książki, które warto przeczytać

Zaczytani

Artykuły zawierają lokowanie produktu, marki lub wskazanie sponsora

Spookademia

udostępnij

„Spookademia. Szkoła duchów” Adama Fabera to fantastyka w najlepszym wydaniu! To pierwsza książka znanego autora książek młodzieżowych, napisana dla młodszych czytelniczek i czytelników. Od tej historii po prostu nie można się oderwać: duchy, magia, nietypowi nauczyciele i niebezpieczeństwo, któremu trzeba stawić czoła. Takiej szkoły jak Spookademia nie było od czasów Hogwartu!


Główną bohaterkę książki „Spookademia. Szkoła duchów” Filipę Bloom poznajemy trzy dni po jej dwunastych urodzinach i na chwilę przed jej… śmiercią. I nie jest to wcale koniec, ale początek zupełnie nowego życia. Nieziemskiego życia.


Dziewczynka wyrusza w niezwykłą podróż do zaświata: poznaje magiczne istoty i odkrywa tajemnicze miejsca, aż wreszcie dociera do niesamowitego zamku, który jest siedzibą Spookademii. Ta szkoła dla duchów przypomina trochę typową szkołę: odbywają się w niej lekcje, uczniowie siedzą w ławkach, a nauczyciele wymagają zaangażowania i pilnują dyscypliny. Ale na tym podobieństwa właściwie się kończą, bo Spookademia to szkoła zupełnie nie z tego świata!


Filipa nawiązuje nowe przyjaźnie i uczy się, jak wykorzystywać swoje duchowe moce, odkrywa również mroczną tajemnicę, która nigdy nie miała ujrzeć światła dnia. Od tej pory jej nowemu życiu po śmierci grozi niebezpieczeństwo – czy uda jej się uratować zaświat i ocalić siebie?

OSTATNIE WPISY

Wybrane losowo