Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy otrzymali na mikołajki Bezzałogowy Statek Powietrzny.

Wykorzystanie drona przyczyni się do eliminowania zagrożeń nie tylko w ruchu drogowym.

Profesjonalny dron został zakupiony dzięki dofinansowaniu Starostwa Powiatowego w Brodnicy, Gminy Miasta Brodnica, Gminy Brodnica, Nadleśnictwu Brodnica, Gminy Bobrowo, Gminy Brzozie, Gminy Jabłonowo-Pomorskie, Gminy Osiek, Gminy Świedziebnia . Bezzałogowy statek powietrzny będzie wykorzystywany między innymi do działań poszukiwawczo – ratowniczych dzięki kamerze termowizyjnej. Przekładając to na praktykę wiąże się to z odnajdywaniem osób zaginionych, dokładnym sprawdzeniu danego obszaru, służbą przy zabezpieczeniach imprez masowych, regulacją ruchu drogowego czy wykorzystaniem do rejestracji działań policyjnych. Nowy sprzęt będzie też służył do wykrywania wykroczeń takich jak kłusownictwo, kradzież drewna z lasu, nielegalne wycinanie choinek.

Dron posiada czterowirnikową platformę latającą, pozwalającą na awaryjny system lotu z uszkodzonym silnikiem. Wyposażony jest w kamerę optyczną o wysokiej rozdzielczości oraz kamerę termowizyjną.

Sprzęt ten dotrze tam, gdzie nie zawsze jest możliwość dotarcia policjantów. Ponadto w krótkim czasie daje precyzyjny obraz tego co w naturalnych warunkach wiązałoby się z pokonaniem wielu kilometrów. Zaoszczędzi też czas, który w wielu sytuacjach jest cechą decydującą o zdrowiu i życiu ludzi.

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować darczyńcom za zakup Bezzałogowego Statku Powietrznego.