W kuchni bardzo istotna jest czystość. O ile ważne jest utrzymanie w takim stanie blatów i innych powierzchni, to zdecydowanym priorytetem są oczywiście naczynia oraz urządzenia kuchenne z których korzystamy na co dzień, takie jak np. zmywarka. Jakie preparaty wybrać do utrzymania ich higieny?

Zmywać w zmywarce czy tradycyjnie?

Oczywiście płyn Ludwik od pokoleń cieszy się dużym zainteresowaniem, zarówno jako kultowy już płyn do mycia naczyń, jak i do innych zastosowań. Na przestrzeni dekad oprócz słynnego detergentu właśnie do mycia naczyń w linii Ludwik pojawiły się także inne preparaty, począwszy od tych do zmywarek, poprzez kapsułki do prania czy też płyny uniwersalne do mycia różnorodnych powierzchni i wiele innych, po środki do mycia luster itp. Obecnie, zmywając w sposób tradycyjny, możesz wybierać spośród wyjątkowo licznej i wciąż rozrastającej się gamy płynów do mycia naczyń Ludwik. Występują w różnorodnych wariantach zapachowych, jak i jako specjalistyczne płyny np. o właściwościach hipoalergicznych. Jeżeli preferujesz zmywanie mechaniczne, także masz wybór!

 

Żel czy kapsułki do zmywarki Ludwik?

Kapsułki wydają się najbardziej naturalnym wyborem spośród dostępnych obecnie opcji. Żelowe kapsułki sprawiają, że detergent szybko i dokładnie się rozpuszcza, oraz dokładnie rozprowadza wewnątrz urządzenia i na naczyniach. Kapsułki z żelem wewnątrz sprawiają także, że preparat łatwo spłukuje się dokładnie po zakończonym cyklu mycia. Kapsułki zawierające żel to oczywiście tylko jedna opcja. Oprócz nich można sięgnąć np. po żel do zmywarki, w dużym opakowaniu, posiadającym wygodny aplikator. Żel Ludwik posiada liczne właściwości wspomagające proces zmywania. Między innymi zapobiega osadzaniu się kamienia wewnątrz sprzętu. Ponadto – nabłyszcza, chroniąc tym samym naczynia przed ich matowieniem. Co więcej – żel ten neutralizuje, pochłania nieprzyjemne zapachy. A zatem po otwarciu zmywarki biją z niej jedynie blask i świeżość. 

Podobne właściwości oraz efekty zapewniają naturalnie kapsułki do zmywarki Ludwik, zawierające żel wewnątrz. To oczywiście alternatywa dla tradycyjnych, twardych kapsułek do zmywarek, które nie zawsze do końca się rozpuszczają. Z żelem Ludwik nie będziesz także potrzebować dodatkowo specjalistycznego nabłyszczacza, chociaż taki nabłyszczacz, w razie potrzeby również znajdziesz pośród produktów Ludwik. Te, oraz coraz nowsze, pojawiające się w ofercie Ludwika detergenty na pewno pomogą Ci w utrzymywaniu w idealnej czystości zarówno naczyń, jak i pozostałych powierzchni oraz elementów typowo znajdujących się w kuchniach.

Artykuł sponsora/partnera - zawiera lokowanie produktu/marki