Rząd wprowadza kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem. Od 1 kwietnia do odwołania każda osoba do 18 roku życia z domu wyjdzie tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki, bulwary, czy plaże będą zamknięte. Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł. Oprócz tego zmieniają się zasady robienia zakupów w sklepach stacjonarnych i zawieszamy działalność salonów fryzjerskich, kosmetycznych i tatuaży. Co jeszcze się zmienia?

Dodatkowe kursy autobusów komunikacji miejskiej. Bezpiecznie w autobusie

Zniesienie bądź odroczenie płatności za czynsz i część podatków - tak Brodnica będzie wspierała przedsiębiorców, których firmy  nie mają dochodów z powodu epidemii koronawirusa.

Od 15 marca 2020 roku osoby powracające do Polski są zobowiązane poddać się obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie.

Wprowadzenie stanu epidemii pozwala na szereg ograniczeń, m.in.: wprowadzenie zakazu opuszczania określonych obszarów, nakazu przebywania w innych, zamykania instytucji i zakładów pracy, reglamentowania pewnych towarów, kierowanie do pracy w zwalczaniu epidemii, udostępnienie lokali, przejmowanie pojazdów, poddania się obowiązkowi badań.

Urząd Miejski w Brodnicy wspiera właścicieli restauracji, które w związku z epidemią koronawirusa mogą sprzedawać jedynie dania na wynos z odbiorem osobistym lub dowozem do domu.

W związku z rozpowszechnianiem się koronawirusa SARS-Co-2, który wywołuje chorobę COVID-19 dokonuje się następujących zmian w gospodarce odpadami komunalnymi na terenie miasta Brodnicy:

Nie mamy na terenie województwa stwierdzonego żadnego przypadku zachorowania, ale trzeba być przygotowanym na zachorowania oraz, co równie ważne, wspierać się nawzajem i sobie pomagać.

Drodzy Mieszkańcy, w związku z epidemią koronawirusa Urząd Miejski w Brodnicy funkcjonuje normalnie lecz od dnia 16.03.2020 r. do odwołania będzie otwarty dla indywidualnych klientów wyłącznie w sprawach PILNYCH od godz. 10.00 do 12.00.

Dziś, w toruńskiej delegaturze Urzędu Wojewódzkiego odbyła się narada Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego ws. sytuacji zagrożenia koronawirusem, której przewodniczył Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz. W posiedzeniu uczestniczyli także: Prezydent Torunia Michał Zaleski oraz służby miejskie i dyrektorzy szpitali. Tematem była sytuacja zagrożenia koronawirusem w naszym województwie.