książki, które warto przeczytać

Zaczytani

Artykuły zawierają lokowanie produktu, marki lub wskazanie sponsora

Hard Land

udostępnij

To historia tego jednego lata, którego nigdy się nie zapomina. „Hard Land” Benedicta Wellsa (tłum. Victor Grotowicz) to poruszająca powieść coming of age, pełna muzyki i emocji. Pierwsze miłości, pierwsze przyjaźnie, pierwsze porażki – cały dramat dorastania zamknięty między dwoma okładkami książki. Kogo ta powieść nie poruszy, ten nigdy nie był młody!


Książka „Hard Land” opowiada o piętnastoletnim Samie, który mieszka w małym miasteczku Grady w Missouri. Aby uciec od rodzinnych problemów, podejmuje wakacyjną pracę w małym kinie, gdzie poznaje Kirstie, Camerona i Hightowera, z którymi po trudnych początkach ostatecznie się zaprzyjaźnia i razem tworzą zgraną ekipę.

Sam poznaje smak pierwszej miłości, doświadcza prawdziwej przyjaźni i wielkiej straty. Przede wszystkim jednak postanawia zawalczyć o siebie i przezwyciężyć ukryte lęki. Tego lata w jego życiu zmienia się wszystko. „Hard Land” to opowieść o poszukiwaniu siebie, przełamywaniu barier i mierzeniu się z doświadczeniami, które kształtują całe przyszłe życie. Poza tym to sentymentalna podróż do kolorowych lat 80. Wells jest w tej podróży wspaniałym przewodnikiem.

OSTATNIE WPISY

Wybrane losowo