DOTYCZĄCY AKTUALNEJ SYTUACJI EPIDEMIOLOGICZNEJ W ZWIĄZKU Z OGŁOSZENIEM STANU EPIDEMII

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie brodnickim w ciągu ostatniej doby od momentu wydania poprzedniego komunikatu pozostaje bez zasadniczych zmian.

Nadal mamy na naszym terenie 11 osób z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem SARS CoV-2. Ich stan jest określany przez lekarzy jako dobry. Hospitalizacją wciąż objęta jest jedna osoba. Kolejne osoby trafiły natomiast do kwarantanny. Aktualnie przebywa na niej 392 mieszkańców naszego powiatu (poprzednio 374). W ośrodkach zbiorowych izolacją nadal objętych jest 15 obywateli (poprzednio16). Pod nadzorem sanitarnym pozostają dwie osoby.

Szanowni Państwo, wkrótce zaczną obowiązywać kolejne wprowadzone przez rząd zasady bezpieczeństwa. Oprócz tego przedłużone zostało obowiązywanie wszystkich dotychczasowych. Utrzymują moc ograniczenia w przemieszczaniu się, limity wiernych w kościołach, również podczas nadchodzących świąt. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się w serwisie rządowym pod adresem https://www.gov.pl/web/koronawirus/zasady-na-dluzej oraz na stronie Starostwa Powiatowego w Brodnicy (www.brodnica.com.pl w zakładce Koronawirus - ważne informacje i serwisy). Apeluję o przestrzeganie wszystkich zasad bezpieczeństwa - ograniczeń i zaleceń służb, zwłaszcza w okresie świąt wielkanocnych, które w polskiej tradycji są między innymi okazją do spotkań w gronie rodziny i przyjaciół. Proszę wziąć pod uwagę wyjątkowość sytuacji, w której znaleźliśmy się z powodu epidemii. Namawiam zatem do zaniechania odwiedzin i zrezygnowania ze spacerów. Mimo słonecznej pogody w czasie trwającego świątecznego weekendu, pozostańcie Państwo w domach. Wiele bowiem wskazuje na to, że na terenie powiatu brodnickiego i województwa kujawsko-pomorskiego zmierzamy powoli w stronę szczytu epidemii. Jak będzie ona dalej przebiegać na naszym terenie, w wielkiej mierze zależy od nas samych.

Życzę spokojnych, pełnych radości i optymizmu, mimo zaistniałej sytuacji, ale przede wszystkim zdrowych Świąt.

Piotr Boiński

Starosta Brodnicki