Informujemy, ze na terenie województwa kujawsko-pomorskiego działają szpitale zakaźne, do których można się udać w sytuacji wystąpienia objawów koronawirusa SARS-CoV-2.

Kwarantanna domowa – to aplikacja przygotowana przez Ministerstwo Cyfryzacji, która ułatwia i usprawnia przeprowadzenie obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych.

Chcesz pomóc sklepom, warsztatom, zakładom, pracowniom w twojej okolicy? Martwisz się, że nie będą w stanie przetrwać kwarantanny? Dołącz do kampanii „Nie pozwolę ci się zamknąć”.

W związku z epidemią koronawirusa od 23 marca 2020 r. do odwołania zamknięte są wszystkie place zabaw, których właścicielem jest Gmina Miasta Brodnicy.

Od dnia 16 marca 2020 r. w związku z zagrożeniem wirusowym uległa zmianie organizacja pracy  Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brodnicy.

Rząd wprowadził stan epidemii. Szkoły zamknięte do Wielkanocy

Zarząd Stowarzyszenia Zdrowych Miast Polskich, którego Brodnica jest członkiem ogłosił Konkurs „Granty 2020” dla miast członkowskich. Tematy konkursu obowiązujące w tym roku to:

Komunikat Burmistrza Brodnicy w sprawie pomocy psychologicznej dla osób objętych kwarantanną.

Zgodnie z harmonogramem rekrutacji do dnia 27 marca b.r.  można złożyć wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola publicznego – miejskiego.