SERWISY PRASOWE

Miasto i Powiat

Na Sygnale

Jeden wiek Sparty

W tym roku Brodnicki Klub Sportowy Sparta obchodzi zacny jubileusz 100-lecia istnienia klubu. Pierwsze wzmianki o działalności sportowej w naszym mieście znaleźć można w 1924 r., w którym to powstaje Gimnazjalny Klub Sportowy. Przez wiele lat drużyny sportowe w Brodnicy nosiły różne nazwy, takie jak Brodniczanka, Gwardia, czy też Zakładowy Klub Sportowy Spójnia, który w 1956 r. przemieniony zostaje na klub o nazwie Sparta. Na przestrzeni wieku przez klub przewija się wielu działaczy, piłkarzy oraz osób dla których krzewienie sportu i kształtowanie charakteru młodych ludzi jest najważniejsze.

Z okazji 100-lecia klubu w piątek, 5 kwietnia o godzinie 17.00 odbędzie się uroczysta gala. W Brodnickim Domu Kultury spotkają się przedstawiciele samorządów, byli i obecni zawodnicy i działacze, dzieci z Akademii Piłkarskiej Sparty Brodnica wraz z rodzicami oraz kibice i sympatycy brodnickiego klubu.

Podczas uroczystości Burmistrz Brodnicy Jarosław Radacz wręczy medale zasłużonym działaczom klubu. Nie zabraknie również gratulacji, życzeń oraz występów artystycznych.

Urząd Miejski w Brodnicy dofinansował także kwotą 10 tys. zł wydanie okolicznościowego albumu, przedstawiającego historię najstarszego klubu w Brodnicy.

Z okazji 100-lecia Klubu życzymy udanych obchodów Jubileuszu, realizacji najbardziej śmiałych planów i zamierzeń oraz kolejnych lat obfitujących we wspaniałe sukcesy sportowe, przy jak największej ilości wygranych meczy oraz niegasnącego sportowego ducha na drodze do kolejnych jubileuszy.

Share This Post

Post Navigation

Leave a Reply

Post Tags

related Posts