książki, które warto przeczytać

Zaczytani

Artykuły zawierają lokowanie produktu, marki lub wskazanie sponsora

Dorosła

udostępnij

„Dorosła” Tiffany D. Jackson to czwarta bestsellerowa książka tej uwielbianej czarnoskórej autorki. Zagraniczną premierę miała trzy lata temu, w 2020 roku, i od tego czasu zgromadziła kilkadziesiąt tysięcy pozytywnych ocen. To wyczekiwana w Polsce powieść YA, która opowiada o dorastaniu Enchanted Jones. Dziewczyna ma wielkie marzenie: chce zostać sławną piosenkarką. Kiedy na jej drodze pojawia się gwiazdor R&B, Korey Fields, przyszłość wydaje się rysować w coraz bardziej różowych barwach – do czasu…


„Dorosła” to wzruszająca i nieco szokująca książka o dorastaniu i poszukiwaniu swojej tożsamości. Tiffany D. Jackson bardzo lubi w swoich powieściach poruszać trudne tematy i robi to w zaskakujący, ale też niezwykle umiejętny sposób. Główną bohaterką książki jest Enchanted Jones, która jest czarnoskórą dziewczyną mieszkającą na przedmieściach Nowego Jorku. Jej rodzina nie jest bardzo bogata, a Enchanted upatruje swoją szansę na zmianę w talencie wokalnym, który niewątpliwie posiada. Jej rodzice nie wierzą jednak w potencjalny sukces dziewczyny. „Dorosła” Tiffany D. Jackson opowiada o decyzjami podjętych pochopnie i pod wpływem uczuć.

Mimo tego Enchanted udaje się wziąć udział w naborze do popularnego reality show. Dzięki zwycięstwu mogłaby zdobyć kontrakt z wytwórnią oraz rozpocząć podróż w kierunku zostania gwiazdą. Niestety nerwy zjadają Enchanted i nie udaje jej się przejść do kolejnych eliminacji. Za kulisami zdobywa jednak coś o wiele bardziej wartościowego – numer telefonu do wielkiej gwiazdy muzyki R&B, Koreya Fieldsa.


Powieść YA „Dorosła” Tiffany D. Jackson to poruszająca i wciągająca historia siedemnastoletniej dziewczyny, która odkrywa, że nie każde marzenie jest warte swojej ceny. Książka opowie Ci o wartości ruchu #metoo i przestrzeże przed nadmiernym ufaniem nieznajomym. Emocje, jak znajdziesz w tej powieści, to: przerażenie, ulga, zaskoczenie,

radość, szczęście, groza.


„Dorosła” spodoba się każdej osobie, która uwielbia zaskakujące, wzruszające i nieco wstrząsające powieści. Książka z pewnością daje do myślenia oraz przestrzega przed popełnianiem pochopnych decyzji. Tiffany D. Jackson opowiada o tym, że dorosłość to coś więcej niż spełnianie swoich marzeń.

OSTATNIE WPISY

Wybrane losowo

Motel Calivista
Poprzednie

Motel Calivista

Manifest
Dalej

Manifest

Artykuł sponsora/partnera - zawiera lokowanie produktu/marki