Udana inauguracja sezonu dla brodnickich rajderów.

Podczas pierwszej rundy Pucharu Polski Pitbike Off-road w Mrągowie motocykliści z Pitbike Brodnica stanęli na najwyższych stopniach podium.

Po zimowej przerwie do rywalizacji przystąpili motocykliści z klubu Pitbike Brodnica. W Mrągowie na tamtejszym torze motocrossowym odbyła się pierwsza runda Pucharu Polski Pitbike Off-road. W tym sezonie organizatorzy wprowadzili wiele nowości, w tym start z bramek, znany z "dużego" motocrossu. Na starcie zameldowało się 98 zawodników, wśród nich rajderzy z Brodnicy: Felix Górniak w klasie stock 90, Michał Gutmański, Nikodem Orzechowski, Kacper Szarszewski, Kajetan Bodnar i Olaf Kędzia w klasie stock 125 oraz Mirosław Orzechowski w klasie masters.

W klasie stock 90 po dwóch wyścigach triumfował Felix Górniak, wyprzedzając Kubę Świerczyńskiego ze Stowarzyszenia Lamba z Rzeszowa oraz Ignacego Knopa z Rawickiego Klubu Kolejarz Rawicz.

W klasie stock 125 bratobójczy pojedynek o pierwsze miejsce toczyli zawodnicy Pitbike Brodnica, Michał Gutmański i Nikodem Orzechowski, zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca w całej serii Pucharu Polski w ubiegłym sezonie. W pierwszym wyścigu na najwyższym podium stanął Nikodem Orzechowski, a w drugim - Michał Gutmański. Pozostali zawodnicy dopisali cenne punkty w klasyfikacji generalnej.

O pechu może mówić Mirosław Orzechowski, któremu po sesji kwalifikacyjnej awaria motocykla uniemożliwiła wyjazd do wyścigów.

Tegoroczny sezon dla rajderów składa się z sześciu rund Pucharu Polski Pitbike Off-road oraz Mistrzostw Polski w Gdańsku.

Pitbike Brodnica to sekcja sportowa Brodnickiego Stowarzyszenia Pojazdów Zabytkowych. Rywalizację dofinansowują Urząd Miejski w Brodnicy, Urząd Gminy Brodnica i Starostwo Powiatowe.