artykuły tematyczne

Porady

Artykuły zawierają lokowanie produktu, marki lub wskazanie sponsora

Program ochrony przed szkodnikami

Ochrona przed szkodnikami to zadanie dla każdej firmy – niezależnie od jej wielkości. Są jednak branże, w których to zagadnienie nabiera szczególnego znaczenia. Chodzi przede wszystkim o firmy produkujące, pakujące lub dystrybuujące żywność a także produkty spożywczo-kosmetyczne. Niepozorne „robaczki” mogą być źródłem poważnych kłopotów, dlatego zamiast znajdywać rozwiązanie problemu – lepiej zapobiegać, zanim on wystąpi.

Opracowujemy program zwalczania szkodników

Do każdego pojedynku zawsze warto być przygotowanym jeszcze na długo przed pierwszym starciem. I tak jest również w przypadku nierównej walki człowieka z miniaturowymi szkodnikami, które mogą opanować zakład produkcyjny. Aby nie działać po omacku, opracowano procedury i normy, których przestrzeganie pozwoli uniknąć wpadki. Obecnie, w przypadku firm działających w szeroko rozumianej branży spożywczej, wymogiem jest wdrożenie systemu HACCAP. To swoista standaryzacja działań, skrótowo nazywana program zwalczania szkodników https://protect24h.pl/dla-firm/monitoring-ddd-haccp/. Przepisy te są niezwykle szczegółowe i zakładają przeprowadzanie analizy zagrożeń wystąpienia szkodników a także wprowadzają pojęcie punktów kontrolnych, które ułatwiają monitorowanie bieżącej sytuacji. Zakład pracujący zgodnie z tą normą musi m.in. kontrolować wybrane próbki swoich produktów i testować je na obecność zagrożeń.

Zalety, jakie daje program zwalczania szkodników

Jak każdy plan, taki opracowany wcześniej system to nie tylko drogowskaz i wytyczne do działania, ale także zbiór konkretnych procedur wdrażanych przy spełnieniu określonych warunków. To przekłada się na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa produktów oferowanych przed daną firmę. Respektowanie zasad sytemu HACCAP pomaga wprowadzić dobre nawyki wśród załogi. A legitymowanie się przez firmę odpowiednim certyfikatem to lepsza pozycja firmy w kontaktach z innymi przedsiębiorstwami, głównie na arenie międzynarodowej. 

Sprawne zarządzanie ryzykiem, posiadanie dobrego planu zwalczania szkodników popartego wdrożonym systemem działania – to dla firmy wymierne korzyści, także finansowe.    

Walka ze szkodnikami na własną rękę

W skali makro, dbanie o czystość i higienę zakładzie produkcyjnym nie jest łatwym zadaniem. Tu nie ma miejsca na półśrodki i eksperymenty. Dlatego każda firma, która chce być postrzegana jako profesjonalna i nie chce być na bakier z przepisami, musi – prędzej czy później – pomyśleć o wdrożeniu profesjonalnego systemu zwalczania szkodników. Procedura nie jest z pewnością łatwa, wymaga szeregu zmian organizacyjnych w firmie i – być może – także inwestycji. Ale tych zadań przedsiębiorstwo nie musi wykonywać samodzielnie. We wdrażaniu standardów nieoceniona będzie pomoc zewnętrznej firmy, specjalizującej się w takiej tematyce. 

Po nawiązaniu współpracy, opracowany zostaje plan działania, a pierwszym etapem jest zwykle audyt stanu bieżącego. Aby móc legitymować się spełnianiem wymogów systemu HACCAP, firma musi przejść długą drogę, ale jej pokonanie będzie ważnym krokiem w stronę osiągniecia sukcesu na rynku.

 

NAWIGACJA

WYRÓŻNIONE

Dlaczego warto wybrać grzejnik stalowy?

Nauka pływania dla dzieci i dorosłych w Korzennej

Odkryj sekrety zdrowej kuchni z lokalnym cateringiem dietetycznym Freshlab!

Ciągłe zapotrzebowanie na JavaScript

Klamki Corona – elegancja i funkcjonalność dla Twoich drzwi

Jak wybrać domenę dla firmy?

Jak łączyć różne style dekoracyjne w harmonijną całość?

Dlaczego warto postawić na powłokę grafenową na samochód?

Minimalizm w aranżacji - Jak minimalistyczne regały wpisują się w trendy współczesnego designu.

Praca w Bydgoszczy dla absolwentów. Jak wygląda rynek pracy dla młodych specjalistów?

Import towarów: Kluczowe informacje o cłach i podatkach

Ograniczenie władzy rodzicielskiej a pozbawienie władzy rodzicielskiej – różnice

Termomodernizacja domu przed zakupem pompy ciepła

Wybór odpowiedniego tłumacza – czego szukać przy poszukiwaniu usług tłumaczeniowych?

Mieszkanie lub dom na Costa del Sol – jaką lokalizację wybrać?

Depilacja pach – przewodnik po najskuteczniejszych metodach

Kompleksowe Rozwiązania Budowlane: Płyty Warstwowe na Dachy i Elewacje

Jak radzić sobie z nietrzymaniem moczu podczas wakacyjnej podróży? 10 rzeczy, które musisz wiedzieć

Zbilansowane nawożenie buraków cukrowych

Nawożenie ziemniaka jadalnego

Tags

Kategorie