artykuły tematyczne

Porady

Artykuły zawierają lokowanie produktu, marki lub wskazanie sponsora

Jaką siatkę wybrać na wolierę dla ptaków?

Zajmujesz się hodowlą ptaków? Twoją pasją są papugi, gołębie, a może innego rodzaju ptactwo? Szukasz sposobów na stworzenie przyjaznej, bezpiecznej przestrzeni dla tych zwierząt, w której będą mogły się swobodnie poruszać? A może prowadzisz agroturystykę i chcesz umożliwić gościom obserwację różnego rodzaju gatunków? Zobacz, jaką siatkę powinieneś wybrać, jeżeli planujesz stworzenie woliery dla ptaków.

Jaka powinna być bezpieczna woliera?

Hodowcy i pasjonaci ptaków zmagają się z niełatwym zadaniem, jakim jest znalezienie odpowiedniej siatki na wolierę. Czynników, które musisz brać pod uwagę podczas zakupów, jest kilka. Przede wszystkim siatki na woliery (https://siatkitkane.com.pl/siatki-na-woliery) powinny być bezpieczne – zarówno dla zwierząt, jak i osób znajdujących się po drugiej stronie. Ptaki nie mogą ranić się, lądując na klatce. Woliera powinna skutecznie oddzielać zwierzęta od obserwatorów, dlatego oczka w siatce muszą być odpowiednio dobrane do wielkości i gatunku hodowanych ptaków.

Druga istotna kwestia to warunki atmosferyczne, z jakimi będzie musiał stykać się każdego dnia materiał. Woliera zazwyczaj jest narażona na słońce, deszcz, śnieg, mróz i wiatr. Nieprzystosowany do takich warunków materiał może zniszczyć się, zardzewieć i popękać, stwarzając zwierzętom możliwość ucieczki, a także narażając je na skaleczenia i urazy. Zamontowana siatka musi być solidna, odporna na uszkodzenia mechaniczne i działanie czynników pogodowych.

Jaki materiał na wolierę wybrać?

Siatki na woliery dostępne w sklepie internetowym Arpem Steel https://siatkitkane.com.pl/ to produkty wykonane ze stali nierdzewnej. Są to materiały wyjątkowo wytrzymałe, mogące przetrwać długie lata w niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Odpowiednia odporność połączona z elastycznością pozwolą ptakom swobodnie lądować na siatce bez ryzyka doznania obrażeń.

Możliwość wyboru wielkości oczek siatki sprawia, że potrzebne wyposażenie do woliery znajdą zarówno hodowcy gołębi, czy papug, jak też osoby poszukujące materiałów na wolierę do ogrodu zoologicznego, dla większych ptaków. Dla gołębi odpowiednia będzie siatka o oczkach wielkości 20 mm, dla kur można już sięgnąć po modele o większych oczkach – od 25 mm. Produkty dostępne są w wygodnych rolkach, dzięki czemu możesz zakupić ilość potrzebną Ci do ogrodzenia całego terenu – dostaniesz dokładnie tyle siatki, ile potrzebujesz. Wybrany towar zamówisz w dowolne miejsce, również do Brodnicy! Postaw na wysokiej jakości rozwiązania i zadbaj o swoją hodowlę kompleksowo!

NAWIGACJA

WYRÓŻNIONE

Tags

Kategorie