Rezydencje to takie nieruchomości, które wyróżniają się elegancją i luksusowością. Tym, co odróżnia je od pozostałych rodzajów domów, jest fakt, iż do ich budowy wykorzystuje się najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Statystyki pokazują, że z roku na rok coraz większa liczba Polaków podejmuje decyzję o wybudowaniu rezydencji. Jak wybrać najlepszy projekt rezydencji? O czym należy pamiętać decydując się na wybudowanie takiej nieruchomości? Oto cenne wskazówki, które warto wziąć pod uwagę.

Rezydencje - czym różnią się od standardowych domów?

Rezydencje od innych typów nieruchomości wyróżnia wiele czynników. Po pierwsze - ich cechą rozpoznawczą jest bardzo duża powierzchnia użytkowa wynosząca zazwyczaj minimum 300 metrów kwadratowych. Unikalność rezydencji polega także na tym, że stosuje się w nich szeroką gamę innowacyjnych rozwiązań technologicznych i udogodnień, dzięki którym komfort życia w takim miejscu jest nieporównywalnie wyższy niż w standardowym domu jednorodzinnym. 

Rezydencje są stawiane zazwyczaj na peryferyjnych dzielnicach miast lub na wsiach na działkach o bardzo dużej powierzchni. Większość osób podejmujących decyzję o wybudowaniu rezydencji kładzie duży nacisk na to, by nieopodal rezydencji znajdował się basen, oczko wodne oraz duży ogród. 

Obecnie na rynku działa sporo wyspecjalizowanych przedsiębiorstw oferujących kompleksowe usługi w zakresie projektowania i budowy rezydencji, dzięki czemu osoby planujące wybudowanie takiej nieruchomości mają do wyboru szereg możliwości. Jedną z najbardziej renomowanych i uznanych firm w tej branży jest New House. Zajmuje się ona zarówno projektowaniem jak i budową rezydencji. Firma może pochwalić się sprawnym przeprowadzeniem budów dziesiątek rezydencji, co jest dowodem na to, iż warto podjąć z nią współpracę. Z bazą gotowych projektów rezydencji od New House można zapoznać się na https://new-house.com.pl/rezydencje#gotowe-projekty

Jak wybrać odpowiedni projekt rezydencji - najważniejsze wskazówki

Podjęcie decyzji o wyborze projektu rezydencji nie jest proste. W związku z tym, iż rezydencje wyróżniają się bardzo dużą powierzchnią użytkową, bardzo często są to budynki piętrowe. Wielu posiadaczy dużych działek decyduje się także na budowę rezydencji parterowych - wszystko tak naprawdę uzależnione jest od naszych preferencji.

Na rezydencję parterową powinny zdecydować się te osoby, które mają w rodzinie dzieci, osoby starsze bądź niepełnosprawne. Z kolei rezydencja piętrowa to opcja, która pozwala na znaczące zwiększenie ilości dostępnej przestrzeni, dlatego jest wybierana zdecydowanie częściej. 

Projekty rezydencji są bardzo zróżnicowane i uwzględniają zastosowanie rozmaitych rozwiązań dodatkowych zwiększających komfort mieszkańców. Mowa tutaj chociażby o basenie, oczku wodnym, fontannie i wielu innych udogodnieniach. Wszystko to sprawia, że estetyka i komfort związany z przebywaniem na terenie rezydencji są nieporównywalnie wyższe. Doceniać będą to zarówno domownicy jak i goście, którzy będą zapraszani na teren nieruchomości. 

Projekt i budowę rezydencji najlepiej powierzyć specjalistom 

Wspomniana wcześniej firma New House oferuje nie tylko gotowe projekty rezydencji, ale również świadczy usługi w zakresie ich budowy. Więcej informacji na temat budowy domów typu rezydencja przez New House znajduje się na stronie https://new-house.com.pl/rezydencje#budowa-rezydencji

Warto wspomnieć, że New House funkcjonuje nieprzerwanie począwszy od 1992 roku i oferuje kompleksowe usługi w zakresie projektowania i budowy nie tylko rezydencji, ale również domów parterowych, z poddaszem użytkowym i piętrowych. 

Artykuł sponsora/partnera - zawiera lokowanie produktu/marki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za prawa autorskie do zdjęć i/lub treści