Gdyby urządzono konkursy piękności na trasy MTB, to bez wahania Brodnica sięgnęłaby po koronę.

 

Zgodnie z zapowiedzią Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brodnicy otwiera kolejne obiekty. Dostępne są już skatepark, przystań kajakowa, hala widowiskowo-sportowa oraz sale gimnastyczne.

Po ponad 1,5 miesięcznej przerwie Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Brodnicy otworzyła się dla Czytelników. Z związku z pandemią koronawirusa działa na innych zasadach niż dotychczas.

Zgodnie z wytycznymi rządu od poniedziałku, 4 maja OSiR w Brodnicy wznawia funkcjonowanie. W pierwszej kolejności brodniczanie będą mogli korzystać z bieżni lekkoatletycznej oraz boiska syntetycznego. 9 maja uruchomione zostaną korty tenisowe. Z uwagi na zaistniałą sytuację, a także rekomendacje Ministerstwa Sportu, będą obowiązywać zasady bezpieczeństwa i ograniczenia, zarówno dla pracowników OSiR w Brodnicy, jak i dla klientów.

Od 22 kwietnia Brodnicki Dom Kultury zaprasza na otwarte lekcje rysunku w trybie zdalnym, z naszym artystą plastykiem, Marcinem Szymielewiczem. Rysunek i malarstwo są bardzo od siebie zależne i jedno bez drugiego praktycznie nie istnieje. BDK pokaże jak w prosty i szybki sposób używać narzędzi i technik rysunkowych, jak ćwiczyć rysowanie szkiców, a przy okazji mowa będzie o dziełach wielkich mistrzów malarstwa.

Brodnicki Dom Kultury zaprasza do podzielenia się kulturą w sieci. W tym celu stworzył specjalną grupę na Facebooku pn. Brodnickie Pogotowie Kulturalne. Można tam znaleźć propozycje i pomysły na to jak kulturalnie zagospodarować czas wolny  w okresie obowiązującego stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce.

25 października o godz. 18:00 w Galerii Brama Muzeum w Brodnicy odbędzie się wernisaż wystawy Dariusza Sarnowskiego „Cztery pory rzeki”. Wystawa, którą można zwiedzać od 26 października br., to niewielki, ale jakże ciekawy fragment obrazów i przeżyć, które dane było autorowi utrwalić. Przedstawia świat przepełniony śpiewem ptaków, klangorem żurawi, poprzecinany ścieżkami wielu gatunków zwierząt.

Wota to przedmioty, które często możemy znaleźć w sanktuariach i innych miejscach pielgrzymek. Wiele z nich zobaczymy na Jasnej Górze. Czym są te akcesoria religijne i w jakim celu umieszcza się je w miejscach kultu?

W piątek 4 października Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Brodnicy zaprasza na Noc Bibliotek. Ogólnopolska akcja w Pałacu Anny Wazówny w Brodnicy rozpocznie się o godzinie 17.30 i potrwa do godziny 22.00.

26 września brodnicka biblioteka zaprasza na spotkanie z Anną Fiałkowską-Niewiadomską, pochodzącą z okolic Brodnicy autorką „Niewiernej” stanowiącą pierwszą część cyklu „Siostrzane dusze”. Debiut literacki autorki opisuje losy sióstr pochodzących z dysfunkcyjnej rodziny, rozdzielonych przez wydarzenia z przeszłości.