książki, które warto przeczytać

Zaczytani

Artykuły zawierają lokowanie produktu, marki lub wskazanie sponsora

Testament

udostępnij

Książka Niny Wähä to must read dla miłośników rodzinnych sag. Wyjątkowy i dojrzały styl autorki nie pozwala oderwać się od powieści, która jak kalejdoskop pokazuje nam perspektywę każdej z postaci. Przez „Testament” przechodzi się jak przez barwną galerię różnorodnych osobowości – pomimo ich liczności każdy z bohaterów jest niepowtarzalny, a ich biografie zawierają wiele niuansów. Książka „Testament” Niny Wähä jest fascynującym punktem wyjścia do odwiecznej refleksji na temat własnego dziedzictwa i środowiska, z którego się pochodzi.


Są lata 80. Wielodzietna rodzina Toimich mieszka w odludnej dolinie Tornio, na pograniczu Szwecji i Finlandii. Ostrożna matka Siri oraz surowy ojciec Pentti wraz z dwanaściorgiem (lub czternaściorgiem, jeśli liczyć dwójkę zmarłą w dzieciństwie) tworzą zawiły system rodzinny oparty na wzajemnych wyrzutach i skrywanym przez lata żalu. Jedna z córek, ciężarna Annie, wraca na święta w rodzinne strony. To właśnie jej powrót do domu powoduje lawinę wydarzeń, które doprowadzą do tragedii oraz…katharsis. 

„Testament” Niny Wähä jest skarbnicą cennej wiedzy o ludzkich relacjach, pamięci pokoleń, traumie i o wychodzeniu z niej.

Polecamy.

OSTATNIE WPISY

Wybrane losowo

Apeirogon
Poprzednie

Apeirogon

Wiosenna noc / Zamek z lodu
Dalej

Wiosenna noc / Zamek z lodu