Dywan może okazać się oryginalnym elementem kontrastującym, który pozwala podkreślić charakter wnętrza lub wprowadzić ciekawe przełamanie do dość jednolitej pod względem kolorystycznym przestrzeni. Żółty dywan to dodatek bardzo oryginalny, który pasuje do różnorodnych wnętrz. Nie musisz od razu decydować się na ten najbardziej wyrazisty, do wyboru masz modele w różnych odcieniach żółtego. 

Na co zwrócić uwagę, wybierając żółty dywan?

Wybierając dywany żółte jednokolorowe lub w kolorze czarnym z żółtym akcentem, upewnij się, że będą one pasować do barw mebli i ścian. Nie oznacza to, że przestrzeń musi być w tego typu kolorystyce, żółty dywan może być bowiem wykorzystany jako element kontrastujący i przełamujący jednolitą kolorystykę. Ważne jednak, aby komponował się z resztą wystroju, nawet jeśli będzie to na zasadzie kontrastu. 

Znaczenie będzie mieć także wielkość pomieszczenia, w którym planujesz rozłożyć dywan. Żółć to idealne tło dla wielu mebli, natomiast jego odcień powinien być dobrany do tego, czy pokój jest mniejszy czy większy. Jeśli aranżujesz mały pokój, postaw na jasne odcienie żółci, które optycznie powiększą pokój, a także dodatkowo go rozświetlą. Do większych pomieszczeń możesz bez wahania dobrać nieco ciemniejszą żółć. Będzie ona z pewnością również bardziej praktyczna i niewymagająca częstego odkurzania. 

Wato uwzględnić także kolor samej podłogi. Dywan nie powinien się z nią zlewać. Przy bardzo jasnych panelach czy drewnie, postaw na nieco ciemniejsze odcienie. Przy ciemniejsze podłodze rozejrzyj się za jaśniejszym dywanem. 

Żółte jednokolorowe dywany — gdzie się sprawdzą?

Dywany granatowe są znacznie "bezpieczniejsze" niż te żółte, nie oznacza to, że tych drugich trzeba się bać. Kolorystyka ta sprawdza się w bardzo różnych pomieszczeniach. Szczególnie ciekawy efekt wizualny pomagają one osiągnąć w przestrzeniach nowoczesnych. Dobrze łączą się z aranżacjami opartymi o wzory geometryczne. Świetnym połączeniem, które sprawdza się właściwie zawsze, jest zestawienie żółci i szarości. Ten model rozwiązań stosuje się bardzo często przy aranżacjach inspirowanych stylem skandynawskim. W takim przypadku zdecydowanie lepszym pomysłem są jednak dywany w stonowanej żółci i pastelowych odcieniach tego koloru. Mocno narzucone żółcie świetnie z kolei sprawdzają się w estetyce retro. 

Jakie żółte dywany warto wybrać?

Nie mniej ważne przy aranżacji przestrzeni jest dobranie odpowiedniego rodzaju dywanu. Bardzo popularnym ostatnio rozwiązaniem jest wyjątkowo miękki dywan typu shaggy. Jeśli jednak dywan chcemy rozłożyć w pomieszaniu, po którym często się przemieszczamy, lepiej zdecydować się na bardziej praktyczne rozwiązania i płasko tkany egzemplarz.Artykuł sponsora/partnera - zawiera lokowanie produktu/marki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za prawa autorskie do zdjęć i/lub treści