książki, które warto przeczytać

Zaczytani

Artykuły zawierają lokowanie produktu, marki lub wskazanie sponsora

Zakochalismy się w nadziei

udostępnij

„Zakochaliśmy się w nadziei” to debiutancka książka tej autorki. Wyjątkowa, zachwycająca i uzdrawiająca – porusza najcięższe tematy choroby w poetycki sposób. Poznajemy "szpitalny" świat - historię grupki młodych osób, przewlekle chorych, żyjących razem właśnie w tym świecie. Są dla siebie rodziną złożoną z wyjątkowych, różnych od siebie kawałków. Książka opowiada o odnajdywaniu dla siebie nadziei w najtrudniejszych chwilach. Mówi również o miłości, która przychodzi, gdy się tego nie spodziewamy.


Książka „Zakochaliśmy się w nadziei” skupia się na doznaniach tych młodych osób zmagających się z chorobami. Dzięki narracji jednej z takich niezwykłych postaci wczuwamy się w szpitalną rzeczywistość. Postacie wyrywają się smutkowi, starają się kochać, żyć, pomimo słabnącej nadziei – znaleźć ją. Odnajdujemy blaski życia każdej z nich, również traumy, problemy do przejścia. Autorka nie osładza żadnej kwestii, pisze jak jest, gdy będąc terminalnie chorymi próbujemy zmierzyć się z miłością. „Zakochaliśmy się w nadziei” obrazuje ogromną siłę młodych ludzi do przezwyciężenia najtrudniejszego, a dalej pustki śmierci. Książka Lancali uderza tym w uniwersalne doświadczenia wspólne nam wszystkim.


Lancali, a właściwie Lou-Andrea Callewaert, jest urodzoną we Francji młodą autorką „Zakochaliśmy się w nadziei”. Gdy miała dziesięć lat przeprowadziła się do Stanów Zjednoczonych. Jej całe życie od zawsze było przepełnione książkami i tworzeniem wyjątkowych historii. Po paru książkach napisanych do szuflady czy na Wattpada zdecydowała się wydać w self publishingu „Zakochaliśmy się w nadziei” – cząstkę jej doświadczenia szpitalnego. Powieść odniosła wielki sukces, a obecnie Lancali pracuje nad kolejną. Studiuje literaturę na Florydzie i prowadzi kanały na Instagramie (@lancalii) i TikToku (@lancali), gdzie dzieli się swoją pisarską codziennością.


Polecamy.

OSTATNIE WPISY

Wybrane losowo

Babetta
Poprzednie

Babetta

Dom obok
Dalej

Dom obok