Potrzebujesz 1000, 2000 lub 5000 zł? Chciałbyś je uzyskać nie angażując przy tym całego sztabu operacyjnego? Jest to możliwe, jeżeli zdecydujesz się na zaciągnięcie pożyczki przez Internet.

Jakie są zalety pożyczki przez Internet w stosunku do tradycyjnej oferty pisaliśmy na wiecejgotowki.pl.

Dogodna oferta – minimum formalności

Wnioskowanie o gotówkę przez Internet zostało uproszone do wymaganego minimum. Minęły czasy, kiedy jesteśmy zobligowani jedną ofertą, której w żaden sposób nie jesteśmy w stanie zmodyfikować. Obecnie, zarówno banki, jak i instytucje pożyczkowe operujące w sferze pozabankowej, są w stanie dopasować ofertę pożyczkową do naszych potrzeb. Badają przy tym nie tylko zdolność kredytową, ale przede wszystkim upewniają się czy wysokość miesięcznej raty jest dla nas odpowiednia, a sama wysokość kredytu nie nadszarpnie zbytnio naszego budżetu domowego.

Proces wnioskowania o pożyczki przez Internet

Wnioskowanie o pożyczkę i chwilówkę jak ta, jeszcze nigdy nie było tak proste i łatwe. Na uwagę zasługuje również bezpieczeństwo tego procesu dla każdej ze stron, zarówno pożyczkobiorcy oraz pożyczkodawcy. Wnioskowanie o pożyczkę można porównać do zakupów online. Klikasz i czekasz na dostarczenie produktu.

Krok pierwszy

Pierwszym etapem jest sprawdzenie w kalkulatorze, udostępnionym na stronie internetowej konkretnej instytucji, w jakiej wysokości potrzebujemy gotówki i w jakim okresie planujemy ją spłacić. Możemy dowolnie konfigurować warunki, zanim finalnie zdecydujemy się na jeden, finalny scenariusz.

Krok drugi

Rejestracja w systemie i utworzenie konta personalnego to kolejny krok w każdym wniosku internetowym zawieranym drogą internetową. Na tym etapie proszeni jesteśmy o podanie danych kontaktowych, personalnych oraz o podanie nr rachunku bankowego do przelania środków z tytułu pożyczki. Warto zapisać ustalone dane do logowania do portalu, takie jak login i hasło, ponieważ przydadzą nam się one w przyszłości, jeżeli będziemy chcieli zawrzeć kolejną umowę pożyczki przez internet. Niezbędne będą również do sprawdzania statusu wniosku oraz bieżących opłat.

Krok trzeci

Następnym krokiem jest złożeniu wniosku o pożyczkę. Po jego wypełnieniu zazwyczaj dane dotyczące wniosku przesyłane są drogą mailową na Twoją pocztę elektroniczną, jednak zależy to od danej instytucji pożyczkowej, oraz następuje weryfikacja konta bankowego.

Krok czwarty

Oczekiwanie na decyzję o udzieleniu pożyczki i wydatkowanie jej na dowolny cel.