książki, które warto przeczytać

Zaczytani

Artykuły zawierają lokowanie produktu, marki lub wskazanie sponsora

Człowiek, który kochał Syberię

udostępnij

Powieść „Człowiek, który kochał Syberię” Roya Jacobsena i Anneliese Pitz (tłum. Iwona Zimnicka) to zapis wspomnień dziewiętnastowiecznego niemieckiego podróżnika, Fritza Dörriesa, który ponad dwadzieścia lat życia poświęcił na dokumentowanie dzikiej przyrody na Syberii.


„Człowiek, który kochał Syberię” to książka, której najważniejszym bohaterem jest niesamowita syberyjska natura.

W 1877 roku dwudziestopięcioletni Fritz Dörries wyrusza z Hamburga w podróż, która nieodwracalnie zmieni jego życie. Kieruje nim ciekawość: chce odnaleźć motyla, którego jako czterolatek zobaczył w książce. To rzadki okaz, spotykany jedynie na pustkowiach Syberii Wschodniej.

Dörries eksploruje mniej lub bardziej dziewicze tereny, szkicuje, pieczołowicie bada tysiące różnych okazów zwierząt i roślin – nie pozwala, by cokolwiek mu umknęło. A czytelnik podąża jego śladem. To nie tylko relacja z pracy badacza, ale porywająca historia i podróżnicze szaleństwo w jednym. Jeśli powieść przygodowa czy powieść podróżnicza to coś, czego szukasz, powieść Jacobsena i Pitz z całą pewnością Cię nie rozczaruje.

Przeżyj rozczulające i mrożące krew w żyłach syberyjskie przygody wraz z głównym bohaterem! Towarzyszyć Ci będzie pulsujące życiem spektrum flory i fauny: – niedźwiedzie, tygrysy, przepiękne motyle i północne rośliny, a do tego miejscowa ludność, którą napotyka na swojej drodze Dörries.

OSTATNIE WPISY

Wybrane losowo