Art deco został uznany za najbardziej elegancki i jednocześnie efektowny styl w historii sztuki współczesnej. Ten styl powstał w Paryżu i w latach 1919-1940. Został powszechnie zaakceptowany w architekturze, malarstwie, rzeźbie, ceramice, biżuterii. Art deco jest postrzegany jako następstwo i reakcja przeciwko panującej wcześniej secesji. Styl trafnie był określany jako „klasyczna nowoczesność”, która zaskakuje futurystyczną świeżością form. Swoją inspiracje czerpie ze starożytnej sztuki egipskiej, azjatyckiej i z innych epok. Jak sama nazwa wskazuje, jest to styl ściśle związany ze sztuką i urządzaniem wnętrz. Prace w stylu art deco są symetryczne, geometryczne, opływowe, wyraziste. Prekursorzy tego kierunku, dużą uwagę zwracali na perfekcyjne wykonanie przedmiotów dekoracyjnych. Twórcy Art Deco tworzyli uporządkowaną sztukę użytkową o wysokiej jakości.

Jeśli chodzi o wartość użytkową, zarówno dzbanek do herbaty, jak i ten do kawy, mają identyczną funkcję – służą do przygotowywania i serwowania gorącego naparu. Porcelanowy dzbanek do kawy i herbaty - czym się różnią, to nie tylko opis fizycznych cech imbryka i czajnika, dzięki którym już nigdy się nie pomylisz przy ich rozpoznawaniu. Przedstawiamy kilka informacji, które przybliżą ci korzyści płynące z przyjemności, jaką jest korzystanie z porcelanowych naczyń, oraz kilka słów o kawie i herbacie.

Wrocław to miejsce, które w wyjątkowy sposób łączy w sobie piękno historycznych zabytków z nowoczesnymi budynkami i atrakcjami. Tego miasta po prostu nie da się zwiedzić w jeden dzień! Każdy znajdzie tu coś, co go zainteresuje.

Czy możliwe jest życie bez produkowania śmieci? Choć wydaje się to nieprawdopodobne, niektórzy codziennie udowadniają, że się da, a nawet piszą o tym poradniki!

Warszawa ma wiele wyjątkowych miejsc na randki. Jeśli także poszukujesz pomysłu na wspólne spędzenie czasu z druga osobą, sprawdź nasze propozycje!

Dawniej dziczyzna gościła na polskich stołach bez przerwy. Spożywano zarówno grubą zwierzynę, np. jelenie czy dziki, jak i zwierzynę drobną oraz ptactwo, m.in. króliki, bażanty, gęsi, kuropatwy. Obecnie mięso dziko żyjących zwierząt gości w naszej kuchni rzadko – i jak uważa wielu dietetyków, zdecydowanie za rzadko! Czym charakteryzuje się dziczyzna? Jakie są jej zalety? Sprawdź już teraz i sięgnij po wyśmienite przepisy przodków!

Święta już niebawem... szukasz informacji o reniferach? Sprawdź nasz poradnik.

Wybranie Warszawy jako miejsca na spędzenie chwil z ukochana lub ukochanym to bardzo dobry pomysł. Stolica oferuje wiele bardzo ciekawych atrakcji i opcji spędzenia czasu we dwoje. Można wybrać się na romantyczną kolację w ciemnościach, do muzeum, do opery, do teatru, na spacer po królewskich ogrodach, a nawet wspólnie stworzyć autorską tabliczkę czekolady.

Feng shui to znany starożytny chiński sposób aranżowania przestrzeni. Przeważnie wykorzystuje się go podczas urządzania mieszkania, jednak są to na tyle uniwersalne zasady, że warto się do nich stosować również podczas aranżacji miejsca pracy. Znaczną część naszego dnia spędzamy właśnie w biurze, dlatego zawodowe otoczenie ma kluczowe znaczenie dla naszego samopoczucia. Od czego zacząć zmiany?

Pościel to ten element, którego nie powinno zabraknąć w żadnej sypialni. Jej estetyczny wygląd oraz dobry materiał wykonania sprawiają, że nasze łóżko atrakcyjnie się prezentuje, a wypoczynek w nim dostarcza wiele przyjemności. Przy zakupie nowej pościeli musimy zwrócić uwagę jednak nie tylko na jej wygląd oraz skład surowcowy, ale także na wymiary. Pościel musi bowiem idealnie pasować do rozmiarów naszego łóżka oraz wielkości pozostałych akcesoriów pościelowych.

loading...
  Polecamy książki

Porady dla czytelników

loading...
Zdrowie i uroda
Finanse
Firma
Prawo i Podatki
Gadżety i Hobby
Moda i Trendy
Budownictwo
loading...
Polecane artykuły