Napar z ostrokrzewu paragwajskiego, czyli yerba mate, z roku na rok staje się w Polsce coraz bardziej popularny. Dla wielu osób stanowi zdrowszą oraz bardziej skuteczną alternatywę dla kawy. Trudno się temu dziwić, ponieważ yerba mate ma tak dużo cennych właściwości, że nie sposób wymienić ich wszystkich w jednym artykule. Mimo to warto dowiedzieć się, jakie są największe zalety picia yerba mate i lepiej poznać napar, bez którego wiele osób nie wyobraża sobie już życia.

Nasz organizm potrzebuje witamin każdego dnia. W zdecydowanej większości przypadku otrzymuje je wraz z pożywieniem. Najwięcej witamin znajduje się w owocach i warzywach. Dlatego podkreśla się, jak ważne jest, aby nie zabrakło ich w codziennej diecie. Okazuje się jednak, że są również takie witaminy, które organizm musi czerpać z zewnątrz, zwłaszcza wówczas, gdy z jakiegoś powodu jest bardziej niż zwykle narażony na powstawanie niedoborów.

Łuszczyca to przewlekła, zapalna choroba skóry. Jej charakterystycznym objawem są czerwone grudki pokryte łuską, które z czasem tworzą większe ogniska (tzw. placki łuszczycowe). Sądzisz, nie istnieje skuteczny sposób na wyleczenie opisywanej dolegliwości? To błąd, bowiem rozwiązaniem problemu może okazać się leczenie biologiczne.

Żylaki to jedna z tych chorób cywilizacyjnych, która dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Nieestetycznie wyglądające, poszerzone żyły, pojawiają się, gdy krew w organizmie nie krąży prawidłowo. Początkowe objawy, do których należą m.in. nocne skurcze łydek, mrowienie i uczucie ciężkich nóg, mogą doprowadzić do pojawienia się na skórze pajączków, a później widocznych, zdeformowanych żył. Jak się przed tym ustrzec?

Przedwczesne siwienie to problem, który dotyka mężczyzn i kobiet w wieku 20 – 35 lat. Niestety coraz więcej młodych ludzi popada w kompleksy i toczy wyczerpującą walkę – siwe włosy zamiast ustępować, tylko się mnożą. Siwe włosy u kobiet bardzo często tuszowane są farbą, podczas gdy mężczyźni niezbyt chętnie decydują się na takie wyjście. W obu przypadkach warto sięgnąć po preparat na siwe włosy – GR-7 Professional, który przechyli szalę na waszą korzyść.

Szycie na miarę garniturów cieszy się coraz większą popularnością. Mity, że na usługę mistrza krawiectwa męskiego stać tylko nielicznych, odeszły do lamusa. Coraz chętniej zamawiamy nie tylko garnitury ślubne czy garnitury biznesowe. Chcemy elegancko prezentować się także podczas towarzyskich wydarzeń oraz ważnych egzaminów.

Każda z nas marzy o pięknych, długich, gęstych i mocnych rzęsach. Niestety natura czasem bywa okrutna i tylko niektóre kobiety mogą poszczycić się nieskazitelnym spojrzeniem i rzęsami do nieba. Większa część płci pięknej ma rzęsy bardziej z wyglądu przypominające miotłę aniżeli wachlarz, jednak producenci z branży kosmetycznej wyszli nam naprzeciw - oferują ogromny wybór przedłużanych rzęs, które pokochały chyba wszystkie kobiety.

Kondycja naszych włosów zależy od wielu różnych czynników. Do najważniejszych zaliczamy sposób odżywiania i tryb życia, ogólny stan organizmu oraz to, jakich preparatów do pielęgnacji włosów i skóry głowy używamy. Jeśli włosy wypadają, są słabe, matowe, łamliwe, a ich końcówki mają tendencję do rozdwajania się, pora przyjrzeć się bliżej swojemu zdrowiu i zmienić nieco codzienną rutynę pielęgnacyjną.

Regularne wykonywanie peelingu pozwala na znaczącą poprawę kondycji skóry. Zazwyczaj wykonuje się je w warunkach domowych: w drogeriach znajdziesz wiele propozycji dla każdego rodzaju cery. Systematyczne złuszczanie obumarłego naskórka odsłaniasz świeższą warstwę, złożoną z nowych komórek. Nie zawsze jednak taki domowy peeling będzie przynosił efekty.

Rehabilitacja lecznicza to kompleksowe i zespołowe działanie, którego celem jest przywrócenie osobie z deficytem w danym obszarze, pełnej lub maksymalnie możliwej do osiągnięcia sprawności fizycznej lub psychicznej oraz zdolności do czynnego funkcjonowania w społeczeństwie. Jest integralną częścią procesu leczenia często decydującą o jego efektywności.