Wybierając kierunek studiów i przyszły zawód, trzeba myśleć o swojej przyszłości i perspektywach rozwoju oraz kariery zawodowej. Decyzja musi być bardzo dokładnie przemyślana, bo dobre wybory mogą przyczynić się do tego, że w swoim fachu będzie się najlepszym. Dużo możliwości daje praca jako adwokat, gdyż praca jest różnorodna, a tematów do opracowania i przeanalizowania jest całkiem sporo. Przesłanek dla których opłaca się wykonywać ten zawód jest naprawdę dużo.

Klienci kancelarii adwokackich często zasięgają porad prawnych w związku z przesłuchaniami. W wielu przypadkach nie do końca wiedzą, dlaczego zostali wezwani oraz w jaki sposób mogą się tego dowiedzieć. Zastanawiają się także jak takie przesłuchanie może wyglądać oraz co grozi za niestawiennictwo.

Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji, która będzie wymagała wzięcia udziału w postępowaniu sądowym. Może to zdarzyć się zarówno z powodów zawodowych jak i prywatnych. W naszym kraju funkcjonuje bardzo skomplikowane i często zmieniane prawo. Na wypadek takich okoliczności zawsze warto mieć kontakt do profesjonalnego prawnika.

Prawo rodzinne to jedno z najbardziej dopracowanych rodzajów prawa w Polsce. Łączy ze sobą kilka rodzajów prawa, w tym prawo karne. Charakteryzuje stosunki majątkowe oraz niemajątkowe całej rodziny, definiuje jej charakter, sposób funkcjonowania oraz zasady postępowania wewnątrzrodzinne, oraz te odnoszące się do osób trzecich. Prawo rodzinne oparte jest na Kodeksie Rodzinnym i Opiekuńczym, które należy do rozbudowanego w naszym kraju prawa cywilnego.

Miałeś do czynienia ze stłuczką lub kradzieżą samochodu? W takiej sytuacji należy Ci się odszkodowanie. Kwota, którą otrzymasz w znacznym stopniu zależy od opinii rzeczoznawcy. Niestety często zdarza się, że jego decyzja budzi wiele wątpliwości. Co możesz zrobić, gdy nie zgadzasz się z wyceną? Niektórzy odpuszczają niesprawiedliwość i decydują się dołożyć do naprawy auta z własnej kieszeni. Warto jednak zawalczyć o satysfakcjonującą rekompensatę.

Spółka handlowa posiada sieć wodno-kanalizacyjną na terenie gminy, za którą płaci podatek od nieruchomości dla budowli. Jednocześnie gmina dzierżawi tę sieć od spółki. Czy w takim przypadku gmina jest zwolniona ze stosowania ustawy Prawo zamówień publicznych zgodnie z art. 4 pkt 3 lit. I ustawy Pzp?

Trwały i zupełny rozkład pożycia małżonków jest przesłanką niezbędną do orzeczenia przez sąd rozwodu. Wydanie wyroku rozwodowego niesie ze sobą szereg skutków. Jakie konsekwencje ma wniosek o rozwód?

Podjęcie decyzji o rozstaniu małżonków nie należy do prostych zadań. Jeśli już jednak ona nastąpi, to małżonkowie muszą się nastawić i przygotować do załatwienia wielu formalności. Niestety, bez tych formalności uzyskanie przez nich rozwodu absolutnie nie będzie możliwe.

O pracy w zawodzie adwokata marzy wiele osób, jednakże wymaga to nie tylko zdobycia odpowiedniego wykształcenia i doświadczenia, ale także odpowiednich cech. Kancelarie adwokackie niemalże wyrastają jak przysłowiowe grzyby po deszczu, ale z usług tylko wybranych klienci są naprawdę zadowoleni. Podejście do pracy oraz cechy zawodowe i charakterologiczne mają bardzo duży wpływ na to, czy dany adwokat zyska renomę i nie będzie musiał narzekać na brak zleceń.

Zdecydowana większość kobiet po rozwodzie chciałaby wrócić do swojego poprzedniego nazwiska. To symboliczne odcięcie się od eksmałżonka jest możliwe, choć warto zaznaczyć, że nie mamy takiego obowiązku prawnego. Na zmianę nazwiska po rozwodzie mamy 3 miesiące od daty uzyskania rozwodu przez Sąd. Ile kosztuje zmiana nazwiska po rozwodzie, jakie dokumenty są wymagane? Co się stanie, kiedy przekroczymy wyznaczony przez ustawodawcę termin? O tym w artykule.