abler2016

Młodzi – wykształceni” to nazwa projektu realizowanego w ramach Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych przez Akademickie Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno – Edukacyjnych.

26 października 2017 r. nastąpił oficjalny odbiór inwestycji pn. „Przebudowa drogi powiatowej Nr 1814C ul. Kolejowa w Brodnicy od ronda Olsztyńskiego do ul. Karbowskiej.” W ramach zadania wykonana została ścieżka pieszo – rowerowa. Przebudowano istniejące chodniki, zjazdy i zatokę autobusową. Powstała również nowa zatoka, a na jezdni nowa nawierzchnia bitumiczna.

Zapraszamy do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych w sprawie zmiany Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Miasta Brodnicy na lata 2017 – 2023 przyjętego uchwałą XXVI/230/2017 Rady Miejskiej w Brodnicy z dnia 22 czerwca 2017 r. w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Miasta Brodnicy na lata 2017 – 2023.

Burmistrz Brodnicy Jarosław Radacz oraz Starosta Brodnicki Piotr Boiński w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości zapraszają na koncert Zespołu Pieśni i Tańca Mały Śląsk. Darmowy koncert odbędzie 11 listopada 2017 roku o godzinie 16.00 w Brodnickim Domu Kultury.

Burmistrz Brodnicy Jarosław Radacz oraz Starosta Brodnicki Piotr Boiński 10 i 11 listopada 2017 r. zapraszają do uczestnictwa w obchodach Narodowego Święta Niepodległości.

Zapraszamy do oglądania najnowszego wydania Miejskiego Serwisu Telewizyjnego z dnia 24.10.2017 r.:

Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Tomasza Modrzewskiego – ratownika medycznego akcji „Podaruj pluszaka ofierze wypadku”.

„Łączy Nas Kobiecość" to 6 edycja ogólnopolskiej akcji profilaktyki raka piersi. Program skierowany jest do kobiet w wieku 50-69 lat (w roku 2017 roczniki od 1948 do 1967), które w ciągu ostatnich 2 lat nie korzystały z bezpłatnej mammografii. Kobietom spoza grupy refundowanej badania oferowane są odpłatnie w kwocie 56 złotych w czasie trwania akcji (poza akcją 80 zł).

W celu popularyzowania wiedzy o bezpieczeństwie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych Straż Miejska w Brodnicy wraz ze Strażami Miejskimi województwa kujawsko-pomorskiego i Wyższą Szkołą Bankową w Toruniu przystąpiła do organizacji VIII Kujawsko-Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie pod nazwą „Bezpieczny i przyjazny region”.

19 października o godz. 17.30 Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Brodnicy zaprasza na spotkanie z cyklu brodnickie promocje. Gościem spotkania będzie Krzysztof Piersa, a głównym tematem promocja najnowszej książki autora pt. „Trener marzeń”.