Wczoraj (19.02.) w miejscowości Czekanowo doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Kierowca corsy nie dostosował prędkości do warunków drogowych, uderzył w drzewo i wywrócił pojazd na bok. Na szczęście nic mu się nie stało. 47-latek ukarany mandatem karnym.

Sąd Rejonowy w Brodnicy aresztował na okres trzech miesięcy 27-letniego mężczyznę, który w miniony piątek (16.02.) w Brodnicy, w jednym z lokali handlowych usiłował  dokonać rozboju. Mężczyzna dzięki szybkiej reakcji świadka, który zatelefonował do dyżurnego brodnickiej komendy, został zatrzymany na gorącym uczynku przez brodnickich policjantów. Rozbójnikowi grozi kara nie mniej niż 3 lata pozbawienia wolności.

Komendant Powiatowy Policji w Brodnicy, insp. Jarosław Nowatkowski z dniem dzisiejszym (19.02.) został emerytem. Inspektor Nowatkowski po niespełna dwóch latach kierowania brodnicką jednostką, złożył raport o odejście na emeryturę.

Brodniccy policjanci, od dzisiaj do środy włącznie (19-21.02.)  w godz. 5:00-9:00 i 16:00-20:00 prowadzą  działania pn.”Świeć przykładem”. Funkcjonariusze podczas służby, rozmawiają  z pieszymi uczestnikami ruchu drogowego o tym, jak ważne jest być widocznym na drodze, a kierowcom przypominają o tym, aby przestrzegali przepisów ruchu drogowego wobec pieszych.

We wtorek (13.02.) dzielnicowy z Brodnicy spotkał się z dziećmi i młodzieżą przebywającymi na półkoloniach w Osiedlowym Ośrodku Kultury, przy ul. Wyspiańskiego w Brodnicy.  Tematem spotkania policjanta z półkolonistami  było bezpieczeństwo  podczas ferii oraz sposoby bezpiecznego spędzania czasu wolnego .

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, to narzędzie, które służy społeczeństwu do wskazywania miejsc wymagających interwencji Policji. W powiecie brodnickim, od początku 2018 roku, mieszkańcy wskazali policjantom 19 miejsc,   które uważają za zagrożone. Od początku funkcjonowania tego narzędzia, czyli od września 2016 roku  brodniccy policjanci zweryfikowali już prawie pół tysiąca naniesionych na mapie zagrożeń.

Policjanci z Brodnicy ponownie przestrzegają osoby starsze przed metodami działania oszustów. Zdarza się, że osoby te podszywają się za „wnuczka” czy bliską nam osobę. W ostatnim tygodniu, brodniccy policjanci odnotowali trzy próby wyłudzenia dużych sum pieniędzy. Na szczęście fałszywemu wnuczkowi nie udało się dokonać „dorobić” na cudzym nieszczęściu.

Dzielnicowy z brodnickiej komendy, zatrzymał w minioną niedzielę (11.02.) 26-letniego kierowcą golfa, który miał ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna już stracił prawo jazdy. Za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ruchu drogowego z Brodnicy wyposażeni zostali w terminale płatnicze, dzięki którym kierowcy na których został nałożony mandat karny, mogą uiścić opłatę bezpośrednio u kontrolującego policjanta.  Do policjantów z Brodnicy trafiły trzy takie urządzenia.

Brodniccy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj (31.01.) w miejscowości Jajkowo na drodze krajowej nr 15. Ranny w zdarzeniu został jeden z kierowców ciężarówki.