artykuły tematyczne

Porady

Artykuły zawierają lokowanie produktu, marki lub wskazanie sponsora

Boksy motocyklowe – nie tylko dla miłośników motoryzacji

Jazda na motocyklu daje poczucie wolności, a własne dwa kółka to marzenie niejednego faceta. Co może być przeszkodą w posiadaniu takiego pojazdu? Nie zawsze chodzi o pieniądze albo nieprzychylne spojrzenie żony. Często powody są bardzo prozaiczne i sprowadzają się do braku miejsca na bezpieczne przechowywanie sprzętu.

Boksy motocyklowe czyli prywatny parking

I tu z pomocą przychodzą producenci, oferując rozwiązanie, jakim są boksy motocyklowe. To produkt, który cieszy się coraz większą popularnością, i nie ma w tym nic dziwnego. Dlaczego? Bo w prosty i relatywnie tani sposób możemy stać się właścicielami prywatnego parkingu dla jednośladów.

Boksy motocyklowe to stalowe konstrukcje umożliwiające wydzielenie posiadanego miejsca postojowego w hali garażowej lub innej dostępnej przestrzeni w taki sposób, aby można było z niej korzystać na wyłączność. Całość pomyślano w taki sposób, aby służyła właścicielom motocykli, skutecznie chroniąc te pojazdy przed próbami dewastacji czy nawet kradzieży.

Mimo że podziemna hala garażowa może wydawać się bezpiecznym miejscem parkowania pojazdu, to policyjne statystyki wcale nie są tak optymistyczne. Motocykl pozostawiony na noc lub kilka dni bez opieki może paść łupem złodziei, którzy z łatwością pokonają takie zabezpieczenie, jak automatyczna brama garażowa, do której pilot ma często wielu sąsiadów.

Metalowa, solidna konstrukcja

Na rynku oferowane są boksy motocyklowe w postaci modułowych gotowych konstrukcji stalowych, które montowane są w docelowym miejscu niewielkim nakładem sił i środków. Najpopularniejsze wymiary takich boksów przewidziano z myślą o przechowywaniu w nich jednego albo nawet dwóch pojazdów, na przykład roweru i motocykla albo wózka dziecięcego. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby pozostałą przestrzeń przeznaczyć na podręczny magazynek. Z kolei rodzice często wożący małe dzieci z pewnością docenią zaletę, jaką będzie bezpieczne pozostawienie fotelików pod kluczem.

Boksy motocyklowe, które dobrze wyglądają

Decydując się na takie rozwiązanie, możemy wybrać model, który będzie odpowiadać nie tylko naszym potrzebom pod względem pojemności, ale także wyglądu. Ścianki mogą być wypełnione cienkim drutem ocynkowanym, co z dalszej odległości prezentuje się przyjemnie dla oka, a boks nie dominuje w przestrzeni hali garażowej.

Jeśli jednak zależy nam na osłonięciu przechowywanych przedmiotów przed wzrokiem ciekawskich sąsiadów, przy składaniu zamówienia możemy zdecydować się na lamele ze stalowych paneli. Niewielka odległość między nimi powoduje, że nawet tak wartościowe przedmioty, jak motocykl czy rower, nie będą kusić potencjalnych złodziei.

Decydując się na zakup i montaż boksu motocyklowego, pamiętajmy, aby najpierw sprawdzić obowiązujące przepisy i regulacje, na przykład wspólnoty mieszkaniowej, tak aby nasza konstrukcja nie okazała się samowolą. Zwykle wystarczy jeden wniosek i prośba o wyrażenie zgody na montaż konstrukcji.

NAWIGACJA

WYRÓŻNIONE

Fototapety z kwiatami: Przeniesienie natury do wnętrza twojego domu

Porównanie iPhone 15 z poprzednim modelem: jakie innowacje przynosi ten smartfon?

Refluks żołądkowo-przełykowy a dieta

Jak wybrać idealny rower dla dziecka? Poradnik dla rodziców

Sezon grillowy tuż, tuż - Jakie oświetlenie ogrodowe sprawdzi się najlepiej?

Jak skutecznie filtrować wodę w domu?

Co daje regularny relaks w jacuzzi?

Parasole ogrodowe - na co zwrócić uwagę podczas ich wyboru?

Sprawdź, jakie badania profilaktyczne warto wykonywać po 60-tce

Ile kosztuje wykonanie protezy zębowej?

Jak wybrać dobrą agencję pracy dla swojego biznesu?

Eko-dekoracje w Twoim domu: Jak płytki ceramiczne przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju?

Program ochrony przed szkodnikami

Nawożenie trawnika – na co zwracać uwagę przy wyborze nawozu?

Olejek lawendowy w aromaterapii – właściwości i zastosowanie

Ile Kosztuje Zakup Fotobudki 360: Wyjaśnienie i Porady dla Przyszłych Klientów

Zioła ojca Klimuszko – na co się je stosuje?

Jak wybrać kosiarkę dopasowaną do wielkości twojego ogrodu?

Dobór odpowiednich gadżetów reklamowych dla firm do targetowanej grupy odbiorców

Śmieszna bielizna walentynkowa – top wyborów dla par z poczuciem humoru

Tags

Kategorie

Artykuł sponsora/partnera - zawiera lokowanie produktu/marki