artykuły tematyczne

Porady

Artykuły zawierają lokowanie produktu, marki lub wskazanie sponsora

Jak wybrać lampy na korytarz lub schody?

W bardzo wielu budynkach, zarówno o charakterze prywatnym, jak i publicznym, możemy napotkać korytarze, jak również klatki schodowe. Bardzo często są to części budynków, które posiadają niezwykle ograniczony dostęp do światła dziennego, ze względu na ich lokalizację. Nic więc dziwnego, że szerokie grono użytkowników zastanawia się, jakie lampy wybrać do korytarzy, czy klatek schodowych, by cieszyć się doskonałym designem, jak również maksymalną funkcjonalnością. Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska.

Zadbaj o właściwe natężenie oświetlenia 

Podczas aranżacji klatek schodowych, jak również korytarzy, kwestią priorytetową jest zapewnienie właściwej ilości światła. Funkcjonalne lampy, które doskonale doświetlają każdy skrawek użytkowej przestrzeni, są w dużej mierze odpowiedzialne za bezpieczeństwo korzystania z tworzonych aranżacji. W związku z tym, w pierwszej kolejności należy zadbać o właściwe natężenie i intensywność oświetlenia. Im większy korytarz, im bardziej obszerna klatka schodowa, tym mocniejsze źródła światła należy zastosować. Głównym źródłem światła, podobnie jak we wszystkich wnętrzach, stanie się lampa wisząca. Warto uzupełnić ją o dodatkowe modele oświetlenia, takie jak m.in.: kinkiety ścienne, lampy punktowe, czy modele stołowe, jeśli we wnętrzu znajdą się komody czy ozdobne toaletki.

Dopasuj oświetlenie do stylu architektonicznego, który przewodzi danym wnętrzom 

Podczas wyboru lamp do oświetlenia klatek schodowych, czy korytarzy, z całą pewnością należy mieć na uwadze styl architektoniczny, w jakim utworzone zostało dane wnętrze. W praktyce oznacza to, że lampy, bez względu na ich rodzaj, muszą być dopasowane do pozostałych elementów wyposażenia. W tym celu na rynku dostępne są lampy wykonane w stylu prowansalskim, boho, klasycznym, industrialnym, loftowym, czy art- dèco. Takie rozwiązanie sprawia, że lampy staną się nie tylko elementami funkcjonalnymi, ale także będą piękną ozdobą dla aranżowanych wnętrz. 

Lampy o właściwych gabarytach

Podczas aranżacji korytarzy czy klatek schodowych, wybierając oświetlenie, należy zadbać o właściwą wielkość modeli lamp. Dla przykładu lampy wiszące dostępne są w wersji pojedynczej, podwójnej, potrójnej, a nawet poczwórnej. Co więcej, najbardziej funkcjonalne modele posiadają możliwość regulacji kąta nachylenia i padania światła, jak również możliwość regulacji ustawienia. Dla najbardziej okazałych wnętrz należy wybrać także największe modele lamp. Analogicznie należy postępować w odwrotnych sytuacjach. Takie rozwiązanie będzie gwarancją doskonałego doświetlenia wnętrza, które nie będzie ani zbyt silnie, ani za słabo oświetlone. 

Jeśli szukasz doskonałych rozwiązań, by oświetlić swoje korytarze, czy klatki schodowe, odwiedź stronę internetową naszego sklepu internetowego tanielampy.pl. W jednym miejscu znalazło się mnóstwo ciekawych modeli lamp, które dostosować są w niezwykle przystępnej ofercie cenowej. Zapoznaj się z naszym asortymentem, i przekonaj się o tym osobiście. 

NAWIGACJA

WYRÓŻNIONE

Tags

Kategorie

Artykuł sponsora/partnera - zawiera lokowanie produktu/marki