Zapraszamy do udziału w koncertach w ramach nowego projektu muzycznego „Jazzowa Brodnica”.

Przedsięwzięcie zakłada organizację cyklu koncertów jazzowych. Prymarnym celem „Jazzowej Brodnicy” jest zaprezentowanie brodnickiej publiczności 6-ciu zespołów jazzowych, w skład których wchodzą muzycy z niemal całej czołówki polskiego jazzu. Dzięki niepowtarzalnym dźwiękom wydobytym przez wybitnych artystów, mamy nadzieję zainspirować brodniczan do słuchania muzyki jazzowej.

Pierwszy koncert odbędzie się już 19 stycznia 2023 roku o godzinie 19.00 w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Brodnicy. Na scenie zaprezentuje się zespół Mariusz Bogdanowicz Quintet Silence feat. Sebastian Kuchczyński. Bilety w cenie 50 zł do nabycia w siedzibie szkoły oraz na stronie www.bilety24.pl (https://tiny.pl/w1647).

MUZYCY:
Mariusz Bogdanowicz - kontrabas
Piotr Schmidt - trąbka
Michał Iwanek - fortepian, instrumenty klawiszowe
Sebastian Kuchczyński - perkusja
Tomasz Drozdek T.ETNO - instrumenty etniczne

„Muzyka kwintetu to kompozycje leadera. Jest bardzo osobista, komunikatywna, o wyeksponowanej melodyce, dużej przestrzeni i silnym ładunku emocjonalnym. W tym wcieleniu twórczości Mariusza Bogdanowicza tytułowa Cisza ma dać słuchaczowi wytchnienie, oderwanie się od przepełnionej zgiełkiem rzeczywistości. Ma pomagać wznieść się na jaśniejszy poziom umysłowy.” informuje Sebastian Kuchczyński kurator cyklu koncertów.

Organizatorem cyklu koncertów "Jazzowa Brodnica" jest Stowarzyszenie Muzyczne "Śląski Jazz Club" oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Fryderyka Chopina w Brodnicy, współorganizatorem Urząd Miejski w Brodnicy, który projekt dofinansował.

Szczegółowe informację na temat artystów znaleźć można w wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/2104000036458894