Rolety zewnętrzne stają się coraz bardziej popularne w budownictwie ze względu na łatwy montaż i przystępną cenę, a także możliwość wkomponowania w każdy styl architektoniczny. Pod tym względem prym wiodą rolety zewnętrzne podtynkowe - najbardziej zaawansowane technologicznie i wszechstronne.

Rolety zewnętrzne stają się coraz bardziej popularne w budownictwie ze względu na łatwy montaż i przystępną cenę, a także możliwość wkomponowania w każdy styl architektoniczny. Pod tym względem prym wiodą rolety zewnętrzne podtynkowe - najbardziej zaawansowane technologicznie i wszechstronne.

Montaż rolet podtynkowych

Podtynkowe rolety zewnętrzne są często montowane w nowych konstrukcjach. O budowie takich rolet należy pomyśleć już w momencie rozpoczęcia inwestycji budowlanej. Przed zamontowaniem rolety podtynkowej należy wyciąć wnękę w nadprożu, ponieważ tam właśnie będzie umieszczona skrzynka. Ponadto na front skrzynki nakłada się dowolny materiał wykończeniowy (np. tynk lub klinkier). Dzięki temu rozwiązaniu skrzynka jest niewidoczna i nie wpływa na architekturę budynku. Nadproże zostanie zabezpieczone i osłonięte przed zimnem, jeśli między ścianą a roletami zostanie umieszczona izolacja termiczna. W systemach rolet podtynkowych klapa rewizyjna umieszczona jest na zewnątrz budynku, dzięki czemu wszelkie naprawy i konserwacje odbywają się bez zakłócania prywatności mieszkańców.

Zalety rolet podtynkowych

Zewnętrzne rolety podtynkowe dostępne w https://inwestprofil.pl/rolety-podtynkowe zapewniają doskonałą izolację termiczną i akustyczną. Do wykonania rolet wykorzystuje się piankę poliuretanową, oferującą doskonałą izolację. Montując rolety na oknie, można skutecznie stłumić dźwięki zewnętrzne, zwłaszcza gdy budynek znajduje się w pobliżu ruchliwej ulicy. Rolety mogą być opuszczane, aby chronić budynek przed utratą ciepła w zimie, natomiast w lecie mogą zapobiegać przedostawaniu się ciepła do budynku. Mogą również zapobiegać uszkodzeniom okien, jak również niekorzystnym warunkom atmosferycznym. Dodatkowo stanowią dobrą ochronę przed włamaniem. W systemie podtynkowym można zamontować niezależnie działającą moskitierę, która stanowi skuteczną obronę przed szkodnikami i pyłkami.

Sterowanie roletami podtynkowymi

Rolety podtynkowe mogą być sterowane ręcznie za pomocą zwijaczy taśmowych lub linowych, zwijaczy korbowych lub przekładni planetarnych. W celu poprawy komfortu użytkowania rolet podtynkowych można zastosować silnik elektryczny. Osoby ceniące inteligentne rozwiązania powinny zdecydować się na instalację dodatkowych czujników: słońca i temperatury, które tworzą optymalny mikroklimat w pomieszczeniach i zmniejszają wydatki na ogrzewanie i klimatyzację.

Dla kogo rolety podtynkowe?

Rolety podtynkowe to idealne rozwiązania dla wszystkich tych, którzy chcą utrzymać bilans energetyczny swojego budynku w równowadze. Domy pasywne, energooszczędne zazwyczaj posiadają duże okna od strony najbardziej nasłonecznionej. Rolety zewnętrzne są w takich sytuacjach doskonałym wyborem, ponieważ osłaniają dom przed nadmiernym nasłonecznieniem oraz dają poczucie bezpieczeństwa i prywatności. Osłaniając okna roletami, nie zmniejszamy ilości szyb, a raczej umożliwiamy swobodny dostęp do wpadającego światła. Rolety podtynkowe doskonale izolują, jak również zapewniają doskonały efekt wizualny.

Artykuł sponsora/partnera - zawiera lokowanie produktu/marki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za prawa autorskie do zdjęć i/lub treści