artykuły tematyczne

Porady

Artykuły zawierają lokowanie produktu, marki lub wskazanie sponsora

Poznaj zalety lakierów hybrydowych

Chyba każda kobieta marzy o wypielęgnowanych dłoniach i pięknych paznokciach. Starannie pomalowane płytki przyciągają wzrok i stanowią istotny dodatek do całości naszego wizerunku. Dzięki rozwiązaniu, jakim są lakiery do paznokci hybrydowych, każda z nas może wykonać perfekcyjny i trwały manicure w domowym zaciszu.


Jeśli zastanawiasz się, czy warto zacząć domową przygodę z hybrydami, poznaj najważniejsze zalety tej techniki stylizacji. 

Trwałość 

To chyba pierwsza rzecz, która przychodzi nam do głowy, gdy myślimy o lakierach hybrydowych. Manicure wykonywany techniką hybrydową łączy w sobie delikatny efekt, z długą żywotnością. Podczas gdy zwykła emalia wytrzymuje bez uszkodzeń zazwyczaj nie dłużej niż 3–4 dni, lakiery do paznokci hybrydowych pozwalają utrzymać nieodpryskującą warstwę koloru około dwóch, a nawet trzech tygodni.


Specjalnie opracowany skład produktu pozwala na jego utwardzenie poprzez polimeryzację, pod wpływem promieni UV. Lampy ledowe do hybrydy wytwarzają bezpieczną dla skóry ilość promieniowania ultrafioletowego, która w zupełności wystarcza do utrwalenia lakieru. Prawidłowo nałożona i utwardzona hybryda nie odpryskuje i nie wyciera się na końcach (nawet podczas wykonywania obowiązków domowych). Dodatkowo powierzchnia paznokci pomalowanych lakierem hybrydowym pozostaje przez cały czas gładka i lśniąca – nie tworzą się na niej pęknięcia czy zarysowania. 

Cena

Często, kiedy rozważamy wykonanie hybrydy, cena jest tym czynnikiem, który nas odstrasza. Rzeczywiście, regularne wykonywanie stylizacji lakierami hybrydowymi w salonie kosmetycznym to duży wydatek, szczególnie gdy w grę wchodzi nie tylko manicure, lecz także malowanie paznokci u stóp. Ceny w salonach zaczynają się od kilkudziesięciu złotych, a pamiętajmy, że chcąc wyglądać nienagannie, musimy powtarzać zabieg średnio co trzy tygodnie. 


Sytuacja zmienia się jednak, gdy zdecydujemy się na samodzielne wykonywanie hybrydy. Cena zestawu do domowej stylizacji zwróci nam się już po kilku miesiącach. Trzeba pamiętać, że lampy ledowe do hybrydy stanowią co prawda największy, ale za to jednorazowy wydatek. Już za 150–200 zł kupimy naprawdę dobrej jakości lampę do użytku domowego. Posłuży nam ona przynajmniej kilka lat. Pozostałych akcesoriów, jak baza, top czy pilniki do paznokci również nie kupujemy co trzy tygodnie, a zdecydowanie rzadziej. Kiedy już zacznie się przygodę z lakierami hybrydowymi, trzeba uważać jedynie na wydatki związane z… coraz to nowymi kolorami. 

Wygoda

Dla nikogo, kto radzi sobie z aplikacją tradycyjnych lakierów, nakładanie hybryd również nie będzie niczym skomplikowanym. Wiele użytkowniczek twierdzi nawet, że stylizacja przy pomocy hybryd jest łatwiejsza. Dlaczego? Podczas gdy zwykła emalia zaczyna wysychać pod wpływem powietrza i w przypadku popełnienia błędu trudno na bieżąco go poprawić, lakiery hybrydowe twardnieją wyłącznie w lampie. W związku z tym, dopóki nie utwardzimy stylizacji, możemy teżbpracować z wilgotnym lakierem. Dopiero gdy jesteśmy zadowolone z efektu, utrwalamy go. 


Dzięki utwardzaniu, nakładanie hybryd zajmuje też mniej czasu, niż malowanie zwykłym lakierem. Trzeba co prawda nałożyć minimum trzy, a częściej cztery warstwy produktów, jednak każda z nich pod wpływem lampy zasycha w ciągu niecałej minuty. Po zaaplikowaniu każdej warstwy tradycyjnego lakieru musimy odczekać minimum kilkanaście minut. W przypadku hybrydy, gdy utrwalimy w lampie top (a zajmuje to kilkadziesiąt sekund), możemy od razu przystąpić do codziennych czynności.

Wzmocnienie

Lakiery hybrydowe to idealne rozwiązanie dla pań, których paznokcie są cienkie, miękkie i przez to trudne do zapuszczenia. W przeciwieństwie do zwykłych emalii zwiększają twardość płytki, zapobiegają łamaniu i innym mechanicznym uszkodzeniom. Paznokcie wzmocnione hybrydą zdecydowanie łatwiej zapuścić, a w przypadku zastosowania specjalnej bazy budującej, także minimalnie przedłużyć. 


Trzeba jedynie pamiętać, by nie zniweczyć efektu wzmocnienia przez nieprawidłowe zdejmowanie hybrydy. Delikatne i cierpliwe odmaczanie lakieru acetonem lub ostrożne usuwanie frezarką to gwarancja, że nasze zapuszczone pod lakierem hybrydowym paznokcie pozostaną w dobrej kondycji. 

NAWIGACJA

WYRÓŻNIONE

Tags

Kategorie

Artykuł sponsora/partnera - zawiera lokowanie produktu/marki