książki, które warto przeczytać

Zaczytani

Artykuły zawierają lokowanie produktu, marki lub wskazanie sponsora

Wszystkiego, co najlepsze

udostępnij

Debiutancka powieść Masona Deaver'a, a także pierwsza książka, która ukazuje się w Polsce. Tłumaczenie Artura Łukszy zostało zrobione w mistrzowski sposób. Przekład jest prekursorem pod względem stosowania neutratywów i języka neutralnego. Fabuła książki toczy się wokół Ben, osoby niebinarnej, która przez wyznanie swojej tożsamości rodzicom zostaje wyrzucona z domu. Następne przygody są nieco bardziej szczęśliwe, szczególnie, kiedy Ben spotyka niezwykle sympatycznego Nathana…


Powieść opowiadająca o odkrywaniu swojej tożsamości. Książka rozpoczyna się od czegoś w rodzaju trzęsienia ziemi: Ben podejmuje decyzję o wyznaniu swoim konserwatywnym i raczej nietolerancyjnym rodzicom, że jest niebinarne. Mimo ogromnej nadziei i wiary w to, że mama i tata zaakceptują jego takim, jaki jest, Ben zostaje wyrzucone z domu. Sytuacja zmusza bohatera do kontaktu z dawno niewidzianą siostrą Hannah oraz zamieszkania z nią i jej mężem Thomasem.

Kolejne zmiany w życiu Ben są jeszcze bardziej intensywne. 

Ben zmienia szkołę, rozpoczyna psychoterapię, aby radzić sobie jakoś z traumą i atakami paniki. Ben jest wycofane i dość samotne, a jednocześnie zmaga się z lękami oraz nienawiścią do siebie. W nowej szkole nie chce nikomu wyznawać swojej tożsamości i próbuje pozostać niezauważone. Na szczęście w życiu Ben pojawia się Nathan, czyli bardzo żywiołowy i energiczny chłopak. Stopniowo osoba narratorska zaczyna mu ufać, a także powoli pojawia się między nimi uczucie…


Autor oparł fabułę powieści na swoich własnych doświadczeniach wsparcia najbliższych, a także przygodach związanych z coming outem i odkrywaniem swojej tożsamości. Pokazuje jak ważne jest wsparcie najbliższych oraz przyjaciół. Historia Ben pokazuje, że nawet najgorsze i najbardziej traumatyczne wydarzenia mogą być jedynie krótkim przystankiem na drodze do odnalezienia szczęścia i akceptacji. To, co wydaje się być katastrofą, może zamienić się w punkt wyjścia do odkrywania siebie. Bardzo ważne jest zaufanie i wiara w siebie. 

Książka „Wszystkiego, co najlepsze” daje przede wszystkim ogromną dawkę nadziei i pozwala wierzyć, że bez względu na wszystko każdy może znaleźć miłość i przyjaźń.

Polecamy.

OSTATNIE WPISY

Wybrane losowo

Ostatni raz
Poprzednie

Ostatni raz

Hard Land
Dalej

Hard Land

Artykuł sponsora/partnera - zawiera lokowanie produktu/marki