abler2016

W związku z termomodernizacją budynku Urzędu Miejskiego w Brodnicy, parking przed urzędem został zamknięty do odwołania.

Burmistrz Brodnicy Jarosław Radacz spotkał się z superkoderami ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Brodnicy. Uczniowie pochwalili się swoimi osiągnięciami. Włodarz miasta pogratulował sukcesu i nagrodził młodych brodniczan upominkami.

W związku z pismem Wojewody Kujawsko-Pomorskiego z dnia 12 czerwca 2018 r. dot. wystąpienia suszy rolniczej wśród upraw zbóż jarych i ozimych, truskawek, krzewów i drzew owocowych na terenie województwa kujawsko – pomorskiego, uprzejmie prosimy o jak najszybsze zgłoszenie przez rolników faktów wystąpienia tego zjawiska na terenie Gminy Miasta Brodnicy.

​14 czerwca 2018 roku podczas Sesji Rady Miejskiej w Brodnicy za dobrze zrealizowany, proinwestycyjny budżet 2017 r. burmistrz Brodnicy Jarosław Radacz otrzymał od radnych absolutorium. Oznacza to, że publiczne pieniądze w naszym mieście są wydawane w sposób prawidłowy.

1 lipca br. w Brodnicy odbędzie się po raz kolejny Cisowianka Mazovia MTB Marathon.

Do Urzędu Miejskiego w Brodnicy w dniu 13 czerwca 2018 r. wpłynęła oferta złożona przez Towarzystwo Ochrony Praw Zwierząt z siedzibą w Brodnicy przy ul. Ustronie 20 B na realizację zadania publicznego pod nazwą „Polepszenie warunków bytowania zwierząt z terenu Gminy Miasta Brodnicy przebywających w schronisku dla bezdomnych zwierząt.”

13 czerwca br. odbywać się będą w Brodnicy uroczystości religijne związane z patronem miasta św. Antonim. Zapraszamy mieszkańców miasta do uczestnictwa w święcie.

W dniach od 16 do 17 czerwca 2018 r.  w godzinach: 10:00 – 20:00 czeka nas Zlotu Food Trucków w Brodnicy, Impreza odbędzie się na Przedzamczu (ul. Zamkowa 1).

Urząd Miejski w Brodnicy włączył się w II edycje akcji „Manifest Gmin Przyjaznych Pszczołom”. Celem manifestu jest zwrócenie uwagi na problem ginięcia pszczół oraz aktywizacja gmin z całego kraju do podjęcia działań na rzecz ochrony owadów zapylających.