Tradycja obdarowywania się prezentami z okazji Wielkanocy pochodzi z Niemiec, dlatego szczególnie znana i obchodzona jest w takich rejonach Polski jak Śląsk, Pomorze i Wielkopolska. Zwyczajem było obdarowywanie dzieci czekoladowymi jajkami, a koszyk pełen słodyczy chowany był w ogrodzie.

Większość z nas stawia na kupowanie w sieci i nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ to wygodny sposób. Tylko czy w Internecie mamy szansę nabyć materac nawierzchniowy 180x200? Czy w sieci uda nam się kupić naprawdę dobry materac nawierzchniowy? Odpowiadamy!

Książki dla dzieci to nie tylko dobra zabawa – to swoisty kodeks i zbiór ponadczasowych wartości, które kształtują jego światopogląd. Dobra książka dla dzieci jest niczym drogowskaz, który pokazuje właściwy kierunek i otwiera na nowe możliwości. Tak właśnie jest w przypadku Akademii Pana Kleksa. Czy wiesz, czego może nauczyć się twoje dziecko z przygód Adasia Niezgódki?

Wyrażanie emocji w internecie, gdzie mamy najczęściej możliwość przekazywania jedynie komunikatów tekstowych, jest ułatwione dzięki emotikonom. Są one znane od dawna i można je umieszczać zarówno w formie tekstowej jak i obrazkowej. W ostatnim czasie ogromną popularnością zaczynają się jednak cieszyć tzw. emoji, czyli swoiste rozwinięcie emotek. Sprawdzamy jak można ich używać, przez co należy rozumieć ich znalezienie i skopiowanie. Dowiemy się także jak funkcjonuje cały mechanizm pod względem technicznym.

Obowiązujące w modzie trendy zmieniają się wraz z nadejściem każdego nowego sezonu. Nie inaczej jest w przypadku dodatków, w tym praktycznych zegarków. Panie, które chcą podążać za aktualną modą, zapewne zadają sobie pytanie, jaki zegarek na rękę będzie modny, a jednocześnie ponadczasowy? Na szczęście w przypadku dodatków tego typu można znaleźć wiele eleganckich i praktycznych modeli.

Klasyka i wyraziste kolory, ubrania oversize, różnorodne wzory i najmodniejsze dodatki – wiemy już, jakie będą najgorętsze trendy tego roku. Każdy z mężczyzn, który chce dobrze wyglądać, znajdzie wśród nich coś dla siebie. Stonowane kolory idą w parze z pastelami i neonami, a oversizowe marynarki występują obok modeli szytych na miarę i podkreślających sylwetkę. Co warto kupić, aby w 2021 roku podążać za trendami? Sprawdź!

Święta tuż-tuż, dlatego warto przejrzeć garderobę i oprócz prezentów skompletować również ubrania, które idealnie sprawdzą się na Wigilię. Tegoroczne okoliczności sprawiły, że w tym roku będzie to zupełnie inna uroczystość. Warto więc postawić na stylizacje, w których poczujesz się komfortowo podczas kameralnego spotkania z rodziną.

W każdym salonie i pokoju wypoczynkowym powinien znaleźć się uniwersalny stolik, na którym postawimy filiżankę kawy lub poczęstunek. Jaki model wybrać? Czym kierować się podczas zakupu stolika kawowego?

Wraz z upowszechnieniem się telewizji całkiem sporo osób zaczęło sądzić, że książki to przeżytek i świat o nich zapomni. Tak się jednak nie stało. Nawet pojawienie się i późniejsze upowszechnienie Internetu nie wpłynęło na podejście ludzi do czytania.

Właściwie dobrane oświetlenie jest niezwykle istotne w każdym wnętrzu. To ono pozwala nam uwidocznić elementy, na których nam bardziej zależy, pełni funkcję dekoracyjną, ale także użytkową - dzięki niemu wydajniej pracujemy i nie męczymy oczu. Sprawdź, jakie są trendy w doborze odpowiedniej barwy światła.