abler2016

Brodniccy policjanci od początku b.r. organizują spotkania  ze społeczeństwem oraz uczniami szkół  w ramach realizacji działań profilaktycznych z zakresu „narkotyków, dopalaczy i innych środków odurzających”. Funkcjonariusze rozmawiali  na temat zagrożeń wynikających z zażywania tych środków.

Dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy w miniony weekend uczestniczył w festynach w miejscowości Zbiczno i  Wielki Głęboczek. Policjant  na specjalnie przygotowanym stoisku prewencyjnym rozdawał materiały edukacyjne w postaci książeczek, ulotek, a także elementów odblaskowych, jak również prezentował policyjny sprzęt i pobierał odciski palców od maluszków.

Dwóch mężczyzn trafiło do policyjnego aresztu w Brodnicy po tym, jak w stanie nietrzeźwości jeździli nissanem po polach. Mężczyźni wpadli po tym, jak wyjechali z pola na jezdnię i zatrzymali się w rowie. Obaj trafili do policyjnego aresztu.

Do 2 lat pozbawienia wolności, grozi 47-letniemu mężczyźnie, który został zatrzymany przez brodnickich policjantów, po tym, jak otrzymali anonimowe zgłoszenie. Mężczyzna miał ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcy uprawnienia do kierowania pojazdami.

Dwóch policjantów z Brodnicy, przebywając wraz z rodzinami w czasie wolnym od służby na jednej z plaż nad jeziorem w województwie warmińsko-mazurskim, zatrzymali poszukiwanego na nakaz doprowadzenia do zakładu karnego. Mężczyzna, kiedy zobaczył, że obok na plaży leży jeden ze znanych mu policjantów, dyskretnie próbował się oddalić. Funkcjonariusz wydziału kryminalnego oraz funkcjonariusz  ogniwa patrolowo -interwencyjnego KPP Brodnica zatrzymali mężczyznę i przekazali policjantom z Posterunku Policji w Lidzbarku.

Od soboty od godz. 6:00 do niedzieli do godz. 6:00 na drogach powiatu brodnickiego policjanci przeprowadzili działania pod nazwą ,,Alkohol i Narkotyki”. Mundurowi podczas kontroli drogowych, sprawdzili trzeźwość  u prawie 60 kierujących , zatrzymali jednego kierowcę, który wsiadł za kierownicę  na ,,podwójnym gazie’’.

Mieszkanka powiatu brodnickiego z obrażeniami ciała trafiła do szpitala po tym, jak jej auto dachowało. 52-latka była trzeźwa. Policjanci z Brodnicy wyjaśniają okoliczności i przyczyny tego zdarzenia.

W miniony poniedziałek (4.06.) brodniccy policjanci podczas kontroli drogowej ujawnili i zabezpieczyli prawie 155 g amfetaminy. Funkcjonariusze zatrzymali 32-letniego kierowcę oraz 36- letniego pasażera auta. Oboje trafili do policyjnego aresztu. Wczoraj  (5.06.) oboje  usłyszeli zarzut posiadania  substancji psychotropowej, za co mogą trafić za kratki nawet na 10 lat.

Brodniccy policjanci zatrzymali prawo jazdy 38-letniemu kierowcy opla omegi, który na terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 53 km/h.  Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych oraz  10 punktami karnymi.

Brodniccy policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami 43-letniemu motocykliści, który w terenie zabudowanym gdzie obowiązywała prędkość do 40 km/h przekroczył  prędkość o 52 km/h.  Kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych i 10 punktami karnymi.