artykuły tematyczne

Porady

Artykuły zawierają lokowanie produktu, marki lub wskazanie sponsora

10 najlepszych miejsc do zobaczenia w Karkonoszach

Karkonosze to jeden z piękniejszych, malowniczo położonych w południowo-zachodniej części Polski obszar, który przyciąga nie tylko rodowitych turystów, ale także zagranicznych pasjonatów przyrody i górskich pejzaży z całego świata. Które miejsca warto zobaczyć i odwiedzić osobiście? Oto przykład dziesięciu najczęściej polecanych atrakcji regionu!

Szklarska Poręba

Jedną z najatrakcyjniejszych karkonoskich lokalizacji jest Szklarska Poręba, która stanowi popularny ośrodek narciarski i turystyczny szczególnie intensywnie odwiedzany przez pasjonatów sportów zimowych w okresie ferii. Dużym zainteresowaniem cieszy się także znajdujący się tam wodospad Kamieńczyk i Muzeum Mineralogiczne.

Karkonoski Park Narodowy

To jeden z piękniejszych polskich parków narodowych, który swoim zasięgiem obejmuje niemalże całe pasmo Karkonoszy. To idealne lokalizacja do pieszych wędrówek i rekreacyjnych spacerów, podczas których można napawać się pięknem przyrody i malowniczymi krajobrazami.

Śnieżka

Jest to najwyższy szczyt Karkonoszy, na który mogą wybrać się miłośnicy typowo górskich szlaków — oczywiście wyposażeni w specjalistyczny sprzęt, wiedzę i doświadczenie pozwalające im zdobywać wysokie szczyty, takie jak wspomniana Śnieżka licząca sobie 1603 metry n.p.m.

Karpacz

To kolejny ośrodek narciarski i turystyczny, o którym nie sposób nie wspomnieć. Słynie z fascynującego Muzeum Zabawek i kościoła Wang, który został przeniesiony do tej miejscowości w 1842 roku z Norwegii.

Jelenia Góra

Jakie atrakcje czekają na turystów, którzy decydują się odwiedzić Jelenią Górę? To przede wszystkim uroki miasta słynącego z licznych zabytków, do których zalicza się zabytkowy ratusz, kościół św. Erazma, czy pałac Paulinum.

Łomnica

Urokliwa miejscowość zlokalizowana w dolinie potoku Łomniczanka jest popularnym miejscem turystycznym, które cieszy się zainteresowaniem ze względu na znajdujące się w nim sztolnie kopalni uranu, zabytkową kopalnię szkła oraz kościół św. Anny.

Międzygórze

Ta niewielka miejscowość jest chętnie odwiedzana przez turystów, którzy udają się na pogranicze Polski i Czech, by cieszyć się przyrodniczym krajobrazem i typowo wiejskim, tradycyjnym budownictwem wtopionym w pejzaż.

Kowary

Miasto to słynie ze sztolni i podziemnych korytarzy będących pozostałościami po okresie wydobywczym uranu i fluorytu. W tej miejscowości znajduje się również Muzeum Ziemi JUNA poświęcone historii i geologii Karkonoszy.

Rudawy Janowickie

Miłośnicy piękna przyrody z pewnością ucieszą się z pobytu w Rudawach Janowickich słynących z tak zwanych kolorowych jeziorek. Swoją różnorodną barwę zawdzięczają one związkom chemicznym, które stanowią pozostałość po nieczynnej już kopalni pirytu.

Mysłakowice

Wybierając się do Mysłakowic, turysta może nacieszyć oczy gigantycznymi makietami ryb znajdującymi się w Parku Fauny i Flory Słodkowodnej. To niesamowita gratka dla fanów płazów, gadów, owadów i wędkarstwa.

https://btkarpacz.com.pl

NAWIGACJA

WYRÓŻNIONE

Tags

Kategorie