abler2016

Brodniccy policjanci od 27 października do 2 listopada 2017r. brali udział w działaniach pod nazwą „Bezpieczny Weekend- Znicz 2017”.Głównym celem akcji, było zapewnienie wszystkim użytkownikom dróg bezpiecznego dotarcia do celu podróży i powrotu do domu.  

W związku z coraz niższymi  temperaturami, policjanci podejmuje działania związane ze zwracaniem szczególnej uwagi na osoby bezdomne, wymagające opieki i pod wpływem alkoholu, które mogą być narażone na zamarznięcia.

Brodniccy policjanci zatrzymali w minioną sobotę (28.10.) 45-letniego mężczyznę, który prowadził pojazd mimo cofniętych uprawnień.  

Dwóch braci ukaranych zostało mandatami karnymi po 500 złotych, po tym jak zatrzymał ich patrol ruchu drogowego z Brodnicy. Starszy z braci miał ponad 3,1 promila alkoholu w organizmie, jego młodszy brat ponad 1,5 promila.

Policjanci ruchu drogowego z Brodnicy, zatrzymali wczoraj do kontroli drogowej dwóch rowerzystów, gdzie jeden z nich 34-latek miał ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie, jego 31-letni kolega ponad 1,3 promila. Obaj zostali ukarani mandatami karnymi w kwocie po 500 złotych.

Brodniccy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w miniona sobotę (21.10.) w miejscowości Jajkowo. Ranna w zdarzeniu została 19-letnia pasażerka audi. Jak się okazało, mężczyzna który go spowodował nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami i miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Brodniccy policjanci pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają okoliczności śmierci mężczyzny, który wczoraj wspólnie z innym mężczyzną nurkowali w wodach jeziora Zbiczno. Jeden z nurków niestety nie wypłynął. Po kilku godzinach poszukiwań, strażacy wydobyli ciało 47-latka z wody.

Do policyjnego aresztu w Brodnicy, trafił w nocy  (19.10.) 25-letni mężczyzna, który  spowodował kolizję drogową i uciekł z miejsca zdarzenia. Mężczyzna miał ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie i zakaz prowadzenia pojazdów. Za popełnione przestępstwa prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości i niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu, zatrzymanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Brodniccy policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami, 23-letniemu kierowcy iveco, który wczoraj (19.10.) spowodował zdarzenie drogowe w miejscowości Gorczenica. W wyniki zderzenia się 5 pojazdów do szpitala zostały przetransportowane 3 osoby. Na szczęście nie odnieśli poważniejszych obrażeń.

Brodniccy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło dzisiaj (18.10.) w Brodnicy przy ul. 18 Stycznia. Kierująca fiatem seicento 61-letnia mieszkanka Brodnicy, trafiła do brodnickiego szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.