DOTYCZĄCY AKTUALNEJ SYTUACJI EPIDEMIOLOGICZNEJ W ZWIĄZKU Z OGŁOSZENIEM STANU EPIDEMII

Informuję, że w powiecie brodnickim został potwierdzony kolejny przypadek zakażenia koronawirusem SARS CoV-2.

Mamy obecnie na naszym terenie 11 osób z potwierdzeniem zakażenia. Lekarze ich stan określają jako dobry. Dwie osoby są hospitalizowane. W kwarantannie przebywa 355 osób (poprzednio 303). W ośrodkach zbiorowych izolacją objętych jest 16 ludzi (poprzednio 19). Pod nadzorem sanitarnym nadal pozostają dwie osoby.

Jak już informowałem, sytuacja epidemiologiczna na terenie powiatu brodnickiego oraz województwa kujawsko-pomorskiego ulega dynamicznym zmianom i wiele wskazuje na to, że zmierzamy powoli w stronę szczytu epidemii. Jak ona będzie przebiegała na naszym terenie, w wielkiej mierze zależy od nas samych. Dlatego po raz kolejny przypominam o zasadach bezpieczeństwa oraz o konieczności bezwarunkowego stosowania się do wytycznych i zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz innych służb.

Apeluję do mieszkańców powiatu brodnickiego oraz gości przebywających na jego terenie o pozostanie w miejscach zamieszkania lub tymczasowego pobytu i ograniczenie przemieszczania się tylko w sprawach niezbędnych. Szanowni Państwo!

Dziś przypada Światowy Dzień Zdrowia, święto obchodzone w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Z tej okazji wszystkim lekarzom, pielęgniarkom i położnym, ratownikom medycznym oraz pozostałym pracownikom służby zdrowia w imieniu Zarządu Powiatu w Brodnicy pragnę złożyć wyrazy uznania i szacunku za ciężką i ofiarną pracę na rzecz ratowania zdrowia i życia pacjentów. Zwłaszcza teraz, w dobie epidemii, Państwa postawa wymaga nie tylko szczególnego zaangażowania i poświęcenia, ale przede wszystkim odwagi i heroizmu - cech niezbędnych w bezpośredniej walce na pierwszej linii frontu z nowym zagrożeniem, jakim jest COVID-19, ale również w codziennej walce o zdrowie pacjentów cierpiących na inne choroby. Serdecznie za to dziękuję. W tym szczególnym dniu życzę Państwu siły i energii potrzebnej do wypełniania wyjątkowej misji, którą wykonujecie oraz radości i optymizmu w tym trudnym czasie.

Piotr Boiński

Starosta Brodnicki