artykuły tematyczne

Porady

Artykuły zawierają lokowanie produktu, marki lub wskazanie sponsora

Jak się ubrać na rower wczesną wiosną?

Jazda na rowerze to aktywność dla każdego. Może być uprawiana przez osoby w każdym wieku i o różnej kondycji. Przynosi wiele korzyści dla zdrowia. Wspomaga pracę układu krwionośnego, mięśniowego i kostnego. Regularna aktywność pozwala zmniejszyć ryzyko zachorowania na wiele chorób.

Jak ubrać się na rower wiosną?

Uprawianie sportu na świeżym powietrzu pozwala łączyć aktywność fizyczną z wypoczynkiem. Gdy tylko mija sezon zimowy, na ulicach pojawia się wielu rowerzystów. Aby czerpać przyjemność z wiosennych wypraw rowerowych, warto zadbać o odpowiednią odzież.

Najlepszym wyborem będą następujące elementy:

  • Kamizelka rowerowa - jest wyprodukowana ze specjalnej membrany, przepuszczającej powietrze i izolującej od zimna. Jednocześnie nie doprowadza do wyziębienia ciała. Bardzo dobrze chroni newralgiczne części ciała przed wiatrem, ewentualnym deszczem i niskimi temperaturami.
  • Bluza rowerowa - to element odzieży zapewniający ciepło i zabezpieczający przed chłodem. Zazwyczaj bluzy są dobrze dopasowane do sylwetki i nie krępują ruchów. Mimo że są cienkie, bardzo dobrze regulują ciepłotę ciała i zapobiegają przegrzaniu.
  • Spodnie - ich długość należy dobrać do własnych predyspozycji. Bezszwowy krój zapewni komfort podczas dłuższych wycieczek. Dzięki temu, że spodnie są dobrze dopasowane, nie ma możliwości, żeby nogawki wplątały się w łańcuch lub zahaczyły o inny element roweru.
  • Rękawiczki - mały drobiazg, ale podczas wczesno-wiosennych wycieczek może okazać się niezastąpiony. Gdy pogoda nagle ulegnie zmianie i zrobi się chłodno, zwiększą komfort jazdy i pozwolą uniknąć przesuszenia skóry.

Dlaczego ubiór „na cebulkę” wcale nie jest dobry?

Wiosna i jesień to pory roku, podczas których warunki atmosferyczne szybko się zmieniają. Najczęściej polecanym strojem w przypadku zmiennej pogody jest ubranie „na cebulkę”, składające się z kilku elementów garderoby ubranych na siebie. Jednak nie w przypadku jazdy na rowerze. Założenie kilku warstw spowoduje, że ruchy będą ograniczone, a poruszanie się na rowerze stanie się niewygodne. Oprócz tego należy zapewnić dodatkowe miejsce na przechowanie ściągniętych warstw. Wypchany plecak lub torba rowerowa, również negatywnie wpłyną na komfort jazdy.


Dużo lepszym rozwiązaniem jest wybór dobrej jakości ubrań, które będą spełniały określone funkcje. Fakt, że materiały, z których są wykonane, przepuszczają powietrze i pozwalają skórze oddychać, pozwala przez długi czas cieszyć się jazdą na rowerze, bez konieczności zmiany ubrania. Odzież rowerowa to bardzo ważny element wyposażenia prawdziwego fana dwukołowców.


NAWIGACJA

WYRÓŻNIONE

Tags

Kategorie