Policjanci prowadzą dochodzenie w sprawie oszustw na portalach internetowych.

W weekend czterech mieszkańców powiatu brodnickiego „wpadło w sidła" oszustów.

W miniony weekend czworo mieszkańców powiatu brodnickiego zostało oszukanych na portalach internetowych. Policjanci z brodnickiej komendy prowadzą dochodzenie w tej sprawie.
Pod pozorem chęci zakupu wystawionych przez pokrzywdzonych rzeczy, nieznane osoby przesłały do nich link przekierowujący do szybkiej płatności internetowej. Niestety pokrzywdzeni "klikali" w link, a następnie wprowadzali dane potrzebne do wykonania szybkiej płatności BLIK, a nawet dane do logowania na własne konta bankowe. W tej sytuacji, zamiast otrzymać pieniądze, pokrzywdzonym zabierano pieniądze z ich kont. Dlatego warto pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, dokonując w internecie nie tylko zakupów, ale także w przypadku sprzedawania własnych towarów.
  
Nadchodzi okres świąteczny, gdzie wielu z nas będzie robić zakupy, także za pośrednictwem sieci internet. Czasami, w pośpiechu podajemy loginy, hasła, czy inne ważne informacje odnośnie konta bankowego. Przez takie zachowania wpadamy w ręce nieuczciwych ludzi, którzy wykorzystując dane do płatności internetowych okradają konta bankowe.

Pamiętajmy, aby pod żadnym pozorem nie udostępniać haseł, loginów, numeru karty płatniczej ani kodu CVV, ponieważ po uzyskaniu tych danych można je wykorzystać celem wypłaty pieniędzy z konta. Przed dokonywaniem zakupów w sieci internet zapoznajmy się szczegółowo z regulaminem serwisów, z których korzystamy sposobu dokonywania tam zakupów, a także informacji dotyczących siedziby firmy, w której planujemy zrobić zakup.