abler2016

Od kilku miesięcy, policyjne biuletyny wypełnione są zgłoszeniami oszustw internetowych.

Brodniccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej motocyklistę, który prowadził pojazd mając prawie promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. 33-latkowi za popełnione przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za jazdę motocyklem bez uprawnień.

500 złotych mandatu, będzie musiał zapłacić 32-letni rowerzysta, który jechał rowerem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej na terenie gminy Bobrowo, przez patrol dzielnicowych.

Brodniccy policjanci ustalili i zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który na terenie Brodnicy dokonał dwóch kradzieży z włamaniem. Policyjny pies tropiący „Iskra” wytropił skradzione łupy z jednego ze sklepów na terenie miasta, a policjanci ustalili zatrzymali sprawcę tych przestępstw. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem i zarzut posiadania środków odurzających.  Mieszkaniec powiatu brodnickiego trafił do tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy.

Brodniccy policjanci zatrzymali w policyjnym areszcie 19-letniego brodniczanina, przy którym znaleźli dwa woreczki strunowe z marihuaną. W wyniku przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny policjanci ujawnili kolejne porcje. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 14g suszu. Brodniczanin usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, za co grozi mu kara do 3 lat pozbawiania wolności.

Mandatem karnym ukarany został 67 -letni kierowca skody, który wczoraj (4.09.) spowodował kolizję drogową w Brodnicy, przy ul. Podgórnej. W zdarzeniu nikt na szczęście nie ucierpiał.

Komendant Powiatowy Policji w Brodnicy insp. Jarosław Nowatkowski, wręczył list gratulacyjny oraz upominek mężczyźnie, który wykazał się postawą godną pochwały. Mieszkaniec powiatu brodnickiego, widząc kierującego pojazdem w stanie nietrzeźwości, zatrzymał się na poboczu tuż obok niego, wyjął kluczyki ze stacyjki, czym uniemożliwił mu dalszą jazdę. Dzięki jego postawie, nietrzeźwy kierowca nie uniknie odpowiedzialności za przestępstwo.

Brodniccy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w Piecewie w miniony piątek (1.09.). W wyniku zderzenia się dwóch samochodów, jeden z kierujących trafił do szpitala. Kolejny kierowca  na widok wypadku wjechał do rowu i wywrócił pojazd. Był pijany.

Choć brodniccy policjanci w ostatnim czasie nie odnotowali zwiększonej liczby zgłoszeń, gdzie pokrzywdzonymi są osoby starsze, funkcjonariusze przypominają i apelują!! Oszuści wchodzą do mieszkań pod różnymi pretekstami np. z prośbą o wodę, sprzedaż artykułów przemysłowych, powołując się na osoby urzędowe, na przedstawicieli telewizji, czy też działając różnymi innymi metodami. Podają się za wnuczków, znajomych czy też policjantów. W ten sposób naciągają starsze osoby na duże sumy pieniędzy, bądź też je okradają.

Brodniccy policjanci zatrzymali w policyjnym areszcie 28-letniego właściciela reklamówki, wypełnionej narkotykami. Funkcjonariusze dzięki posiadanym informacjom, ujawnili schowaną w krzakach marihuanę i ustalili jej właściciela. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.