Czy znasz wszystkie atrakcje województwa? W sobotę i niedzielę (24 i 25 lutego) przewodnicy z regionu będą oprowadzać mieszkańców i turystów po najbardziej interesujących zakątkach Kujaw i Pomorza. Akcja bezpłatnego zwiedzania odbędzie się w ramach Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego.

4 marca 2018 r. o godz. 12.00 w Lasku Miejskim (przy siedzibie Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.) odbędzie się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Wilczym Tropem”.

Cykl Spotkań Informacyjno – Edukacyjnych dla mieszkańców powiatu brodnickiego organizowanych przez Szpital Powiatowy w Brodnicy w ramach „Programu profilaktycznego – wczesne wykrywanie raka jelita grubego”

Nakładem lokalnego wydawnictwa ukazała się nowa książka poświęcona archeologii regionu brodnickiego.

Burmistrz Brodnicy ogłosił konkurs ofert na wsparcie prowadzenia pozalekcyjnych zajęć świetlicowych z programem opiekuńczo-wychowawczym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z uwzględnieniem działań profilaktycznych w Brodnicy w 2018 r.

Już 2 lutego 2018 r. wielkie otwarcie Brodnickiej Pracowni Orange. Uroczyste otwarcie odbędzie się o godz. 17.00 w Domu Harcerza (ul. Nad Drwęcą 30).

Od 24 stycznia 2018 roku można głosować na Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 2 w Brodnicy w konkursie „Powietrze bez śmieci” organizowanym w związku ze społeczną kampanią edukacyjną „Rodzice i dzieci, Powietrze bez śmieci” prowadzoną przez Fundację PGNiG S.A. im. Ignacego Łukasiewicza. Nagrodami w Konkursie jest budowa pięciu naukowych stacji zabaw w lokalizacjach wskazanych przez gminy, wybranych w głosowaniu. Będzie to miejsce aktywności w plenerze, demonstrujące prawa fizyki zachęcające do eksperymentów i doświadczeń, gdzie całe rodziny będą mogły poznać prawa nauki i bawić się nimi.

18 stycznia 2018 roku obchodziliśmy 98. rocznicę Powrotu Pomorza do Macierzy i 73. rocznicę wyzwolenia Brodnicy. Z tej okazji podczas uroczystości w Pałacu Anny Wazówny, Burmistrz Brodnicy Jarosław Radacz uhonorował zasłużone dla Brodnicy i regionu osoby.

Biuro Działalności Gospodarczej Urzędu Miejskiego w Brodnicy przypomina, że 31 stycznia 2018 r. (środa) upływa ustawowy termin złożenia przez przedsiębiorców pisemnego oświadczenia o wartości sprzedaży napojów alkoholowych za 2017r. oraz wniesienia opłaty za dalsze korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w bieżącym roku.

Od dnia 16 stycznia 2018 r. można składać propozycje projektów planowanych  do realizacji  w ramach  Budżetu Obywatelskiego  na rok 2019. W celu zwiększenia zaangażowania mieszkańców Brodnicy w sprawy ważne dla miasta, budowania społeczeństwa obywatelskiego, a także zwiększenia współpracy mieszkańców z władzami miasta, Rada Miejska w Brodnicy podjęła w dniu 25.10.2016 r. uchwałę Nr XIX/160/2016 w sprawie konsultacji z mieszkańcami Gminy Miasta Brodnicy dotyczących Budżetu Obywatelskiego.