DOTYCZĄCY AKTUALNEJ SYTUACJI EPIDEMIOLOGICZNEJ W ZWIĄZKU Z OGŁOSZENIEM STANU EPIDEMII

W powiecie brodnickim do chwili wydania niniejszego komunikatu nie stwierdzono nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS CoV-2.

Jak już wczoraj informowałem, jedna osoba zmarła. Z potwierdzeniem obecności wirusa w organizmie jest obecnie 10 mieszkańców. Nie ma osób hospitalizowanych. Do 391 wrosła liczba obywateli z obowiązkiem kwarantanny (poprzednio 388). W ośrodkach zbiorowych izolacją nadal objętych jest 10 osób (poprzednio 11). Nie ma już nikogo pod nadzorem sanitarnym.

Pragnę przypomnieć, że w powiecie brodnickim powstaje zespół, którego zadaniem będzie pobieranie próbek na obecność koronawirusa od osób pozostających w kwarantannie, co pozwoli na skrócenie czasu oczekiwania na wyniki badań. Głównym problemem nie jest bowiem obecnie laboratoryjne potwierdzenie wyników prób, lecz walka o skrócenie oczekiwania na ich pobranie.

Ponownie zatem apeluję o zgłaszanie się chętnych osób z kwalifikacjami do ww. zespołu. Do pracy poszukiwani są: ratownicy medyczni, pielęgniarki, laboranci, lekarze, a także kierowcy kat. B. Zespół zostanie przeszkolony oraz wyposażony w sprzęt ochrony osobistej. Zgłoszenia można przesyłać e-mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. O ewentualnych zmianach sytuacji na terenie powiatu brodnickiego będę informował na bieżąco.

Piotr Boiński

Starosta Brodnicki