Posiadanie karty kredytowej daje duże poczucie bezpieczeństwa w sytuacji, kiedy niespodziewanie musimy wydać większą kwotę pieniędzy lub kupić coś potrzebnego na już, a na koncie mamy brak środków. Jak założyć kartę kredytową i kto to może zrobić? Jest to bardzo proste i wymaga od nas jedynie bycia osobą pełnoletnią, zdolną do czynności prawnych i posiadanie rachunku bankowego.

Karta kredytowa pozwala korzystać z dodatkowych pieniędzy, w zależności od naszej zdolności kredytowej i potrzeb. Jeśli będziemy regularnie spłacać należności, możemy uniknąć naliczania odsetek.

Jeśli chodzi o wygląd, nie różni się ona praktycznie od zwykłej karty do konta. Różnica polega na tym, że pobiera ona środki z rachunku kredytowego, a nie z konta bankowego.

 

Pozabankowa karta kredytowa - czym jest i jak ją uzyskać?

Pozabankowa karta kredytowa jest ułatwieniem, jeśli chcemy szybko załatwić formalności oraz gdy chcemy znaleźć korzystniejsze rozwiązanie. Jak założyć kartę kredytową? Firmy oferują złożenie wniosku przez internet, co jest bardzo wygodnym wyjściem. W celu weryfikacji naszej tożsamości używa się specjalnych programów, które sprawdzają także wysokość naszych dochodów. Jeśli w toku weryfikacji wystąpią jakieś wątpliwości, możemy zostać poproszeni o dokumenty potwierdzające rodzaj zatrudnienia oraz wysokość osiąganych przez nas dochodów.

 

Jakie są zalety pozabankowej karty kredytowej?

  • szybsze i łatwiejsze złożenie wniosku oraz uzyskanie karty kredytowej,
  • łatwiejsze uzyskanie np. kredytu hipotecznego, dzięki budowaniu wiarygodnej historii kredytowej,
  • w przypadku kart, gdzie możliwa jest opcja wypłaty z bankomatu - szybki dostęp do gotówki,
  • możliwość płatności za różnorodne usługi, takie jak wypożyczenie samochodu czy wynajem pokoju w hotelu,
  • założenie karty kredytowej jest bardzo proste, ponieważ formalności są zredukowane do minimum,
  • w zależności od firmy możemy liczyć na liczne promocje, zniżki, a nawet zwrot części wydanych pieniędzy,
  • dogodny dla nas termin do spłaty zobowiązania z kilku dostępnych okresów rozliczeniowych,
  • bezpieczeństwo karty kredytowej dzięki nowoczesnym systemom zabezpieczeń.

 

Podsumowanie

Karta kredytowa jest bardzo wygodnym rozwiązaniem w przypadku, gdy na szybko potrzebujemy gotówki i zapewnia poczucie bezpieczeństwa finansowego. Pod warunkiem, że regularnie spłacamy zadłużenie. Wtedy możemy się cieszyć wszystkimi jej zaletami. Również uzyskanie karty kredytowej w firmie pozabankowej jest bardzo proste i można zrobić to bez wychodzenia z domu, całkowicie on-line.