Bartłomiej Lewicki, uczeń klasy IV Technikum Rolniczego z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy, zajął III miejsce w finale IV Ogólnopolskiego Konkursu „Indeks dla rolnika”.

10 kwietnia 2018r. w auli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy przy ul. Mazurskiej 28 odbył  się finał Powiatowego Konkursu  Ortograficznego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Organizatorzy zapraszają w najbliższą sobotę -21 kwietnia do szkoły przy ul. Karbowskiej na festyn „ Od ziarna do chleba…”

10 kwietnia w 4. Brodnickim Pułku Chemicznym była wyjątkowa uroczystość- nadanie tytułu honorowego „ Przodujący Pododdział Wojsk Lądowych”.

Trwa akcja  bezpłatnych szczepień dzieci przeciwko pneumokokom. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Brodnicy zaprasza rodziców do skorzystania z szansy bezpłatnego zaszczepienia dzieci.

Specjaliści Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Grudziądzu  zapraszają 17 kwietnia do Brodnicy na bezpłatne konsultacje dotyczące możliwości wsparcia w ramach Funduszy Europejskich, prowadzone w formie  Mobilnych  Punktów Informacyjnych.

9 kwietnia o godzinie 15.30 w Zakładzie Aktywności Zawodowej, przy ul. Kamionka 24 w Brodnicy odbędzie się XLV sesja Rady Powiatu w Brodnicy.

27 marca 2018r. na hali sportowej przy I Liceum Ogólnokształcącym w Brodnicy odbyły się Brodnickie Targi Edukacji i Pracy „Wybierz swój zawód już dziś”. Wzięło w nich udział  50 wystawców oraz uczniowie wszystkich szkół ponadgimnazjalnych z powiatu brodnickiego, a także osoby bezrobotne i poszukujące pracy. (łącznie około 1200 osób).

W Wielką Środę, 28 marca 2018 roku, na Wzgórzu Zamkowym Sanktuarium Sióstr Pasterek od Opatrzności Bożej zostało wystawione tradycyjne Misterium Męki Pańskiej.

27 marca 2018 r. w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Brodnicy odbyły się Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Organizatorami turnieju był Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Brodnicy oraz Komenda Powiatowa PSP w Brodnicy. W rywalizacji wzięło udział 35 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z terenu powiatu brodnickiego.