Brodnicki Dom Kultury zaprasza do podzielenia się kulturą w sieci. W tym celu stworzył specjalną grupę na Facebooku pn. Brodnickie Pogotowie Kulturalne. Można tam znaleźć propozycje i pomysły na to jak kulturalnie zagospodarować czas wolny  w okresie obowiązującego stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce.

25 października o godz. 18:00 w Galerii Brama Muzeum w Brodnicy odbędzie się wernisaż wystawy Dariusza Sarnowskiego „Cztery pory rzeki”. Wystawa, którą można zwiedzać od 26 października br., to niewielki, ale jakże ciekawy fragment obrazów i przeżyć, które dane było autorowi utrwalić. Przedstawia świat przepełniony śpiewem ptaków, klangorem żurawi, poprzecinany ścieżkami wielu gatunków zwierząt.

Wota to przedmioty, które często możemy znaleźć w sanktuariach i innych miejscach pielgrzymek. Wiele z nich zobaczymy na Jasnej Górze. Czym są te akcesoria religijne i w jakim celu umieszcza się je w miejscach kultu?

W piątek 4 października Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Brodnicy zaprasza na Noc Bibliotek. Ogólnopolska akcja w Pałacu Anny Wazówny w Brodnicy rozpocznie się o godzinie 17.30 i potrwa do godziny 22.00.

26 września brodnicka biblioteka zaprasza na spotkanie z Anną Fiałkowską-Niewiadomską, pochodzącą z okolic Brodnicy autorką „Niewiernej” stanowiącą pierwszą część cyklu „Siostrzane dusze”. Debiut literacki autorki opisuje losy sióstr pochodzących z dysfunkcyjnej rodziny, rozdzielonych przez wydarzenia z przeszłości.

Brodnicki Dom Kultury podczas inauguracji roku artystycznego przeżył prawdziwe oblężenie. Największym zainteresowaniem cieszą się zajęcia taneczne, wokalne i teatralne.

Sezon filmowy w DKF „BRODNICA” rozpoczniemy 6 września 2019, o godz. 19:00, dokumentem, poświęconym prekursorce performance’u i body artu, jednej z najważniejszych współczesnych artystek, Marinie Abramović.

9 WRZEŚNIA, O GODZ. 17:00, ZAPRASZAMY DO BRODNICKIEGO DOMU KULTURY NA INAUGURACJĘ SEZONU ARTYSTYCZNEGO 2019/2020!

10 sierpnia 2019 r. na brodnickim Przedzamczu odbędzie się festiwal Rap & Reggae Night. Impreza rozpocznie się o godzinie 18.00. Podczas ósmej edycji festiwalu wystąpią Paluch, Borixon i Reggaeside. Na brodnickiej scenie będą miały okazje wystąpić także lokalne zespoły: Zeit i Ciara, Suchy, Emes& Kvmil, Elzet, Espeygrek & DJ Sparowskybeatz, Kayp & Timmy, Madson, Miły Mo & DJ Ex, Ucho & Ladzin.