Oszklone balkony to jeden z najczęściej wykorzystywanych trendów, jeśli chodzi o tę część domu. W końcu nie tylko dobrze się prezentują, ale również mają bardzo minimalistyczny styl i są wyjątkowo funkcjonalne. Dzięki nim nareszcie wprowadzisz do wnętrza więcej światła, a do tego skorzystasz z naturalnego ciepła. Jednak będziesz w pełni zadowolony z tej przestrzeni tylko wtedy, gdy wybierzesz odpowiednie profile i okucia.

Gdzie mogą być wykorzystywane balustrady ze szkła?

Tak naprawdę balustrady całoszklane nie muszą być montowane jedynie na balkonie. Ich nowoczesny design w połączeniu z cechami użytkowymi sprawiają, że to doskonałe rozwiązanie zarówno na zewnątrz budynku, jak i wewnątrz. Najchętniej są montowane na tarasach i klatkach schodowych.

Połączenie szkła ze stalą nierdzewną sprawdzi się w domach jednorodzinnych lub wielorodzinnych, a także w budynkach firmowych, miejscach użyteczności publicznej, szkołach, uczelniach, punktach gastronomicznych czy kawiarniach.

Poza tym balustrady ze szkła są naprawdę uniwersalne i dopasowują się do nowoczesnych, tradycyjnych, minimalistycznych, glamour, industrialnych czy nawet vintage aranżacji.

Jak montowane są balustrady całoszklane?

Oczywiście najważniejsze jest to, żeby podczas montażu szklanych balustrad zwrócić uwagę na odpowiednie elementy mocujące. Niezbędne są profile, okucia, uchwyty czy nawet gotowe słupki z uchwytami zaciskowymi. Dzięki nim nadal będziesz mógł cieszyć się transparentną balustradą, a przede wszystkim poszczególne elementy będą dobrze podkreślały charakter balkonu bądź innej przestrzeni.

Sam montaż balustrady ze szkła jest dość prosty – szczególnie dla doświadczonych osób. Potrzebujesz jednak do tego specjalistycznych narzędzi. Z ich pomocą wywiercisz otwory w szklanej tafli, wkręcisz śruby i nałożysz wybrane profile. Pamiętaj też o tym, żeby jeszcze przed rozpoczęciem prac, wykonać wszelkie pomiary. Dotyczy to również wysokości, na jakiej ma być zamontowana balustrada – optymalna wysokość to ok. 90 cm.

Poznaj zalety całoszklanej balustrady

Jednym z najważniejszych atutów balustrad ze szkła jest ich nowoczesny wygląd. Warto też zwrócić uwagę na ich zastosowanie – mogą być wykorzystywane na balkonach i tarasach o małej powierzchni. Poza tym doskonale sprawdzą się na wąskich klatkach schodowych. Dzięki temu na pewno nie będzie tam ciemno, a przy okazji wnętrze nabierze upragnionej lekkości. Oczywiście obecność szkła sprawia także, że pomieszczenie jest optycznie powiększone, rozświetlone i jeszcze bardziej funkcjonalne.

Warto zaznaczyć, że nowoczesne systemy szklanych balustrad są wyjątkowo solidne i odporne na uszkodzenia mechaniczne, to daje Ci pewność, że tafla będzie się dobrze prezentować przez wiele lat. Oprócz tego możesz wybrać do nich dowolne poręcze – drewniane, stalowe, żeliwne itp.

Artykuł sponsora/partnera - zawiera lokowanie produktu/marki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za prawa autorskie do zdjęć i/lub treści