Brodniccy policjanci przypominają o prawidłowym zabezpieczaniu swoich rowerów przed kradzieżą.  Większość tych zdarzeń, podyktowana jest niewłaściwym zabezpieczeniem jednośladów, bądź jego zupełnym brakiem. Dlatego funkcjonariusze po raz kolejny apelują, aby prawidłowo zabezpieczać swoje mienie.

Do poważnie wyglądającej kolizji drogowej doszło w czwartek (19.04.) na drodze krajowej nr 15 w Brodnicy. Jeden z kierujących pojazdami trafił do brodnickiego szpitala. Na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń.

Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji uczestniczy w organizacji XI edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”, którego inicjatorem jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Istotą konkursu jest wyróżnienie tych funkcjonariuszy Policji, którzy charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom dotkniętym przemocą w rodzinie. Zapraszamy do zgłaszania kandydatów.

Niewybuch najprawdopodobniej z czasów II Wojny Światowej został odnaleziony w miejscowości Zasady, w powiecie brodnickim, w trakcie prac polowych. Policjanci zabezpieczyli teren do czasu przyjazdu wojskowych saperów.

Brodniccy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego i motocykla, do którego doszło w miniony piątek (13.04.) w miejscowości Łaszewo. Ranny w zdarzeniu został 67-letni motocyklista. Policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami 20-letniemu kierowcy osobówki.

Brodniccy dzielnicowi ustalili i zatrzymali sprawców, którzy wspólnie i w porozumieniu ukradli fotopułapkę oraz zniszczyli lampy halogenowe na terenie jednej z prywatnych posesji. Para zatrzymanych sprawców trafiła do policyjnego aresztu w Brodnicy. Mężczyzna (67 l.) usłyszał zarzut kradzieży, a jego 57-letnia konkubina kradzieży i zniszczenia mienia. Grozi im za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Brodniccy policjanci przeprowadzili w miniony weekend (06.04 i 08.04) wzmożone działania pod nazwą „Prędkość”. Akcja ukierunkowana jest  na kontrolę przestrzegania dopuszczalnych prędkości przez kierujących.

Brodniccy policjanci przy współpracy   z funkcjonariuszami Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego z Torunia, zabezpieczyli 2 automaty do gier. Niezarejestowane maszyny, służące do nielegalnych gier hazardowych, ujawnione zostały w jednym z lokali znajdującym się w centrum miasta.

Brodniccy policjanci zatrzymali wczoraj (29.03.) dwóch mężczyzna, którzy w jednym z hoteli na terenie miasta, wyłudzili usługę hotelową. Jeden z nich, który zamówił pokój, usłyszał zarzut oszustwa za co odpowie przed sądem. Grozi mu kara  od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Brodniccy kryminalni wspólnie z dzielnicowymi z Górzna zatrzymali wczoraj (28.03.) 36-letniego mężczyznę, poszukiwanego listem gończym do odbycia kary więzienia. Mężczyzna ukrył się na strychu domu brata i przykrył wełną mineralną. Poszukiwany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu w Brodnicy, skąd zostanie przetransportowany do najbliższego zakładu karnego.