Do policyjnego aresztu w Brodnicy trafił 41-letni brodniczanin, który zatrzymany został po anonimowym zgłoszeniu. Mężczyzna kierował volvo mając prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie. Kiedy policjanci dojechali na miejsce zgłoszenia, kierowca spał za kierownicą. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Brodniccy policjanci dzięki anonimowemu zgłoszeniu zatrzymali 39-letniego kierowcę nissana, który miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami.

Brodniccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę bmw, który przekroczył dozwoloną prędkość o 66 km/h. Kierowca  miał również cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami, za co  odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Do 3 lat pozbawienia wolności grozi 50-letniemu kierowcy vw transportera, który prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości mając orzeczony dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Pijany kierowca po zatrzymaniu przez policjantów, zamienił się miejscami z równie pijanym  pasażerem.

O wielkim szczęściu może mówić kierowca audi, który we wtorkową noc nie dostosował prędkości do warunków drogowy i uderzył w drzewo. Mężczyzna z obrażeniami ciała przewieziony został do szpitala. Brodniccy policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Brodniccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej z Torunia, zabezpieczyli 5 stanowisk z możliwością urządzania na nich nielegalnych gier losowych. Komputery, ujawnione zostały w jednym z lokali znajdującym się w centrum miasta.

Brodnicy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło dzisiejszego ranka w miejscowości Kozi Róg.  W wyniku zderzenia ciężarówki z busem, ranny został kierowca busa. Policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami kierowcy ciężarówki.

Brodniccy policjanci wspólnie ze strażnikami miejskimi wzmożyli patrole piesze po terenach brodnickich parków. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracają na  osoby spożywające alkohol, zaczepiających przechodniów oraz niszczące mienie. Wszystko po to, aby mieszkańcy naszego miasta oraz turyści czuli się bezpiecznie korzystając z uroków Brodnicy.

Do 3 lat pozbawienia wolności grozi 19-letniemu kierowcy peugeota, który zatrzymany został przez brodnickich policjantów po tym, gdy przekroczył dozwoloną prędkość o 20 km/h/ Jak się okazało, nastolatek prowadził pojazd pod działaniem środka odurzającego, a w jego pojeździe funkcjonariusze ujawnili szklaną lufkę nabitą marihuaną.  

Ponad promil alkoholu w organizmie miał 43-letni kierowca vw, który uderzył w drzewo w miejscowości Tama Brodzka. Mężczyzna po zdarzeniu zaczął uciekać w pobliski las. Został ujęty przez świadków zdarzenia i przekazany policjantom. Jak się okazało, mieszkaniec Konina był poszukiwany do odbycia kary więzienia.