OWES TŁOK zaprasza do udziału w szkoleniu nt. współpracy organizacji pozarządowych i jednostek samorządu terytorialnego w zakresie dostarczania usług społecznych.

Głównym tematem szkolenia będzie deinsytucjonalizacja usług społecznych i przygotowywana w Ministerstwie Rodziny „Strategia rozwoju usług społecznych”.

Przyjrzymy się, jakie zmiany czekają w nadchodzących latach organizacje pozarządowe, samorządy, instytucje pomocy społecznej, w związku z wprowadzeniem strategii.

Szkolenie odbędzie się w ramach Powiatowego Zespołu ds. Ekonomii Społecznej dla Powiatu Brodnickiego.

Poprowadzi je Karolina Cyran-Juraszek - ekspertka, trenerka i konsultantka wielu organizacji zajmujących się rozwojem ekonomii społecznej.

Podczas szkolenia:

1. Omówimy sprawy bieżące związane z ekonomią społeczną w powiecie i działaniami poszczególnych instytucji i organizacji uczestniczących w spotkaniu

2. Przyjrzymy się zapisom nt. usług społecznych w nowej Ustawie o ekonomii społecznej

3. Od opieki instytucjonalnej do opieki świadczonej w środowisku rodzinnym i społeczności lokalnej - czyli o nowej „Strategii rozwoju usług społecznych” - omówienie najważniejszych zapisów

4. Podyskutujemy nt. rozwoju usług społecznych w powiecie w kontekście planowanych zmian w legislacji

Dla kogo?

Na szkolenie zapraszamy osoby z terenu powiatu brodnickiego: przedstawicieli organizacji pozarządowych (zwłaszcza działających w obszarze wsparcia rodziny, osób z niepełnosprawnością, seniorów, dzieci i młodzieży), instytucji pomocy społecznej, jednostek samorządu terytorialnego oraz członków Powiatowego Zespołu ds. Ekonomii Społecznej.

Gdzie i kiedy?

12 października, godz. 11.00

Brodnica, Dom Harcerza

(W przypadku rosnącego zagrożenia epidemicznego istnieje możliwość zmiany formuły spotkania na online)

Chęć udziału w szkoleniu należy zgłosić na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 30 września.

Osoba do kontaktu: Joanna Kamińska, tel. 56 655 50 22, 500 127 355, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.