Już niedługo, bo od 27 stycznia dzieci i młodzież z województwa kujawsko-pomorskiego rozpoczną dwutygodniowy zimowy wypoczynek. W związku z tym należy spodziewać się wzmożonego ruchu autobusów przewożących młodzież i dzieci, jak i nasilenia ruchu samochodów osobowych.

Brodniccy policjanci sprawdzają miejsca gdzie mogą gromadzić się osoby bezdomne. Funkcjonariusze sprawdzają pustostany, altanki i ogródki działkowe. W tych miejscach najczęściej znajdują schronienie osoby bezdomne. Działania służb mają zapobiec zamarznięciu osób bezdomnych. Policjanci apelują, aby zwracać uwagę na osoby bezdomne, pod wpływem alkoholu i potrzebujące pomocy.

Brodnicki policjant będąc w podróży z rodziną, na terenie powiatu bełchatowskiego zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna uderzył w auto policjanta po czym zaczął uciekać z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusz zatrzymał przestępcę i przekazał go w ręce policjantów z komendy w Bełchatowie.

Mieszkaniec Brodnicy wracając do swojego domu, zauważył jadącego „wężykiem” rowerzystę z psem na smyczy. Mężczyzna wykorzystał fakt, że kierujący jednośladem zjechał na pobocze, uniemożliwił mu dalszą jazdę i wezwał policjantów. 22-latek miał prawie 1,8 promila alkoholu w organizmie. Za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości ukarany został mandatem karnym w wysokości 500 złotych.

Brodniccy policjanci zatrzymali w policyjnym areszcie 20-letnią mieszkankę powiatu brodnickiego, w mieszkaniu której ujawnili amfetaminę o wadze prawie 58 g. Kobieta usłyszała zarzuty udzielania oraz posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych za co grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Brodniccy policjanci zatrzymali, a brodnicki sąd aresztował na okres 3 miesięcy 39-letniego mężczyznę, który posiadał znaczne ilości środków odurzających. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 420 g marihuany i 1,4 g amfetaminy. To nie pierwsza wpadka aresztowanego. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

19 listopada 2019 r. w Komendzie Powiatowej PSP w Brodnicy odbyło się oficjalne otwarcie Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Brodnicy.

Policjanci z Jabłonowa Pomorskiego zatrzymali w zeszły czwartek (30.10.) 18-letniego mieszkańca miasta, w mieszkaniu którego ujawnili susz roślinny. Jak się okazało, była to marihuana o wadze ponad 92 g. Młody mieszkaniec Jabłonowa trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do 2 lat pozbawienia wolności grozi 22 letniemu mężczyźnie, który kierował samochodem mając ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany przez brodnickich policjantów po tym, jak przekroczył dozwoloną prędkość.

Do 10 lat pozbawienia wolności, grozi 72-letniemu mieszkańcowi powiatu inowrocławskiego, którego w minioną niedzielę (3.11.) zatrzymali policjanci z Brodnicy. Mężczyzna, przekroczył dozwoloną prędkość o 26 km/h, po czym wręczył funkcjonariuszom 200 złotych łapówki, w zamian za to, że zapomną o sprawie.