„ Aktywnym być - zdrowo żyć” – pod takim tytułem młodzież z Hufca Pracy w Brodnicy realizuje projekt w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności.

To I edycja w Brodnicy - Festiwal Smaków Food Trucków już 21 i 22 maja na terenie zielonym Pałacu Anny Wazówny.

Udana inauguracja sezonu dla brodnickich rajderów.

8 kwietnia 2022 r. w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu odbyły się wojewódzkie eliminacje do 67. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Brodnicki Hufiec Pracy z początkiem marca rozpoczął Projekt Solidarność „Aktywnym być – Zdrowo żyć ” , którego głównym celem jest aktywizacja młodzieży oraz lokalnej społeczności –w tym przypadku uczestniczek Koła Gospodyń Wiejskich z Sumowa, Sumówka i Najmowa.

Kreatywni seniorzy z Klubu Seniora działającego przy Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim biorą udział w zajęciach projektowych.

Przedsiębiorcom prowadzącym własną firmę nie trzeba przypominać, że wraz z początkiem roku zmieniają się kwoty składek na ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenie zdrowotne.

Po zmianach wprowadzonych przez Polski Ład płatnicy będą przekazywać dokumenty rozliczeniowe i opłacać składki za styczeń 2022 r. i kolejne miesiące do 5., 15. i 20 dnia następnego miesiąca.

W Wiejskim Domu Kultury w Karbowie Brodnickie Stowarzyszenie Pojazdów Zabytkowych wraz z sekcją sportową Pitbike Brodnica podsumowało ubiegłoroczny sezon.

OWES TŁOK zaprasza do udziału w szkoleniu nt. współpracy organizacji pozarządowych i jednostek samorządu terytorialnego w zakresie dostarczania usług społecznych.