abler2016

W sobotę 7 października podczas inauguracji II ligi piłki ręcznej w Brodnicy, brodnickie szczypiornistki zostały docenione przez władze nasze miasta. Burmistrz Brodnicy Jarosław Radacz w przerwie meczu pogratulował i nagrodził młode piłkarki ręczne za zdobycie I miejsca w XIII OGÓLNOPOLSKIEJ GIMNAZJADZIE W GRACH ZESPOŁOWYCH W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT.

W październiku Brodnicki Dom Kultury zaprasza na kolejne seanse Kinoteki Brodnica. 19 października w czwartek, w bloku "KINO KOBIET", zobaczymy tegorocznego laureata Amerykańskiej Gildii Aktorów Filmowych, w kat. najlepszy filmowy zespół aktorski.

4 LISTOPADA ZAPRASZAMY DO BDK NA KOLEJNE SEANSE KINA VISA!

12 PAŹDZIERNIKA, W SAMO POŁUDNIE ZAINAUGURUJE SWOJĄ DZIAŁALNOŚĆ FILMOTEKA BDK - program edukacyjny, adresowany do szkół z powiatu brodnickiego, realizowany w oparciu o KINOTEKĘ BRODNICA!

SĄ JESZCZE BILETY NA PAŹDZIERNIKOWY KONCERT STANISŁAWY CELIŃSKIEJ w BDK!

Bardzo dobrze spisali się zawodnicy BKS Sparta Brodnica w I kolejce ligi Żaka GR II (rocznik 2009/2010). W inauguracyjnym turnieju spartanie odnieśli dwa zwycięstwa, raz uznając wyższość rywala. Warto zaznaczyć że dla większości spartan były to pierwsze mecze w oficjalnych rozgrywkach ligowych.

22 września, o godz. 18:00, zapraszamy do Brodnickiego Domu Kultury na kolejne spotkanie z krótkometrażową fabułą, dokumentem i klipami stworzonymi przez filmowców związanych z województwem kujawsko-pomorskim.

Już po raz dwudziesty od 6 do 8 września br. niepełnosprawni z całego kraju spotkają się na święcie piosenki, teatru i tańca. Prezentacje zespołów w ramach XX Jubileuszowego Festiwalu Artystycznego Osób Niepełnosprawnych odbywać się będą 6.09.2017r. od godz. 14.00 do 17.30 oraz 7.09.2017r. 10.00 – 17.00 w Brodnickim Domu Kultury.

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Brodnicy w ramach Narodowego Czytania w tym roku zaprasza do lektury "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego.