25 października o godz. 18:00 w Galerii Brama Muzeum w Brodnicy odbędzie się wernisaż wystawy Dariusza Sarnowskiego „Cztery pory rzeki”. Wystawa, którą można zwiedzać od 26 października br., to niewielki, ale jakże ciekawy fragment obrazów i przeżyć, które dane było autorowi utrwalić. Przedstawia świat przepełniony śpiewem ptaków, klangorem żurawi, poprzecinany ścieżkami wielu gatunków zwierząt.

W piątek 4 października Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Brodnicy zaprasza na Noc Bibliotek. Ogólnopolska akcja w Pałacu Anny Wazówny w Brodnicy rozpocznie się o godzinie 17.30 i potrwa do godziny 22.00.

26 września brodnicka biblioteka zaprasza na spotkanie z Anną Fiałkowską-Niewiadomską, pochodzącą z okolic Brodnicy autorką „Niewiernej” stanowiącą pierwszą część cyklu „Siostrzane dusze”. Debiut literacki autorki opisuje losy sióstr pochodzących z dysfunkcyjnej rodziny, rozdzielonych przez wydarzenia z przeszłości.

Brodnicki Dom Kultury podczas inauguracji roku artystycznego przeżył prawdziwe oblężenie. Największym zainteresowaniem cieszą się zajęcia taneczne, wokalne i teatralne.

Sezon filmowy w DKF „BRODNICA” rozpoczniemy 6 września 2019, o godz. 19:00, dokumentem, poświęconym prekursorce performance’u i body artu, jednej z najważniejszych współczesnych artystek, Marinie Abramović.

9 WRZEŚNIA, O GODZ. 17:00, ZAPRASZAMY DO BRODNICKIEGO DOMU KULTURY NA INAUGURACJĘ SEZONU ARTYSTYCZNEGO 2019/2020!

10 sierpnia 2019 r. na brodnickim Przedzamczu odbędzie się festiwal Rap & Reggae Night. Impreza rozpocznie się o godzinie 18.00. Podczas ósmej edycji festiwalu wystąpią Paluch, Borixon i Reggaeside. Na brodnickiej scenie będą miały okazje wystąpić także lokalne zespoły: Zeit i Ciara, Suchy, Emes& Kvmil, Elzet, Espeygrek & DJ Sparowskybeatz, Kayp & Timmy, Madson, Miły Mo & DJ Ex, Ucho & Ladzin.

Brodnickie Towarzystwo Żeglarskie "Pojezierze" i Urząd Miejski w Brodnicy serdecznie zapraszają sympatyków żeglarstwa sportowego na XXIV Regaty o Puchar Burmistrza Brodnicy. 27-28 lipca 2019r. zawodnicy szkółki żeglarskiej działającej przy BTŻ będą ścigać się na wodach Niskiego Brodna. Regaty zostaną rozegrane w klasie OPTIMIST grupa B oraz ISA 407,Laser 4,7. Uroczyste otwarcie regat nastąpi w sobotę o godzinie 10.30

31 lipca o godz. 19:00,DKF „BRODNICA” zaprasza na film braci Sekielskich (Tomasz Sekielski, Marek Sekielski), "Tylko nie mów nikomu", który do tej pory obejrzało prawie 23 mln Polaków. Prawdopodobnie jesteś jednym z nich.