Zazwyczaj poszukiwania wymarzonej nieruchomości zaczynają się od przejrzenia ogłoszeń zamieszczanych w sieci. Nawet pobieżna analiza lokalnej strony z ogłoszeniami pozwala Ci rozpoznać wstępnie rynek i zobaczyć, na co możesz liczyć i na jaki wydatek się szykować. Czasem jednak taka analiza bywa rozczarowująca. Na portale ogłoszenia może wrzucać każdy, dlatego ich jakość często bywa wątpliwa, a cena wygórowana. Dowiedz się, dlaczego biura nieruchomości mają lepsze oferty, z czego to wynika?

Do biura nieruchomości trafiają oferty wstępnie wyselekcjonowane

Podczas gdy na ogólnodostępnych stronach z ogłoszeniami można umieścić i znaleźć wszystko, oferty biur nieruchomości opierają się na wyselekcjonowanych propozycjach. Obejmują takie nieruchomości na sprzedaż, które są warte uwagi, mają uregulowaną sytuację prawną oraz cenę adekwatną do jakości i standardu.

Niektóre biura „chwalą się” posiadaniem ofert na wyłączność. Co to takiego? Są to perełki sprzedaży, których nie znajdziesz w innych biurach nieruchomości czy na portalach internetowych. Sprzedający podpisał umowę z jednym, wybranym biurem, na mocy której umożliwił mu reprezentowanie swoich interesów. Jako klient biura, w pierwszej kolejności jesteś informowany o dostępności takiej oferty.

Jasny i pełny przekaz informacji

Biuro nieruchomości nie jest stroną bezpośrednio zaangażowaną w sprzedaż domu czy mieszkania. Choć z każdej transakcji otrzymują prowizję, to jednak zależy jej zarówno na interesie sprzedającego, jak i kupującego. To oznacza, że dba o komfort, bezpieczeństwo i zadowolenie wszystkich swoich klientów. Ponadto każda taka współpraca jest przez klientów oceniana. Jeżeli biuro chce nadal prężnie działać i generować zyski, powinno zadbać o dobre opinie. Dzisiaj wiele osób, decydujących się na usługi wybranej firmy, sprawdza właśnie te informacje.

Nie wszystkie nieruchomości są w idealnym stanie technicznym czy wizualnym. Problemy się zdarzają i wymagają odnotowania. Pośrednicy nie ukrywają informacji przed potencjalnym zainteresowanym. Gdy za niską ceną, kryje się np. jakaś usterka czy problem z gruntem, możesz liczyć na to, że otrzymasz te informacje, aby w pełni świadomie i odpowiedzialnie podjąć decyzję zakupową. Zazwyczaj dla kupujących problemem nie jest konieczność wymiany zawilgoconej posadzki czy przegląd niewydajnej instalacji grzewczej, lecz zatajenie tej informacji przez sprzedającego.

Oferty prosto od deweloperów

Biura nieruchomości współpracują bezpośrednio z deweloperami. Mieszkania, jakie powstają w ramach inwestycji na rynku pierwotnym są dość szybko wystawione na sprzedać w ramach działań przedsprzedażowych. Jednak nawet zakup przysłowiowej dziury w ziemi nie oznacza dla kupującego ryzyka. Ma on pewność, że biuro nieruchomości dopilnuje procesów od strony formalnej oraz zabezpieczy przebieg całej transakcji – od rezerwacji mieszkania, po odbiór kluczy.

Szukasz profesjonalnego biura nieruchomości? Sprawdź ofertę https://www.goodwill-nieruchomosci.pl/.

Artykuł sponsora/partnera - zawiera lokowanie produktu/marki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za prawa autorskie do zdjęć i/lub treści