Wiejski styl podbija nie tylko wnętrzarskie trendy. Chętnie wykorzystywany jest także na tarasie, gdzie tworzy atmosferę sprzyjającą biesiadowaniu i spędzaniu chwil z bliskimi. To doskonały wybór dla osób, które lubią naturalne materiały i spokojne barwy, charakterystyczne dla wiejskich ogrodów. Sprawdź, jak zaaranżować taras w stylu rustykalnym.

Zacznij od bazy

Niezależnie od tego, jak planujesz zaaranżować swój taras, najważniejszy jest wybór odpowiedniej podłogi. To ona bowiem będzie Ci towarzyszyła przez wiele lat, znosiła najróżniejsze warunki pogodowe i będzie tłem dla wszystkich zmian, które zdecydujesz się wprowadzić. Do stylu rustykalnego doskonale sprawdzi się naturalny kamień, albo płyty z kamienia. Możesz również postawić na drewniane deski. Dobrym wyborem będą te z egzotycznego surowca, ze względu na ich trwałość oraz odporność na czynniki zewnętrzne. Świetne propozycje, na przykład z drewna Bangkirai czy Merbau, a także niezbędne produkty do ich konserwacji znajdziesz tutaj: https://julomax.pl/. Praktycznym rozwiązaniem będą również deski kompozytowe. Materiał doskonale imituje naturalne drewno, zapewniając niesamowitą estetykę, a do tego jest trwały i funkcjonalny. Nie straszne mu niekorzystne warunki atmosferyczne, ścieranie, grzyby i pleśnie. Tarasu z kompozytu (https://julomax.pl/tarasy-kompozytowe) nie trzeba impregnować i zawsze zachwyca nienagannym wyglądem.

Meble i dodatki

Jeżeli wybrałeś już podłogę, następnym krokiem jest wybór mebli. Świetnie sprawdzą się duże sofy, fotele z naturalnego drewna albo rattanowej lub technorattanowej plecionki. Możesz na nich poukładać miękkie poduszki z lnu albo bawełny, a także dziergane pledy. Warto również zadbać o miejsce do wspólnego spożywania posiłków z rodziną na świeżym powietrzu. Drewniany lub rattanowy stół możesz nakryć obrusem w jasnych barwach i położyć na nim wazon ze słonecznikami lub polnymi kwiatami, a na krzesła położyć wygodne poduszki. Idealnymi dekoracjami do rustykalnego stylu będą plecione doniczki z wikliny albo gliniane, odnowione metalowe konewki, drewniane beczki, a także stare drewniane okiennice, czy ramy od obrazów. Doskonale komponują się tu kolory ziemi, czyli brązy, beże, szarości, a także żółty i pomarańczowy. Ozdobnym, a zarazem praktycznym elementem będą także uprawiane zioła, pomidorki koktajlowe czy truskawki. Ma być w końcu jak w wiejskim ogrodzie!

Styl rustykalny to obok nowoczesnego i boho najmodniejszy trend ostatnich sezonów. Wiejski taras cechuje się ciepłem, harmonią i tworzy niesamowitą, sielską atmosferę. Wypoczynek w takiej aranżacji będzie na pewno wyjątkowo przyjemny.

 

Artykuł sponsora/partnera - zawiera lokowanie produktu/marki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za prawa autorskie do zdjęć i/lub treści