abler2016

Burmistrz Brodnicy 14.09.2017 r. o godz. 13.30 w Urzędzie Miejskim w Brodnicy wręczy stypendia oraz złoży gratulacje najlepszym uczniom, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce w II semestrze roku szkolnego 2016/2017. Stypendia w wysokości 150zł miesięcznie otrzymają uczniowie gimnazjum a w wysokości 250 zł miesięcznie licealiści.

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Miasta Brodnicy zaprasza na bezpłatne szkolenia na temat zasad i kryteriów wyboru operacji w ramach LSR oraz rozliczania operacji.

W związku ze zbliżającym się sezonem grzewczym przypominamy właścicielom i zarządcom budynków o obowiązkach związanych z bezpiecznym użytkowaniem przewodów kominowych.

Już po raz dwudziesty czwarty Urząd Miejski w Brodnicy aktywnie włącza się do ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2017”, która odbędzie się w dniach 15 – 17 września 2017 r. pod hasłem „Nie ma śmieci – są surowce”.

Burmistrz Brodnicy - Jarosław Radacz, dyrektor Muzeum w Brodnicy - Marian Marciniak prezes Towarzystwa Przyjaciół Muzeum - Tadeusz Lewandowski mają zaszczyt zaprosić na prelekcję dra Kazimierza Pospiesznego pt. „Zamek krzyżacki w Malborku i zamki "klasyczne" w Prusach w późnym średniowieczu - idea krucjat a architektura”, która odbędzie się w piątek, 15 września 2017 r. o godz. 18.30 w Pałacu Anny Wazówny.

Rozległa metropolia, malownicza wieś czy urocze miasteczko? Każde z nich ma szanse stać się bohaterem najnowszej produkcji Planete+! Wystartowała unikalna w polskiej telewizji produkcja „Polska z góry”, w której widzowie mogą zobaczyć Polskę z lotu ptaka.

ARCHITEKTURA CEGLANA NA POBRZEŻU BAŁTYKU Piękno architektury ceglanej, licznie reprezentowanej na terenie pobrzeża Morza Bałtyckiego, niejednokrotnie jeszcze średniowiecznej, zachwyca po dzień dzisiejszy.

Podczas koncertu charytatywnego „Brodniczanie Gminie Brusy’ w wykonaniu Ryszarda Rynkowskiego, który odbył się 3 września o godz. 17.00, sala Brodnickiego Domu Kultury wypełniona była po brzegi.
W trakcie jego trwania, Ryszard Rynkowski wykonał swoje największe przeboje, tworząc wyjątkowy i niezapomniany klimat. Zgromadzona publiczność doceniła artystę owacjami na stojąco.

Chcesz osiągnąć sukces i masz pomysł na świetny biznes, ale brakuje Ci środków na jego rozpoczęcie? Zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie „Pracujemy u siebie!”, w którym możesz uzyskać nawet 35 tys. zł dotacji!

Fundacja Allegro All for Planet rozpoczęła instalację stojaków rowerowych na terenie naszego miasta.