Tak jak zapowiadaliśmy pod koniec ub. roku w Brodnicy realizowany będzie projekt pn. "Kino Orange".

Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Toruniu, Inspektorat w Brodnicy zaprasza wszystkich chętnych  w dniu 29 stycznia 2015 r. o godzinie 9:00 na szkolenie na temat warunków nabywania prawa do emerytur.

W powiecie brodnickim wichura zrywała dachy, linie telefoniczne, przewracała ściany i ogrodzenia. Sztab kryzysowy interweniował na bieżąco koordynując akcję likwidowania szkód. Raporty z gmin nadal napływają . Trwa likwidacja szkód i ich szacowanie.

Do policyjnego aresztu w Brodnicy, trafił 27-letni mężczyzna, który w sobotę potracił kobietę  z dzieckiem idącą chodnikiem i uciekł z miejsca zdarzenia. Mężczyzna został schwytany przez świadka  i przekazany funkcjonariuszom. Miał 1,5 promila alkoholu w organizmie i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Dziecku nic się nie stało, a kobieta trafiła do szpitala na obserwację.
Mieszkańcowi Rypina, grozi kara nawet kilka lat więzienia.

Brodnicki Dom Kultury organizuje po raz siedemnasty  wybory "Miss Ziemi Michałowskiej 2015", które odbędą się 10 kwietnia br.

W 70. rocznicę wyzwolenia Brodnicy.

Brodniccy policjanci pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj (7.01.) wieczorem w miejscowości Gorzechówko. 25-letni kierowca citroena z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Mężczyzna zginął na miejscu.

Radni na 3. Sesji Rady Miejskiej w Brodnicy, która odbyła się 30 grudnia 2014 roku rozpatrzyli projekt uchwały w sprawie uchwalenia budżetu Gminy Miasta Brodnicy na 2015 rok. Na 21 obecnych na sesji radnych za przyjęciem uchwały głosowało 20 radnych.

Od 1 stycznia 2015 roku wchodzą w życie nowe  przepisy podatkowe . Zmiany do ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wprowadzają nowe obowiązki dla płatników podatku dochodowego od osób fizycznych. 

ZOZ Brodnica podpisał kontrakt na podstawową opiekę zdrowotną na 2015 rok. Dodatkowo- w zastępstwie -  przyjmować też będzie pacjentów, którzy nie znajdą pomocy u innych  lekarzy pierwszego kontaktu z powodu  braku   umowy POZ z Narodowym Funduszem Zdrowia.