Okres wakacyjny to dla wielu osób coroczne postanowienie pozbycie się kilku zbędnych kilogramów, żeby szczuplej wyglądać. Dla wielu także jest to kolejna próba zrzucenia choćby 5 kg. Zobacz jakie są najczęstsze błędy podczas odchudzania.

Mnogość produktów kosmetycznych na drogeryjnych półkach sprawia, że trudno zdecydować co jest nam faktycznie potrzebne. Wybór odpowiednich kosmetyków zależy nie tylko indywidualnych preferencji, ale także rodzaju cerów i problemów skórny. Przedstawiamy kosmetyczny niezbędnik każdej kobiety w codziennej pielęgnacji.

Wybór odpowiedniej poduszki do spania jest bardzo istotny dla zachowania komfortu i jakości snu. Nieodpowiednie ułożenie ciała wymuszone źle dobraną poduszką może sprawić, że obudzimy się rano z bólem karku, kręgosłupa czy ramion. Decydując się na zakup, musimy wziąć pod uwagę przede wszystkim pozycję w jakiej śpimy najczęściej, materiał wypełnienia, rozmiar oraz kształt produktu. Jeżeli mamy problemy ze zdrowiem, również to należy uwzględnić podczas poszukiwań opcji idealnej. Dziś podpowiadamy, na co zwrócić uwagę i jak dostosować wybór do indywidualnych potrzeb.

Czas pięknej pogody i zrzucenia ciepłych, grubych ubrań zbliża się wielkimi krokami. Wiele osób chciałoby zdążyć poprawić swoją figurę zanim nadejdą słoneczne, ciepłe, pogodne dni. Dobrym sposobem na przyspieszenie procesu jest zażywanie odpowiednich odżywek i suplementów.

Salony urody z połączonymi usługami z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej są bardzo popularne w Polsce. Odwiedzający taki salon może skorzystać z usług kosmetologii sprzętowej, wykonać makijaż permanentny itd. Zaletą takich salonów jest zintegrowane podejście do eliminacji wad kosmetycznych. Z punktu widzenia właściciela to zwiększenie rentowności poprzez zwiększenie przepływu pacjentów, poszerzenie zakresu usług dodatkowych. Wielofunkcyjne urządzenia medyczne są jednym ze sposobów na zwiększenie możliwości salonu kosmetologicznego, przekształcenie go w prawdziwe centrum urody i zdrowia.

Zdrowy styl życia głównie kojarzy się nam z dobrą formą i kondycją. Aktywność fizyczna jest na topie i każdy z nas stara się uprawiać jakąś formę sportu, choćby tylko dla samego zdrowia i dobrego samopoczucia.

Dla niewprawionego herbaciarza, stwierdzenia typu “herbata zielona jest gorzka” lub “nie lubię zielonej herbaty, bo źle smakuje” to bardzo często norma. Dlaczego nasze początki z herbatą zieloną zazwyczaj są złe? Lub co gorsza - dlaczego rezygnujemy z jej picia i więcej do niej nie wracamy? Odpowiedź jest prosta: źle ją parzymy.

Codzienna pielęgnacja i dbanie o własne ciała wymaga pewnej świadomości oraz zaangażowania. Mnogośc dostępnych na rynku produktów kosmetycznych, może przyprawiać o zawrót głowy i pewien chaos. Wybór najwłaściwszych produktów dla wielu osób okazuje się być trudny. Dlatego warto zastanowić się na czym najbardziej nam zależy i czego oczekujemy od pielęgnacji. Kosmetyki o naturalnym i ekologicznym pochodzeniu, najczęściej są pełne bardzo wartościowych substancji czynnych w swoich składach. Oznacza to, że mają szansę zadziałać w bardzo efektywny i satysfakcjonujący sposób.

Na wzmiankę o konopiach wiele osób reaguje w sposób nerwowy. Zdziwienie na twarzach pojawia się w momencie, gdy usłyszą, iż są odmiany konopi siewnych, które na terenie naszego kraju są całkowicie legalne. Z ich nasion oraz kwiatów wytwarza się specjalne olejki stosowane na szeroką skalę zarówno w kuchni, jak i w kosmetyce.

Starzenie się skóry jest procesem bardzo powolnym, ale nieubłaganym. Niestety – jest też nieodwracalne. Na szczęście istnieje wiele sposobów na to, aby ten proces znacząco spowolnić, a także zminimalizować jego skutki. Jednym ze sposobów jest serum hialuronowe – regularnie stosowane powinno przynieść wymierne efekty!