książki, które warto przeczytać

Zaczytani

Artykuły zawierają lokowanie produktu, marki lub wskazanie sponsora

Jesteśmy zmianą

udostępnij

„Jesteśmy zmianą” Amandy Gorman to poetycka książka obrazkowa, którą można czytać razem z dziećmi w wieku przedszkolnym. Treść i ilustracje spodobają się również starszym dzieciom, które lubią zadawać wiele pytań:

Dlaczego ludzie są różni?

Czy zmiany są dobre?

Co mogę zrobić, by zmienić świat na lepsze?


Książka „Jesteśmy zmianą” w poetycki i malarski sposób pokazuje dzieciom i dorosłym, że każdy z nas może zmienić świat.

Kolejne strony książki przypominają nam, że każda duża zmiana zaczyna się od małych gestów: pomocy sąsiadce, posprzątania najbliższej okolicy, wspólnej zabawy na podwórku, w której biorą udział wszystkie dzieci.

Słowa Amandy Gorman układają się w piosenkę o tolerancji, akceptacji i szacunku wobec innych ludzi i planety, na której żyjemy.

"Jesteśmy zmianą" to bardzo ważny przekaz autorki.


Amanda Gorman, autorka książki „Jesteśmy zmianą”, to poetka i aktywistka, która w swojej twórczości i działaniach porusza kwestie równości rasowej i płci oraz ochrony środowiska. Podczas inauguracji prezydenta USA Joe Bidena, jako najmłodsza poetka w historii, odczytała swój wiersz „The Hill We Climb”. Jej książki przez wiele miesięcy znajdowały się na listach bestsellerów w USA i zostały przetłumaczone na ponad 20 języków.

Loren Long jest autorem i ilustratorem książek dla dzieci, jego popularna seria o traktorze Otisie jest w trakcie ekranizacji. Zilustrował książkę dla dzieci autorstwa Baracka Obamy pt. „Of Thee I Sing: A Letter to My Daughters”.


Zachęcamy do przeczytania.

OSTATNIE WPISY

Wybrane losowo