Święta tuż-tuż, dlatego warto przejrzeć garderobę i oprócz prezentów skompletować również ubrania, które idealnie sprawdzą się na Wigilię. Tegoroczne okoliczności sprawiły, że w tym roku będzie to zupełnie inna uroczystość. Warto więc postawić na stylizacje, w których poczujesz się komfortowo podczas kameralnego spotkania z rodziną.

W każdym salonie i pokoju wypoczynkowym powinien znaleźć się uniwersalny stolik, na którym postawimy filiżankę kawy lub poczęstunek. Jaki model wybrać? Czym kierować się podczas zakupu stolika kawowego?

Wraz z upowszechnieniem się telewizji całkiem sporo osób zaczęło sądzić, że książki to przeżytek i świat o nich zapomni. Tak się jednak nie stało. Nawet pojawienie się i późniejsze upowszechnienie Internetu nie wpłynęło na podejście ludzi do czytania.

Właściwie dobrane oświetlenie jest niezwykle istotne w każdym wnętrzu. To ono pozwala nam uwidocznić elementy, na których nam bardziej zależy, pełni funkcję dekoracyjną, ale także użytkową - dzięki niemu wydajniej pracujemy i nie męczymy oczu. Sprawdź, jakie są trendy w doborze odpowiedniej barwy światła.

Początek listopada to znak, że pora zacząć kompletować prezenty świąteczne. Zadanie, choć przyjemne nie jest łatwe. Oprócz zaplanowania czym obdarowujemy bliskich na gwiazdkę, konieczne jest też uwzględnienie kwestii logistyki i budżetu. Jest to szczególnie ważne, jeśli prezenty świąteczne chcemy kupić online. W tym przypadku zamówienie trzeba złożyć na tyle wcześnie, aby zdążyło ono dotrzeć przed Bożym Narodzeniem. Jak to zrobić? Kiedy zacząć kupować prezenty świąteczne? Jak nie wydać na nie majątku?

Grudzień zbliża się wielkimi krokami. Niebawem wejdziemy w okres przedświątecznych przygotowań, w którym dużo uwagi poświęcimy prezentom. Oferty sklepów są obszerne, ale dobry podarunek nie musi wydrenować twojego budżetu. Czasami wystarczy tylko drobny upominek w postaci owoców lub słodyczy, by wywołać uśmiech na twarzy bliskiej osoby. W takim przypadku trzeba jednak zadbać o odpowiednie opakowanie. Jak je przygotować? Podpowiadamy.

Skarpety to już nie tylko nieodłączny element naszej garderoby, ale i jeden ze sposobów na wyrażenie siebie. Kolorowe skarpetki były atrybutem pierwszych subkultur, ale i walecznego narodu, który w XX wieku nie radził sobie z szarą rzeczywistością, niemalującą się w kolorowych barwach. Moda ma to do siebie, że wciąż ewoluuje, ale lubi wracać do tendencji z przeszłości i tutaj czas na kolorowe skarpetki.

2020 rok był trudny dla wszystkich. Wiele osób z utęsknieniem wypatruje już przerwy świątecznej, aby móc choć na chwilę zapomnieć o olbrzymim stresie, jaki towarzyszył im w ostatnich miesiącach. Dla wszystkich tych, którzy szukają w tym roku alternatywy dla tradycyjnych świąt, polecamy spędzenie ich poza domem. Niekoniecznie w górach, być może na Pomorzu lub Mazurach. 

Bieżnik, obrus czy serwetki? To pytanie często zadają sobie gospodynie domowe podczas przygotowań do świątecznej wieczerzy. Niektóre tworzą kreatywne połączenia ze wszystkich trzech rozwiązań, inne wolą postawić na jedno, ponieważ tak nauczyło je wieloletnie doświadczenie. A co na to tradycyjna szkoła? Czy bieżnik może zastąpić dekoracyjne serwety? Na to pytanie i kilka innych postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule. Zapraszamy do czytania!

Kiedy słońce za oknami, daje o sobie coraz mocniej znać to czas, by zacząć przystosowywać swoją garderobę na upalnie dni. Jakie ubrania na lato sprawdzą się najlepiej?