nie każdy z właścicieli jest na tyle odpowiedzialny, żeby ponieść konsekwencję i odpowiedzialność za czworonoga do końca jego dni. Wielu ludzi kupuje psa, nie znając jego charakteru.

Zwykłe okulary przeciwsłoneczne zapewniają jedynie ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV. Natomiast okulary przeciwsłoneczne posiadające szkła polaryzacyjne zawierają wbudowany laminowany filtr, który: blokuje ostre promienie słońca, zmniejsza efekt intensywnego odblasku.

Badanie holterowskiego EKG to nieinwazyjny sposób na przebadanie pracy serca. Badanie może być zlecone przez Twojego kardiologa w przypadku, gdy miewasz omdlenia, utraty przytomności, bóle w klatce piersiowej lub kołatanie serca.

Picie wody z plastikowych butelek jest bardzo nieekologicznie. Większość plastiku nie zostaje w ogóle recyklingowana i rozkładać się będzie przez setki lat. Mimo tego większość z nas nie chce się przestawić na picie wody bezpośrednio z kranu. Przedstawiamy artykuł, który opisuje, co znajduje się w naszej kranówce i jak bez szkody na środowisku, pozbyć się tych zanieczyszczeń.

Pielęgnacja skóry to różnego rodzaju oddziaływania zabiegów i kosmetyków, które mają zapewnić jej zdrowy i estetyczny wygląd. Codzienna pielęgnacja zaczyna się od czynności higienicznych, czyli pod prysznicem. Już tam istotne jest czym myjemy swoje ciało. Stosowanie odpowiednio dobranych produktów jest kluczem do sukcesu. Skóra wymaga troski jako, że jest zewnętrzną powłoką, która tak wiele musi znosić przez całe ludzkie życie.

Okres dojrzewania to trudny okres nie tylko dla nastolatka, ale również dla jego najbliższych. Co zrobić, by wesprzeć młodego człowieka w drodze do niezależności? Jak radzić sobie z przejawami buntu? Kiedy warto poprosić o pomoc specjalistę? Podpowiadamy. Okres dojrzewania rozpoczyna się obecnie nawet w okolicach 11-12, a kończy zazwyczaj około 19 r.ż. W tym czasie w organizmie panuje prawdziwa burza hormonalna. Jej skutkiem są nie tylko zmiany w wyglądzie nastolatka, ale również w jego zachowaniu.

W dzisiejszych czasach rośnie świadomość Polaków na temat zdrowego trybu życia. Wiele osób zastanawia się, co tak naprawdę on oznacza i jak wprowadzić go w swoją codzienność. Czasami okazuje się, że w pogoni dnia codziennego i wśród wielu wyzwań i problemów mamy trudność z wprowadzaniem pozytywnych zwyczajów, które wymagają zaangażowania oraz wiedzy.

Problemy ze wzrokiem martwią miliony ludzi na całym świecie. Rzadko, kto myśli o tym, jak zachować zdrowie oczu i biegnie do okulisty tylko wtedy, gdy zaburzenia widzenia zakłócają normalne życie. Okulary optyczne lub soczewki kontaktowe, wydają się rozwiązywać problem, ale używanie wielu z tych środków wiąże się z większym lub mniejszym dyskomfortem fizycznym i psychicznym.

Większość kobiet zapytana o najważniejszy kosmetyk do pielęgnacji twarzy bez wahania wymieni krem. Zależnie od wieku oraz rodzaju cery krem może spełniać odpowiednią funkcję – ochronną, odżywczą, nawilżającą, ujędrniającą lub regenerującą.

Wypadanie i utrata włosów jest problemem dotykającym znaczną część populacji mężczyzn, rzadziej, ale zdarza się ona także u kobiet. Istnieje wiele metod leczenia łysienia, jedną z nich jest transplantacja włosów. Zastanawiając się nad takim zabiegiem warto poznać szczegóły związane z jego przeprowadzaniem.