abler2016

Państwowa Komisja Wyborcza wraz z Krajowym Biurem Wyborczym ogłosiła Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory”.

Zapraszamy na najbliższe spotkanie z unijnymi doradcami z Lokalnego Punktu Informacyjnego w Starostwie w Brodnicy- 28 września w godzinach od 12.00 do 14.30.

W imieniu Ełckiego Stowarzyszenia Aktywnych STOPA oraz Lokalnej Grupy Działania „Pojezierze Brodnickie” serdecznie zapraszamy organizacje pozarządowe, w tym OSP, domy kultury oraz biblioteki na spotkanie informacyjno-szkoleniowe poświęcone Regionalnemu Konkursowi Grantowemu „Równać Szanse”. Na spotkaniu będę informacje na temat możliwości dofinansowania działań adresowanych do młodzieży.

W czasie festynu ekologicznego starostwa Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Brodnicy wspólnie z Nadleśnictwem w Brodnicy zapraszają na wystawę grzybów zebranych z lasów położonych na terenie powiatu brodnickiego.

9 i 10 września w Rypinie odbyło się wiele ciekawych imprez zorganizowanych z okazji Powiatowych Dożynek i targów rolniczych XXVII Rypin AGRA 2017 . Na samorządowych zawodach Powiat Brodnicki reprezentowała dzielna załoga krzyżacka pod dowództwem wicestarosty Mariusza Klonowskiego.

Rozpoczyna się nabór na przydatne bezpłatne szkolenia, które młodym ludziom pomogą odnaleźć się na rynku pracy.

16 września w parku przy Starostwie w Brodnicy będzie piąte już „ Letnie spotkanie z ekologią”. Są już pierwsze prace na konkurs towarzyszący imprezie.

Komunikat Głównego Lekarza Weterynarii w sprawie obecności niedozwolonej substancji – fipronil w jajach konsumpcyjnych pochodzących z polskich ferm

W czasie powiatowo-gminnych dożynek w Bobrowie starosta Piotr Boiński wręczy wyróżnienia rolnikom z powiatu brodnickiego. Dla rolników będą także  odznaki honorowe Ministra  Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Odznaczenia i wyróżnienia dla rolników  na Dożynkach Powiatowo-Gminnych w Bobrowie w dniu 3 września 2017r.