Wobec trzech osób brodniccy policjanci skierowali do sądu wnioski o ukaranie, a wobec kolejnych trzech toczą się postępowania w sprawach o wykroczenia w związku z nieprzestrzeganiem zasad kwarantanny oraz grupowania się osób. Mundurowi apelują o stosowanie się do nowych obostrzeń, w przeciwnym razie wyciągane będą surowe konsekwencje!

Wobec trzech osób brodniccy policjanci skierowali do sądu wnioski o ukaranie, a wobec kolejnych trzech toczą się postępowania w sprawach o wykroczenia w związku z nieprzestrzeganiem zasad kwarantanny oraz grupowania się osób. Mundurowi apelują o stosowanie się do nowych obostrzeń, w przeciwnym razie wyciągane będą surowe konsekwencje!  

Brodniccy policjanci ukarali mandatem karnym 34-letniego kierowcę forda, który nie dostosował prędkości do warunków drogowych i wywrócił pojazd. Na szczęście mężczyzna podróżował sam i nie odniósł obrażeń.

Policjanci z Jabłonowa Pomorskiego sporządzili wnioski o ukaranie 5 osób, które nie stosowały się do zakazu gromadzenia się, a także spożywały alkohol w miejscu publicznym, zaśmiecały teren wokół siebie używając przy tym słów wulgarnych. Za popełnione wykroczenia sąd może nałożyć grzywnę nawet do 5 tys. złotych.

Do policyjnego aresztu w Brodnicy, trafił pijany kierowca fiata, któremu świadkowie uniemożliwili dalszą jazdę. Mężczyzna miał 3 promile alkoholu w organizmie i przyjechał do sklepu po zakup alkoholu.  Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W związku z ogłoszonym stanem epidemiologiczny w naszym kraju, policjanci z Brodnicy codziennie sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną przebywają we wskazanym przez siebie miejscu. W miniony piątek (20.03.)  podczas takiej  kontroli funkcjonariusze ujawnili, że jeden z mieszkańców gminy Świedziebnia objęty kwarantanną, nie przebywa w miejscu zamieszkania. Mężczyzna po powrocie do domu groźbą wywierał wpływ na czynności policjanta. Takie zachowanie wypełnia znamiona przestępstwa, które zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Nieodpowiedzialny mężczyzna odpowie również za nieprzestrzeganie zarządzeń leczniczych przy chorobach zakaźnych, za co grozi mu grzywna. O fakcie zostanie również powiadomiony Powiatowy Inspektor Sanitarny.

Brodniccy policjanci ustalili sprawcę kradzieży roweru, do której doszło w minionym tygodniu na jednym z brodnickich osiedli. 12-latek swój łup utopił w rzece, a całe zajście nagrał przypadkowy przechodzień. Umieszczone na jednym z portali społecznościowych nagranie trafiło do brodnickich  policjantów, którzy wyłowili z Drwęcy jednoślad i oddali właścicielowi. Nastolatek za swój czyn odpowie przed sądem dla nieletnich.

17-latek i jego trzech młodszych kolegów zatrzymanych przez brodnickich policjantów odpowiedzą za kradzież samochodu. 17-latkom za przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. O pozostałych sprawcach zadecyduje sąd dla nieletnich.

Ponad 3 promile alkoholu miał 38-letni mężczyzna, którego zatrzymali wczoraj policjanci z Jabłonowa Pomorskiego. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcy uprawnienia do kierowania pojazdami. Za przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Brodnicki sąd aresztował na okres 3 miesięcy 41-letniego mężczyznę, którego brodniccy policjanci zatrzymali po kilkukilometrowym pościgu. Mężczyzna uciekając skradzionym samochodem nie zatrzymał się do kontroli. Taranując i spychając  radiowóz z drogi narażał policjantów na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia. Okazało się, że był pijany. Funkcjonariuszom w zatrzymaniu pomocy udzielili brodniccy żołnierze, którzy widzieli pościg. Dwóch policjantów trafiło do szpitala.