książki, które warto przeczytać

Zaczytani

Artykuły zawierają lokowanie produktu, marki lub wskazanie sponsora

Wiosenna noc / Zamek z lodu

udostępnij

 Magiczna proza jednego z najslynniejszych norweskich pisarzy na całym świecie.

Książka „Wiosenna noc/Zamek z lodu” (tłum. Maria Gołębiewska-Bijak) Tarjei Vesaasa zawiera aż dwie mistrzowskie powieści zamknięte w jednym tomie. 


Czternastoletni Hallstein wraz z siostrą spędzają swoją pierwszą noc bez rodziców w domu. W ten ciepły wiosenny wieczór może zdarzyć się wszystko – w taką noc po prostu nie można iść spać. Nagle do drzwi ich domu przybywa zbłąkana rodzina szukająca schronienia, a atmosfera staje się coraz bardziej napięta. To noc, podczas której przed rodzeństwem otworzą się drzwi do dorosłości, zamykając wrota do krainy niewinnego dzieciństwa raz na zawsze.

„Wiosenna noc/Zamek z lodu” Vesaasa to druga powieść w tej samej książce. „Zamek z lodu” jest opowieścią o Siss i Unn – dwóch jedenastoletnich dziewczynkach, które żyją w odizolowanej od reszty świata wiosce w Norwegii. Wystarczy jeden wieczór, aby nastolatki nawiązały niezwykłą przyjaźń zmieniającą ich życie i łączącą je nierozerwalną więzią. Nową relację gwałtownie przerywa zniknięcie Unn, a wszystkie ślady zaczynają prowadzić Siss do tajemniczego lodowego zamku.


Pozwól się porwać tej magicznej opowieści.

OSTATNIE WPISY

Wybrane losowo

Testament
Poprzednie

Testament

Co to jest życie?
Dalej

Co to jest życie?