artykuły tematyczne

Porady

Artykuły zawierają lokowanie produktu, marki lub wskazanie sponsora

Jak często wymieniać końcówki w irygatorze?

Irygator to niezbędne narzędzie do kompleksowej pielęgnacji i higieny jamy ustnej. Regularne i prawidłowe stosowanie sprzętu pozwala zapobiegać wielu problemom, w tym powstawaniu zmian próchniczych. Właśnie kupiłeś urządzenie i zastanawiasz się, jak często należy wymieniać końcówki w irygatorze? Zobacz, co ile powinieneś zmieniać dysze.

Co to jest irygator?

Irygator dentystyczny to urządzenie, które wykorzystuje strumień wody do czyszczenia przestrzeni między zębami, czyli miejsc trudno dostępnych dla szczoteczki do zębów lub nici dentystycznej. Można go również używać do czyszczenia kieszonek dziąsłowych lub innych miejsc w jamie ustnej. Końcówkę urządzenia wkłada się do ust i przesuwa wzdłuż uzębienia, aby wydobyć cząstki jedzenia zalegające między zębami. Jeśli używasz sprzętu po raz pierwszy, zacznij od delikatnego strumienia wody. Twoje dziąsła powinny przyzwyczaić się do nowej metody higieny jamy ustnej. W miarę upływu czasu zwiększaj siłę strumienia, wybierając inny tryb pracy.

Zalety stosowania irygatora

Wiele osób zastanawia się, jakie korzyści przynosi używanie irygatora od Domowy Stomatolog. Oto najważniejsze zalety stosowania urządzenia.

  1. Przy regularnym korzystaniu sprzęt przyczynia się do poprawy stanu zdrowia jamy ustnej poprzez ograniczenie gromadzenia się płytki nazębnej, osadów i utrzymanie zdrowych dziąseł.
  2. Urządzenie dokładnie usuwa resztki pokarmów i nagromadzone bakterie nawet z trudno dostępnych miejsc, do których nie może dotrzeć szczoteczka do zębów.
  3. Irygator masuje dziąsła, efektywnie je wzmacniając i poprawiając ich ukrwienie.
  4. Sprzęt jest wygodny i łatwy w użyciu..

Jaki irygator będzie dobrym wyborem?

Nie wiesz, jakie urządzenie wybrać? Idealnym rozwiązaniem są bezprzewodowe irygatory do zębów w ofercie domowystomatolog.pl. E-sklep oferuje wysokiej klasy przenośny sprzęt od znanych i renomowanych producentów z niezawodnymi akumulatorami, innowacyjnymi końcówkami i dużymi zbiornikami. Co więcej, wiele urządzeń ma kilka trybów pracy, a każdy program jest dedykowany innym potrzebom. Do wyboru masz urządzenia, które doskonale sprawdzą się do czyszczenia ciasno stłoczonych zębów lub uzębienia osób z aparatem ortodontycznym. Dzięki temu bez problemu dobierzesz sprzęt, który sprosta Twoim wymaganiom.

Co ile należy zmieniać końcówki w irygatorze?

Irygatory należą do grupy urządzeń, które wymagają regularnej wymiany głowic. W zależności od rodzaju używanego sprzętu częstotliwość, z jaką należy zmieniać końcówki, może być różna. Wielu stomatologów i producentów zaleca, by końcówki zastępować nowym elementem co 6 miesięcy. W przypadku dysz z włosiem, końcówki do irygatora należy wymieniać co 3 miesiące lub wtedy, gdy włókna ulegną deformacji. Elementy należy zmieniać także po każdej przebytej infekcji jamy ustnej, a nawet przeziębieniu, gdyż na urządzeniu może znajdować się mnóstwo szkodliwych dla zdrowia drobnoustrojów. Gdzie kupisz dodatkowe dysze? Dobrej jakości końcówki do irygatora na domowystomatolog.pl z pewnością spełnią Twoje oczekiwania.

NAWIGACJA

WYRÓŻNIONE

Tags

Kategorie