książki, które warto przeczytać

Zaczytani

Artykuły zawierają lokowanie produktu, marki lub wskazanie sponsora

I że ci (nie) odpuszczę. Najbardziej mordercze kobiety w historii

udostępnij

Dzięki książce „I że ci (nie) odpuszczę. Najbardziej mordercze kobiety w historii” poznacie odpowiedzi na nurtujące Was pytania:

- Kim były najsłynniejsze na świecie kobiety, które niosły śmierć?

- Na którym dworze można było spotkać seryjne morderczynie?

- Jak rozpoznać psychopatę?

- Jak stworzyć truciznę i dołączyć do grona pięknych trucicielek?


Wright z typowym dla siebie poczuciem humoru opowiada o losach kobiet, których mordercze skłonności doprowadziły do istotnych wydarzeń w dziejach świata. Odkrywając skrytobójcze intrygi, morderstwa w afekcie i brawurowe zamachy, poznajemy niechlubną kartę historii napisaną przez kobiety.

Część bohaterek, wybranych przez Wright, jest nam doskonale znana, na podstawie ich losów powstawały dramaty historyczne i hity filmowe. Przykładami są Krwawa Hrabina –Elżbieta Batory – czy Susan Atkins, członkini sekty Mansona, skazana na zabójstwo Sharon Tate (której mężem był Roman Polański). Poznajemy również historie zapomnianych morderczyń, na przykład Catherine Monvoisin, określanej w swoich czasach jako zawodowa wiedźma.

W „I że ci (nie) odpuszczę. Najbardziej mordercze kobiety w historii” autorka prezentuje sylwetki morderczyń z całego świata, co zdecydowanie wyróżnia tę książkę od pozostałych pozycji skupiających się głównie na polskich morderczyniach. Sprawdźcie, czy kobiety z rożnych czasów i szerokości geograficznych znajdowały te same motywy zbrodni, i śledźcie z nami historie, których nie wymyśliliby nawet najbardziej znani autorzy kryminałów.


Jennifer Wright, bestsellerowa autorka  serii ZROZUM, zachwyca kolejną, obok „Co nas (nie) zabije” i „I (nie) żyli długo i szczęśliwie”, książką, którą musicie przeczytać.


OSTATNIE WPISY

Wybrane losowo

Sprawy łóżkowe
Poprzednie

Sprawy łóżkowe

Babetta
Dalej

Babetta