artykuły tematyczne

Porady

Artykuły zawierają lokowanie produktu, marki lub wskazanie sponsora

Czym wyróżnia się system kominowy?

Za wyborem tego rozwiązania przemawia wiele atutów. Sprawdź, kiedy warto sięgnąć po nowoczesne kominy i czym charakteryzuje się systemowa konstrukcja.

Czym jest komin systemowy?

Komin systemowy to zestaw gotowych elementów, które zamontujesz bez pomocy specjalisty. Wystarczy rzucić okiem na instrukcję dołączoną do kompletu, aby móc zadbać o komfort wszystkich domowników. 

Takie kominy obejmują wkład, który zależy od rodzaju stosowanego paliwa oraz obudowę. Na rynku znajdziesz systemy standardowe, uniwersalne, do pieców kondensacyjnych oraz do pieców turbo. Dzięki temu z łatwością znajdziesz model idealnie dopasowany do osobistych potrzeb. 

Kluczowym aspektem jest kompatybilność z piecem. Dziś nie brakuje systemów przeznaczonych do wszystkich paliw. Te konstrukcje z powodzeniem znoszą temperaturę nawet kilkuset stopni Celsjusza. Ponadto można z nich korzystać również w wilgotnych warunkach, co stanowi zasługę rury szamotowej. To sprawdzone i polecane przez ekspertów rozwiązanie.

Kolejnym atutem jest możliwość podłączenia wkładu, który doprowadzi ciepłe powietrze z płaszczem wodnym bądź systemem DPG. 

Szybki montaż

Przy wielu inwestycjach czas ma znaczenie priorytetowe. Jeżeli zależy Ci na szybkiej instalacji komina, wybór systemowej konstrukcji będzie strzałem w dziesiątkę. Wszystkie elementy zainstalujesz bardzo szybko i sprawnie. W dodatku prefabrykowane części są łatwe w transporcie. Wystarczy, że sięgniesz po zestaw od renomowanego producenta, aby cieszyć się funkcjonalnością przez długie lata. Przekonało się o tym wielu inwestorów, którzy zawsze stawiają na sprawdzone rozwiązanie. 

Ponadto samodzielny montaż to ekonomiczna opcja. Wykonanie tradycyjnej konstrukcji wymagałoby wsparcia doświadczonego fachowca. Tymczasem system kominowy http://systemykominowe-rauch.pl/wykonczenie-komina-systemowego-nasze-propozycje/  przy odpowiedniej organizacji pracy zamontujesz w ciągu 1-2 dni. Pamiętaj jednak, że czynności te wymagają precyzji oraz odpowiednich narzędzi. Po dokładnym przeczytaniu instrukcji na pewno poradzisz sobie z montażem.

Producenci systemów kominowych zadbali o design. Możesz więc wybrać kolorystykę konstrukcji i nie martwić się o dodatkowe zabiegi estetyczne, które pochłonęłyby wiele czasu.

Zadbaj o bezpieczeństwo

Nowoczesne kominy z prefabrykatów stanowią bardzo bezpieczne rozwiązanie. Dzisiaj z łatwością sięgniesz po konstrukcję z materiałów kwasoodpornych. Ponadto systemy są odporne na ogień, sadzę oraz wysokie temperatury. Elementy te powinny być zgodne z europejskimi normami. 

Ważną zaletą jest możliwość wyboru komina z dodatkowym wzmocnieniem w formie izolacji termicznej. Specjalna warstwa znajduje się pomiędzy warstwą zewnętrzną i wewnętrzną. W ten sposób z łatwością ochronisz system przed stratami ciepła. Ponadto elementy zyskają na szczelności. 

Sprawdzony system kominowy to gwarancja komfortu i bezpieczeństwa na bardzo wysokim poziomie. Ponadto najlepsi producenci udzielają nawet 30-letniej gwarancji. Wszystko to sprawia, że na takie rozwiązanie decyduje się wielu inwestorów i zdecydowanie warto do nich dołączyć.

NAWIGACJA

WYRÓŻNIONE

Tags

Kategorie

Artykuł sponsora/partnera - zawiera lokowanie produktu/marki